Najnovšie články z kategórie Mark Cavendish

Pred 9 rokmi tu vyhral dokonalým načasovaním šprintu pri svojom debute, teraz zaujal naozaj poriadnym pádom. Ten našťastie skončil lepšie, ako vyzeral...
Spor medzi Bora-Hansgrohe a UCI sa skončil - minulosť je zabudnutá, tvrdí Peter Sagan

Sagan, tím Bora-Hansgrohe a Medzinárodná cyklistická únia (UCI) sa ešte pred vypočutím na Športovom arbitrážnom súde (CAS) dohodli na ukončení právneho sporu v súvislosti s kontroverzným vylúčením z tohtoročnej Tour de France po zrážke s britským súperom Markom Cavendishom.
Cavendish: Je smutné, že obaja sme mimo Tour. Hovorili sme spolu a sme v pohode.

Britský cyklista Mark Cavendish priznal, že bezprostredne po kontakte so Saganom a páde tesne pred cieľom utorkovej štvrtej etapy myslel pre silno krvácajúci prst pravej ruky na najhoršie.

Pozrite sa na to, čo sa presne stalo. Celá situácia pár desiatok metrov pred cieľom bola veľmi tesná a padnúť mohol aj Sagan...
Ohlasy médií: Belgičania dominovali, ale ďalší titul má Sagan

Ohlasy médií na víťazstvo Petra Sagana v pretekoch s hromadným štartom na majstrovstvách sveta v cyklistike v katarskej Dauhe:
Cavendish sa dočkal prvej olympijskej medaily

Mark Cavendish sa stal vďaka 30 etapovým triumfom na Tour de France, zisku dúhového dresu majstra sveta či desiatkam víťazstiev na iných veľkých pretekoch jedným z najúspešnejších britských cyklistov, ale až do pondelka mu chýbala olympijská medaila. Dočkal sa jej nie na ceste, ale na dráhe.
Mark Cavendish odstúpil z TdF, chce si oddýchnuť pred OH v Riu de Janeiro

Tridsaťjedenročný Brit triumfoval v štyroch etapách tohtoročnej Tour a bol jedným z hlavných favoritov na víťazstvo aj v záverečnej nedeľnej.
Mark Cavendish vyhral šprintérsku koncovku v 7. etape a Peter Sagan finišoval na 3. mieste opäť za Greipelom

V hromadnom špurte pelotónu zdolal jazdec tímu Etixx - Quick Step Andrého Greipela. Na 3. mieste finišoval Peter Sagan, ktorý dosiahol piate pódiové umiestnenie v ročníku 2015. Dvadsaťpäťročný jazdec tímu Tinkoff-Saxo je naďalej držiteľom bieleho dresu pre najlepšieho jazdca do 25 rokov. V bodovacej súťaži je stále druhý o 12 bodov za Greipelom.
Peter Sagan tesne druhý v 2. etape, v celkovom poradí štvrtý

Sagana v záverečnom tesnom finiši zdolal iba Nemec André Greipel z tímu Lotto Soudal a to doslova o niekoľko centimetrov. Slovenský cyklista v špurte útočil z tretej pozície, keď sa v záverečnom kilometri najprv pohyboval za zadným kolesom britského favorita Marka Cavendisha, ktorý napokon skončil štvrtý.
Okolo Kalifornie: Sagan opäť bojoval o triumf, Cavendish chválil Martina Velitsa

Peter Sagan finišoval vo štvrtkovej 5. etape zo Santa Barbary do Santa Clarity na pretekoch Okolo Kalifornie na treťom mieste. Tretíkrát ho tento rok na najväčšom americkom cyklistickom podujatí zdolal Brit Mark Cavendish. Cavendish vedie bodovaciu súťaž o šesť bodov pred Saganom, ktorý zatiaľ na Okolo Kalifornie 2015 neskončil horšie ako tretí.
Okolo Kalifornie: Sagan opäť druhý za Cavendishom aj v 2. etape

Cavendish zdolal Sagana tentoraz tesnejšie ako deň predtým a cieľová fotografia ukázala rozdiel ani nie polovice predného kolesa. Ďalší Slováci v pelotóne Michael Kolář (Tinkoff-Saxo) a Martin Velits (Etixx - Quick-Step) prišli do cieľa na 96., resp. 134. mieste.
Okolo Dubaja: V celkovom poradí skončil Michael Kolář 76. a Juraj Sagan 88.

Brit Mark Cavendish sa stal celkovým víťazom cyklistických pretekov Okolo Dubaja, ktoré vyvrcholili sobotňajšou záverečnou etapou s dĺžkou 128 km a cieľom pod najvyššou budovou na svet Burj Khalifa. Jazdec tímu Etixx - Quick-Step bol pred sobotou na 2. mieste so štvorsekundovou stratou na Johna Degenkolba, vďaka triumfu v 4. etape získal aj desaťsekundový bonus a posunul sa pred nemeckého jazdca. Cavendish v závere etapy vyťažil z výbornej práce tímových kolegov.