Ohlasy médií: Belgičania dominovali, ale ďalší titul má Sagan

Ohlasy médií: Belgičania dominovali, ale ďalší titul má Sagan

Ohlasy médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cyklistike v katarskej Dauhe:

Cyclingnews: "Sagan zdolal Cavendisha a úspešne obhájil titul majstra sveta. V tesnom šprinte si Sagan a Cavendish zvolili iné šprintérske línie, ale tá Saganova sa napokon ukázala ako čistejšia."

Velonews: "Sagan je už dvojnásobným majstrom sveta. Mnohí očakávali hromadný dojazd, ale bočný vietor v púštnej časti už po 80 km rozdrobil pelotón na skupinky. Kto nebol vpredu, mal smolu vrátane kompletného nemeckého tímu."

Sporza (Belg.): "Belgičania dominovali majstrovským pretekom, ale ďalší titul má Sagan. Po puči v púšti prišla do cieľa vyčerpaná skupina jazdcov, v ktorej Sagan nemal problém vyhrať šprint. Skvelý Slovák si pridal ešte jednu perlu do zbierky najlepšieho roka svojej kariéry, v ktorom vyhral preteky Okolo Flámska, Gent-Wevelgem, majstrovstvá Európy, víťazil v etapách na Tour de France a stal sa aj celkovým šampiónom WorldTour."

CyclingPub: "Peter Sagan obhájil dúhový dres majstra sveta."

Frankfurter Allgemeine Zeitung (Nem.): "Nemecká dráma v púšti. Zatiaľ čo Sagan má za dva roky dva tituly majstra sveta, Nemci čakajú na svojho víťaza už 50 rokov."

Gazzetta dello Sport (Tal.): "Dúhový Sagan v Bettiniho stopách. Pred Slovákom sa len piatim jazdcom podarilo obhájiť titul majstra sveta. Cavendish a Boonen zdolaní."

Isport.blesk.cz (ČR): "Peter Sagan vstúpil do histórie - v Dauhe obhájil titul majstra sveta."

L´Equipe (Fr.): "Peter Sagan je stále svetovým šampiónom a dúhový dres bude nosiť celú ďalšiu sezónu. Sagan sa ocitol medzi vyvolenými v úzkom kruhu úspešných obhajcov."

De Volkskrant (Hol.): "Peter Sagan predĺžil svoje kraľovanie! Vyhral šprint skupiny 20 jazdcov a získal druhý titul. Holanďan Tom Leezer v poslednom kilometri útočil, ale nevyšlo mu to."

The Telegraph a BBC (V. Brit.): "Mark Cavendish veľmi túžil stať sa prvým Britom s dvoma titulmi majstra sveta, ale proti bol Peter Sagan. Cavendish sa vydal za Saganom, ale jeho šprint prišiel neskoro. Takticky som to zbabral, vravel v cieli Mark."

Cavendish po dojazde


report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
Poznáme nové legendy – Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2019

Poznáme nové legendy – Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike 2019

Napínavé súboje, neoblomné počasie a nikdy nekončiace prekvapenia do značnej miery charakterizujú uplynulé majstrovstvá sveta. Aj keď sa predpoklady možno nepotvrdili, noví šampióni si svoje dresy rozhodne zaslúžia.
keyboard_arrow_up