Zdroj: Autor: Tomkud

Fotogaléria: VISEGRAD 4 RACE - z Čunova do Gabčíkova a späť

Nedeľu (24.4.2016), sme sa rozhodli spríjemniť menším cyklistickým výletom na preteky v rámci série VISEGRAD 4 RACE, s fotografickými úmyslami. Slovenská etapa tejto série merala 160 kilometrov so štartom z Čunova do Gabčíkova a okruhom po priľahlých dedinách, s cieľom späť v Čunove.

My sme sa rozhodli sledovať preteky najprv z vodného diela Gabčíkovo a jeho okolia a neskôr sme sa presunuli do cieľa pretekov v Čunove. Po vystúpení z vykúreného auta sme mali chuť vrátiť sa do neho naspäť. Privítal nás totiž studený a veľmi silný vietor, pri ktorom aj hladina Dunaja pripomínala rozbúrené more. Ale, keď v tejto nepriazni počasia mohli cyklisti predvádzať ich výkony, tak pre nás nebol problém ich pri tom trochu povzbudiť a spraviť pár záberov.

Tie prvé sa nám podarilo zachytiť, keď cyklistom prial aj vietor a fúkal im „do chrbta“. Tu sme videli trojčlenný únik, v ktorom nás potešili slovenské farby z Dukly Banská Bystrica a pretekár Kristián Zimány. Po presunutí sa na iné miesto bol už únik zlikvidovaný a vytvorili sa viacpočetné skupiny.

V cieli sme už nedočkavo a riadne prevetraní čakali na prvú túto skupinu, v ktorej sa špurtovalo a ako víťaz z nej vzišiel pretekár z Ukrajiny - Andryj Kulyk (KOLSS – BDC TEAM), po boku českého pretekára Aloisa Kaňkovského (WHIRLPOOL-AUTHOR), nasledovaný Poliakom Blazejom Janiaczykom (WIBATECH FUJI). Ako najlepší Slovák sa umiestnil Maroš Kováč (Dukla Banská Bystrica), ktorý obsadil pekné šieste miesto.

Momentky

Séria pretekov pokračuje 14.5.2016 v Poľsku a 15.5.2016 v Českej republike.

[Foto na úvode: Autor: Tomkud]

report_problem Našiel si v texte chybu?

VISEGRAD 4 race - GP Slovakia (UCI 1.2)

calendar_today 24.04.2016
label Ostatné
place Bratislava (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up2thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Cyklotrasou až k Slovenskému orloju

Tip na výlet: Cyklotrasou až k Slovenskému orloju

Chcete si na žiletke užiť pohodový výjazd bez starostí? Jednu takú mám vo svojom okolí a môžete kľudne vziať aj celú rodinku na výlet.
Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Slovenské Pyreneje – okruh, kde sa nebudete ani chvíľu nudiť

Poďte s nami na výjazd do oblasti, kde má cyklistika bohatú tradíciu a kde vás čakajú parádne stúpania, výhľady a cesty mimo veľkú premávku.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
keyboard_arrow_up