Cavendish: Je smutné, že obaja sme mimo Tour. Hovorili sme spolu a sme v pohode.

Cavendish: Je smutné, že obaja sme mimo Tour. Hovorili sme spolu a sme v pohode.

714 komentárov

slavo 05.07.2017   Cestna Cyklistika Mark Cavendish Peter Sagan Pad Tour De France

Britský cyklista Mark Cavendish priznal, že bezprostredne po kontakte so Saganom a páde tesne pred cieľom utorkovej štvrtej etapy myslel pre silno krvácajúci prst pravej ruky na najhoršie.

 

"Na zemi bola kaluž krvi. Pomyslel som si, že na mieste vykrvácam. Moji tímoví kolegovia však boli nablízku a pomohli mi vstať," vyhlásil člen zoskupenia Dimension Data pred štartom stredajšej piatej etapy. Do ďalšieho priebehu nezasiahne Cavendish ani Sagan - Brit má zlomenú pravú lopatku a musel odstúpiť, slovenského úradujúceho a dvojnásobného svetového šampióna z podujatia vylúčili. "Chce to veľa odvahy, diskvalifikovať z Tour de France majstra sveta," skonštatoval Cavendish a na margo rozhodcov dodal: "Je to jedna z najskúsenejších jury, aké som za tie roky na Tour videl."

Následne sa 32-ročný rýchlik opäť vrátil k inkriminovanému nešťastnému okamihu: "Peter povedal, že lakťom sa len usiloval udržať rovnováhu, to je dobré vedieť. Povedal, že nevedel, že ja sa približujem. Lakeť ma zmiatol. S Petrom sme o tom hovorili. Či už to bolo úmyselné alebo nie, nevyzeralo to dobre." Cavendish vzápätí poprel, že by sa snažil prejsť medzerou, ktorou sa prejsť nedalo: "Viem, kam sa zmestím." Britský jazdec vyzdvihol Saganovu bezprostrednú reakciu. "Od Petra bolo chvályhodné, že sa hneď prišiel ospravedlniť k nášmu autobusu. Ukazuje to náš vzťah, to, aký Peter je. Vážim si to viac než čokoľvek iné. Je smutné, že obaja sme mimo Tour. Hovorili sme spolu, sme v pohode," uzavrel Cavendish.

Priebeh pádu


Riaditeľ pretekov Thierry Gouvenou sa postavil za rozhodnutie jury. "V konečnom dôsledku nie sú žiadne poľahčujúce okolnosti. Myslím si, že urobili správne rozhodnutie. Každý sa počas úvodného týždňa sťažuje na kolízie. Prišli sme do momentu, keď sa jazdci musia rešpektovať," vyhlásil Gouvenou.

Sagan akceptoval verdikt rozhodcov, no nesúhlasí s ním


Oznámil to v stredu predpoludním prostredníctvom vyhlásenia z hotela svojho tímu Bora-Hansgrohe vo Vitteli. Dvadsaťsedemročný líder nemeckého zoskupenia na francúzskych pretekoch zdôraznil, že neurobil nič zlé. "Môžem len akceptovať rozhodnutie komisie, no nesúhlasím s ním. Nemyslím si, že som urobil niečo zlé v záverečnom šprinte. Bol to šialený záver, nie prvý a ani nie posledný. Je mi veľmi ľúto Marka Cavendisha, prajem mu skoré uzdravenie," povedal Sagan.

Peter Sagan v utorok najprv finišoval na druhom mieste za domácim Arnaudom Démarom a pôvodne dostal 30-sekundovú penalizáciu a odpočítali mu aj 80 bodov z bodovacej súťaže o zelený dres. Neskôr však prišiel tvrdší trest v podobe vylúčenia z pretekov. Za Slováka sa postavilo niekoľko popredných mien svetovej cyklistiky. Hlavným cieľom žilinského rodáka na tohtoročnej "starej dáme" bol zisk šiesteho zeleného trička pre víťaza bodovacej súťaže, čím by sa vyrovnal historickému rekordérovi Erikovi Zabelovi.

Cavendish nie je žiadne neviniatko


Spôsobil už viacero vážnych zranení svojim súperom a tak sa Sagan musel mať taktiež na pozore, aby nedopadol podobne ako Cavendishovi súperi v minulosti...

Rio Olympics 2016 - Omnium race


Tour deFrance 2013 a zhodenie Veelers - podľa jury to nebolo na trest
Podobných videí má Cav na internete oveľa viac, ale týmto chcem len poukázať na fakt, že v minulosti prechádzali bez terestu (alebo s oveľa miernejším trestom) dosť jednoznačnejšie situácie, ako v ktorej sa v utorok ocitol Sagan. Zhodou okolností práve s Cavendishom.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy ~ Nohavice)

Komentáre

ddemo 05.07.2017 (16:41)

7


.... pozeram na to video a neviem sa zbavit pocitu ze Cav ako keby umyselne isiel do toho stretu... lebo nikto normalny nejde spurtovat do takejto medzery. On ano, a preco? Zamer odpisat toho najlepsieho? Ak je co i len 1% pravdy na tejto mojej uvahe, dobre mu tak hajzlikovi, a nech mu ta lopatka krivo prirastie k tomu jeho krivemu charkteru.

 
Palo TT ddemo 05.07.2017 (18:15)

-11


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
Rudolf69 ddemo 06.07.2017 (10:21)

0


Samozrejme, že ta šiel umiseľňe. A pravdepodobne mal v pláne ho bodičkovať.

 
jj03 selektor 06.07.2017 (13:39)

3


Je to zaujímavé video a myslím, že dosť veľa vysvetľuje... Skôr by ma zaujímalo, čo je to ten Cavendish za charakter, keď dobre vedel, ako to naozaj bolo. Ak by chcel, mohol sa Peťa zastať a vysvetliť celú situáciu. Aj keď kto vie, či mu to nenariadili a len využívajú jeho bezcharakternosť. Môže ten človek vôbec v noci dobre spať? Nechcem byť hnusná, ale v každom prípade si tú zlomenú lopatku zaslúži.

Osobne uprednostňujem cestnú cyklistiku pred MTB (aj keď world tour už nemám chuť pozerať), ale Peťa je fakt škoda v takom hnusnom biznise. Neviem prečo, ale pripomína mi to SVK: čo sa týka Cavendisha - skutok sa nestal, ale nevinného odstránia.

 
Laro22 05.07.2017 (15:58)

4


že vykrvácam...omg...

 
Izzy68 Laro22 05.07.2017 (21:00)

0


on tak spurtoval vymenit tampon, napokon nebolo treba

 
SlavoS 06.07.2017 (07:40)

3


Nuž európske hodnoty v praxi. Dvojité metre a pokrytectvo.

 
Pet55 05.07.2017 (18:28)

2


chudacik Cavendish, ma teraz dve obrovske traumy: Saganov laket, na ktory "nikdy nezabudne" a este aj skoro vykrvacal... Chudacik malicky...

 
N/A Pet55 06.07.2017 (13:20)

0


aspoň bude vedieť , každý nech vie, že s Peťom pri špurte nie sú žarty

 
will 06.07.2017 (12:19)

1


Ktokolvek iny ale nie Cavendish, tak by sa nic nestalo.
Hlavne ze v 2013 to od Cavendisha nebolo na diskvalifikaciu.
Dimension Data moze na Slovensku zrusit obchodne zastupenie.

 
Ferdo32 05.07.2017 (17:38)

0*** Príspevok porušil pravidlá MTBIKER a bol preto zmazaný moderátorom ***

 
hrtnBiker 05.07.2017 (21:55)

0


"Chudáčik" jeden, koľko bolesti a zranení spôsobil druhým a jeho bolí palec. Nech si ho strčí do zadku. On,čo má byť ticho preto všetko zlé čo už spôsobil v profi pelotóne sa najviac ozýva. Prasiak.

 
johnnySVK 06.07.2017 (13:04)

0


take "recicky" od Cava..Ako by povedal jeden vysokopostaveny funkcionar : Ak je nieco zelene, kvaka to, skace to, tak je to zaba...Pravdepodobnost, ze je to pomylena zelena skakajuca ovca,je dost mizivy. Tym chcem len povedat, ze Cav si moze hovorit co chce, oko vidi...oko neni <I>

 
Pridaj komentár