Prestíž série ŠKODA BIKE OPEN TOUR rastie už tretí rok po sebe

Prestíž série ŠKODA BIKE OPEN TOUR rastie už tretí rok po sebe

PR článok

ŠKODA BIKE OPEN TOUR bilancuje jubilejný tretí ročník série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku. Šesť podujatí tohtoročnej série prilákalo viac ako 17 000 fanúšikov horskej cyklistiky.

Z toho 4 678 pretekárov, čo predstavuje viac ako 10-percentný nárast v porovnaní s minulým rokom. V tombole si nových majiteľov našlo až 15 špičkových bicyklov ŠKODA, víťazi si odniesli originálne športové oblečenie ŠKODA a každý účastník získal štartovný balíček s cyklo fľašou ŠKODA.

„Môžem konštatovať, že jubilejný tretí ročník do bodky naplnil naše očakávania. Teší nás rastúci záujem aj prestíž celej série. Rovnako tak som rád, že jednotlivé podujatia sa stávajú vyhľadávanou celodennou športovou akciou pre celé rodiny, pretože to bol od začiatku náš cieľ. Už dnes sa pripravujeme na ďalší ročník, v ktorom opäť prinesieme niečo nové. Pevne verím, že rodina fanúšikov tohto krásneho športu sa bude aj naďalej rozširovať,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Jubilejný tretí ročník


Šesť pretekov série prilákalo o viac ako 10 percent väčší počet aktívnych pretekárov v porovnaní s minulým rokom. Celkovým víťazom sa po tretíkrát stal Karel Hartl. Sériu oficiálne zastrešil Slovenský zväz cyklistiky a projekt podporil aj trojnásobný majster sveta v tímovej časovke Peter Velits.

Tretí ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR absolvovalo 4 678 pretekárov z 20-tich krajín, čo znamená o 494 viac ako v minulom roku. Popri trati pretekárov podporovalo a výbornú atmosféru dotváralo 12 500 divákov a fanúšikov horskej cyklistiky. Podľa novej metodiky zahŕňajúcej účastníkov prvého dňa z dvojdňového podujatia v Stupave.Najmladším účastníkom bol iba 5-ročný chlapec z Trenčína, ktorý spolu so svojou rodinou zvládol 15 km trať na maratóne ŠKODA Slovenský raj aj 18 km trať na podujatí AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly. V Súľove registrovali usporiadatelia aj najstaršieho pretekára, ktorým bol 76-ročný pán zo Žiliny. Za svoj výkon na 39 kilometrov dlhej trati si zaslúži maximálne uznanie. Najväčší cveng pre zahraničných účastníkov mal tradične maratón ŠKODA STUPAVA TROPHY. Na Záhorie zavítala napríklad skupinka bajkerov z mesta Thimphú v Bhutáne, ktoré je vzdialené 8 500 km.

Každý účastník jednotlivých pretekov série získal štartovný balíček s cyklo fľašou ŠKODA, víťazi si odniesli originálne športové oblečenie ŠKODA a v tombole si našlo nových majiteľov až 15 skvelých bicyklov ŠKODA. Výsledky všetkých pretekov aj celkové výsledky sú k dispozícii na stránke skoda-bike-open-tour.sk. Tvárou ŠKODA BIKE OPEN TOUR bol aj v tomto ročníku Karel Hartl, ktorý zaznamenal už tretie celkové víťazstvo v sérii. Okrem toho bol aj oficiálnou tvárou značky ŠKODA a celej série, ktorú reprezentoval na novom štýlovom automobile ŠKODA Rapid Spaceback.

Špeciálne pre tento ročník pripravil cyklista Peter Velits s Martinom Imrichom, známou osobnosťou na slovenskej bajkerskej scéne, sériu zábavných tematických videí. V nich ponúkli rôzne tipy a rady tak pre profesionálov, ako aj začiatočníkov a hobbíkov. Fanúšikovia cyklistiky ich nájdu na webstránke alebo Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA sa dlhodobo angažuje v podpore cyklistiky na Slovensku. Je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a od roku 2015 aj novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku Parasport24 Tour. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už siedmy rok hrdým partnerom Petra Velitsa, trojnásobného majstra sveta v tímovej časovke a jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.MTBIKER reportáže

report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Levočské vrchy - po dvoch rokoch sa opäť vidíme v Levoči

Pokračovanie ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2022 zavíta po dvoch rokoch do malebnej krajiny plnej výhľadov v Levočských vrchoch už v sobotu 28. mája.
Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Pozvánka: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice - pre pretekárov i rodiny s deťmi

Dokonalá kombinácia pretekov so súťažným duchom a podujatia vhodného pre amatérov i rodinky s deťmi v krásnom prostredí Rajeckej doliny vás očarí svojou atmosférou už 18. septembra.
Reportáž: ŠKODA MTB Cyklomaratón Topoľčianky - prvýkrát na dlhej trati

Reportáž: ŠKODA MTB Cyklomaratón Topoľčianky - prvýkrát na dlhej trati

Keďže trať v Topoľčiankach patrí k mojim obľúbeným, nič nepoteší viac, ako takýto štart do sezóny. Pre mňa však mali dané preteky o to väčší význam, že išlo o moju prvú dlhú trať.
keyboard_arrow_up