Spor medzi Bora-Hansgrohe a UCI sa skončil - minulosť je zabudnutá, tvrdí Peter Sagan

Spor medzi Bora-Hansgrohe a UCI sa skončil - minulosť je zabudnutá, tvrdí Peter Sagan

thumb_up8thumb_down 7 komentárov

SITA 05.12.2017   Bora Uci Pad Cestna Cyklistika Tour De France Mark Cavendish Peter Sagan

Sagan, tím Bora-Hansgrohe a Medzinárodná cyklistická únia (UCI) sa ešte pred vypočutím na Športovom arbitrážnom súde (CAS) dohodli na ukončení právneho sporu v súvislosti s kontroverzným vylúčením z tohtoročnej Tour de France po zrážke s britským súperom Markom Cavendishom.

 

Prakticky ihneď po skončení 4. etapy s cieľom vo Vitteli a vylúčení Sagana z pretekov jeho nemecký tím napadol toto rozhodnutie jury na Športovom arbitrážnom súde. Ten zamietol odvolanie Bora-Hansgrohe a potvrdil rozhodcovský verdikt o Saganovom predčasnom konci na TdF 2017. Prípad sa však natiahol až do 5. decembra, keď mali byť v sídle CAS v Lausanne vypočutí svedkovia a na základe predložených dôkazov sa malo pokračovať v spore. To sa už nestalo, lebo predstavitelia Bora-Hansgrohe sa rozhodli nepokračovať v súdnom pojednávaní.

Nehoda bola nešťastná a neúmyselná súťažná udalosť


"Po zvážení materiálov predložených v konaní CAS, vrátane videozáznamov, ktoré neboli k dispozícii v čase, keď rozhodcovská porota vylúčila Petra Sagana, všetky strany sa zhodli na tom, že nehoda bola nešťastná a neúmyselná súťažná udalosť a že komisári UCI sa rozhodli na základe ich najlepšieho úsudku za daných okolností. Na tomto základe sa zainteresované strany dohodli, že nebudú pokračovať v súdnom konaní a zamerajú svoju pozornosť skôr na pozitívne kroky, ktoré sa môžu prijať v budúcnosti," píše sa vo vyhlásení UCI.

Nový prezident UCI David Lappartient komentoval toto rozhodnutie takto: "Toto konanie ukázalo, aká náročná je práca komisárov UCI. Od budúcej sezóny chce UCI zapojiť do programu "Podpora komisárov" novinku - špeciálne video , na ktorom bude vybraný expert posudzovať dôležité udalosti na pretekoch UCI WorldTour. Pôjde o formu pomoci rozhodcom v ich práci."

Peter Sagan v súvislosti so skončením právneho sporu poznamenal: "Minulosť je zabudnutá. Je to všetko o zlepšovaní nášho športu v budúcnosti. Aj na základe toho, čo sa mi stalo vo Vitteli, sa ukázalo, aká náročná je práca komisárov UCI. Preto vítam fakt, že predstavitelia UCI uznali potrebu zefektívniť svoju prácu. Som rád, že môj prípad povedie k pozitívnemu vývoju, pretože pre náš šport je dôležité robiť spravodlivé a zrozumiteľné rozhodnutia, aj keď sú emócie niekedy príliš horúce."

Svoje vyjadrenie poskytol aj manažér Bora-Hansgrohe Ralph Denk: "Po celý čas bolo naším zámerom všetkým ujasniť, že Peter Sagan nespôsobil pád Marka Cavendisha. Incident, ktorý sa stal vo Vitteli, bol nešťastný, ale stáva sa v šprintérskych koncovkách etáp. Taký je tento šport. Mojou úlohou ako manažéra tímu je chrániť svojich jazdcov a sponzorov. Myslím si, že sme to aj robili. Som presvedčený, že Peter Sagan ani Bora-Hansgrohe sa nedopustili žiadnej chyby."Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Okuliare)

Komentáre

Noxname 06.12.2017 (01:07)

thumb_up15thumb_down


Nič to nemení na veci že Cav je "herec" a krivák. Toť môj názor.

 
Lubik 05.12.2017 (16:40)

thumb_up8thumb_down


Skutok sa nestal

 
N/A 05.12.2017 (12:44)

thumb_up6thumb_down


Nikdo nepochybil , ziadna zaloba UCI nehrozi tak smelo vyhlasme nic sa nestalo . Pravnici odviedli paradnu pracu

 
ivo29 06.12.2017 (11:31)

thumb_up5thumb_down


Ak si myslíš že západ je dokonalý a východ mal naučiť civilizovanosti tak tvoje názory sú smutné

 
N/A 06.12.2017 (09:22)

thumb_up2thumb_down


Skutok sa nestal. Globalizacia nepriniesla to, ze dokonaly zapad mal naucit vychodny blok "civilizovanosti", ale dokonaly zapad prebera praktiky vychodneho bloku - nielen v politike, biznise....ale i v sporte. Smutne

 
hinault 08.12.2017 (08:55)

thumb_up1thumb_down


Je to hnus - aj na fotografiách je vidieť, že ten potkan to zozadu jednoducho napálili do Sagana dúfajúc, že ho zmetie z cesty. Veď on to tak bežne robí - viď TDF spred pár rokov tesne pred cieľom.
Nepočítal s tým, že Peťo to ustojí.
Je mi z nich na zvracanie - UCI aj Bora Hans Grohe.
A na budúcu sezónu môže "potkan" sejmout niekoho iného.
Beztrestne - samozrejme - ako ináč.

 
Balvan 22.12.2017 (19:57)

thumb_up0thumb_down


fotky a video - to je len vytrhnute z kontextu , ked to vezmes ako celok tak su navine obidvaja.
Predstav si situaciu , ze vojdes autom na krizovatku na cervenu a nejaka rodina s detmi pojde na zelenu - ich vodic to strhne , nabura do stromu a vsetkych zabije bez toho aby sa len dotkol tvojho auta.
Na sude budes tiez tvrdit ,ze za nic nemozes a ani si sa ich nedotkol ?

 
Pridaj komentár