Detská tour Petra Sagana 5.kolo - tropické teploty a polievanie cyklistov miestnymi hasičmi

Detská tour Petra Sagana 5.kolo - tropické teploty a polievanie cyklistov miestnymi hasičmi

Premiérovo v Prešove sa v sobotu 25. júna 2016 uskutočnilo už 5. kolo Detskej tour Petra Sagana. Trať bola situovaná na prírodnom kúpalisku Delňa. Škoda, že voda ešte nebola napustená, v horúčavách, ktoré panovali v sobotu, by to privítal snáď každý účastník alebo divák podujatia. Príjemnou náhradou však bolo polievanie cyklistov miestnymi hasičmi, čo bola poriadna vzpruha pri teplotách nad 35°C. Cyklistickej Detskej Tour pomáhali zabezpečiť podujatie ŠK Velodróm Prešov a Mesto Prešov.

Ria Gregušová zo Žiaru nad Hronom už s Detskou tour skúsenosti má, a tak zvládla trať bez rozpakov a zvíťazila. To isté platí aj o Lukášovi Králikovi zo Zvolena, ktorý však strhol víťazstvo až na cieľovej páske. Krásny súboj sa odohral u dievčat Mikro, kde zvíťazila najväčšia favoritka Lea Fogelová zo Serede, jej dve súperky však prišli len so sekundovou stratou. Filipa Štrbu z Novej Lesnej víťazstvo v Levoči „naštartovalo“ a porazil aj lídra priebežného poradia Michala Nagyho.U Mili dievčat sa prekvapenie nekonalo a zvíťazila Lívia Nogová z Martina opäť s obrovským náskokom. V najsilnejšej kategórií Mili chlapci zvíťazil favorit Michal Šichta z Martina, ale výborne mu sekundoval aj strieborný Jakub Pastva z Čadce. Smolu mal Matej Tomáš, ktorý spadol v technickejšej pasáži, a tak prišiel o pódiové umiestnenie. Sofia Ungerová v úvode potrápila sestry Polickove, ale sily jej do konca nevydržali a premiérovo sa z víťazstva tešila Zina Polick z Trenčína. U Mini chlapcov sa opäť zišla dobrá konkurencia, čo ich môže posúvať len ďalej, veď do minúty za víťazom skončilo až šesť cyklistov. Prekvapivo vpredu chýbal Ondřej Woller, výborne však šli traja Dubničania, ktorý nestačili len na víťazného Jakuba Mušáleka z Českej republiky.U Mladších žiačok sme v popredí videli tradičné tváre a v cieli najviac usmiatu Ninu Urbanovú zo Žiliny, ktorá zvíťazila. Mattiasa Schwarzbachera z Brezna súperi až tak v Prešove nepreverili a s prehľadom zvíťazil. Na Slovensku sa asi páči aj Yaryne Bitkovskej z Ukrajiny, ktorá absolvovala všetky kolá tohtoročnej Detskej tour a v prešovskom kole aj zvíťazila. Najstaršiu kategóriu Starších chlapcov ovládol Erik Rovder z Ulože.Ďalšie kolá:.
report_problem Našiel si v texte chybu?

5. kolo - Detská tour Petra Sagana

calendar_today 25.06.2016
format_list_numbered 5. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label MTB - děti
place Prešov (Slovensko)

PeterZanicky 
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Reportáž: Detská tour Petra Sagana - slnečná sobota v Nízkych Tatrách

Tak sa slniečko usmialo po prvýkrát tento rok aj na mladých „saganovcov“ a to počas 3. kola populárnej Detskej tour Petra Sagana.
Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Premiérovo sa Detská tour Petra Sagana uskutočnila v Martine. A nielen to, po prvýkrát sme súťažili na letisku.
Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Pozvánka: Detská tour Petra Sagana - 3. kolo na úpätí Nízkych Tatier

Minulý rok na jeseň tu séria končila, tentokrát si ju vychutnáme v krásnej jarnej scenérii.
keyboard_arrow_up