Zdroj: Facebook - Peter Sagan

Sagan hovorí, že netúžil po sláve, ale niečom, čo ho bude napĺňať

Cyklista roka 2015 v priestoroch divadla Tower Stage v Bratislave mal zaujímavú dramaturgiu, správne tempo a pôsobivé vyvrcholenie. A najmä, Zlatému pedálu nechýbal absolútny víťaz. Keď sa Peter Sagan postavil na najvyšší stupienok slovenského cyklistického pódia, tlieskalo mu v stoji celé divadlo.

Režisér Ján Ďurovčík sa dramaturgicky podujal predstaviť superstar slovenskej aj svetovej športovej scény na pozadí najsilnejšieho príbehu histórie ľudstva, príbehu ukrižovania Ježiša Krista. Podľa ohlasov publika, ale aj ocenených cyklistov sa mu to podarilo. "Program sa mi naozaj páčil,“ viackrát zopakoval Peter Sagan a pokračoval: "Kedysi som tiež začal študovať akoby miniherectvo, potom som sa však dal na cyklistiku a bol tomu koniec. Teraz, ako ste si zrejme všimli, sa zameriavam na cyklistiku, nie na herectvo.“

Majster sveta z Richmondu a štvornásobný držiteľ zeleného trička z Tour de France má za sebou najlepšiu sezóny kariéry, čo pripomenul aj v želaní do nového roka. "Nie som prorok ani spasiteľ, posolstvá nerozdávam, ale všetkým želám všetko dobré do nového roka. Pre mňa je zatiaľ každý rok lepší, ako bol ten predchádzajúci, a tak to želám aj ostatným. Ak sa však obzriem, musím povedať, že súkromné momenty z odchádzajúceho roka boli a sú pre mňa viac ako tie športové,“ nepriamo pripomenul novembrovú svadbu s priateľkou a zároveň veľkou oporou Katkou.

V novom roku bude mať žilinský rodák privilégium jazdiť na pretekoch v dúhovom drese majstra sveta a v pelotóne bude pre súperov ešte viditeľnejší, ako to bolo doteraz. Sagan je víťazný typ, ale ťažko môže hovoriť o konkrétnych plánoch do celej sezóny, keď sa ešte ani poriadne nezačala. "Ako každý rok, v januári pôjdem do Argentíny a prvými vrcholmi sezóny budú jarné klasiky. Vyhrať veľké klasické preteky (tzv. monument - pozn.) je mojím každoročným cieľom. Tak uvidím, či sa mi to konečne podarí," prezradil čo-to z plánov na prvé mesiace roka.

Sagan sa svojou bezprostrednosťou vo vyjadrovaní a najmä túžbou po víťazstvách v pomerne mladom veku stal veľkou osobnosťou, ktorá už dávno prerástla hranice športu aj Slovenska. Po septembrovom zisku titulu majstra sveta mu pribudla ďalšia hŕba povinností vrátane spoločenských akcií. Prakticky neexistuje miesto v cyklistickom svete, kde by ho fanúšikovia nepoznali a nechceli sa s ním aspoň krátko pozdraviť. Dôležité sú aj stretnutia so sponzormi či médiami. "Neviem, či som prerástol Slovensko. Ja som netúžil po sláve, ale po niečom, čo ma v živote napĺňa. A to sa mi, myslím si, darí. S výsledkami však prichádzajú aj rôzne povinnosti, ide to jedno s druhým. Mám pocit, že to zatiaľ zvládam. Mám za sebou veľký tím ľudí, ktorí mi v tom všetkom pomáhajú,“ vysvetlil Sagan. Na priamu otázku, či mu neprekáža, keď ho ľudia spoznávajú a zastavujú napríklad aj počas tréningu, uviedol: "Keď trénujem, nerád zastavujem. Je to akoby vás niekto vyrušoval pri práci, ale snažím sa vyhovieť v rámci možností. Keď som bol teraz tri dni na Slovensku, až tak veľa ľudí si ma nevšimlo, lebo bola hmla.“

[Foto na úvode: Facebook - Peter Sagan]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Poďte s nami na výjazd do oblasti, kde má cyklistika bohatú tradíciu a kde vás čakajú parádne stúpania, výhľady a cesty mimo veľkú premávku.
Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up