Test: Kellys LANE 10 - šikovný batoh nielen na trail

Šikovný dizajnový batoh, ktorý vynikajúco sedí a odnesie nielen vaše chrániče a náradie. Podme sa naň pozrieť podrobnejšie...

Každý určite vie, že náš koníček vozenia sa na bicykli nikdy nekonči kúpou vhodného bicykla. Po prilbe je na druhom mieste určite kvalitný batoh, ktorý by mal dobre sedieť na chrbte a mal dostatok miesta na ľahkú vetrovku, náradie, jedlo a vodu a v neposlednom rade by mal dobre vyzerať.

Slovenský Kellys sa pustil veľmi zaujímavým smerom v príslušenstve a už na ich prezentácii produktov ma zaujal batoh LANE 10 dostupný v červenej a lime farbe, ktorý jazdím nejaký ten mesiac, takže by som rád napísal, aký vlastne je a komu je určený.


Osobne mám rád, ak môžem mať batoh, ktorý je nielen na bicykel, ale aj na turistiku a podobné outdoorové aktivity. Takýto batoh by mal podľa mňa spĺňať základu vec - a to je dobre sedieť na chrbte a hlavne, aby sa počas jazdy zbytočne nepohyboval v rôznych smeroch. Samozrejme by mal odniesť potrebnú výbavu pre danú aktivitu.

Kellys LANE 10

Nízkoprofilový batoh, takže nebudete mať na chrbte zbytočný hrb ako pri niektorých menších batohoch. Kontaktná plocha v chrbtovej časti je mierne tuhšia, čo na mňa prvým dojmom pôsobilo ako chránič. Pričom sa nejedná o chránič, ale ide o odvetrávacie kanáliky, ktoré sú potiahnuté sieťovinou a dobre držia tvar batohu. Základný objem je 10 l, čo bohate postačuje, ak sa potrebujeme zbaliť na celodenný výjazd. Batoh ma prípravu na vodný rezervoár do objemu maximálne 3 l, ktorý nie je súčasťou balenia.

Dizajn a materiály - čistý a užitočný

Batoh je vyrobený kombináciou Nylon ripstop a Polyesteru 600d, vďaka ktorému máte v rukách pocit z pevného materiálu, ktorý niečo vydrží. Dostatočne hrubé sú aj popruhy, takže sa batoh nebude nepríjemne zarezávať do tela a čo viac, bedrový popruh je mierne elastický a vzdušný, čiže sa dobre prispôsobí.


Po bokoch nájdeme dva úložné priestory, do ktorých sa zmestí maximálne plechovka energetického nápoja, gély alebo zopár tyčiniek pre rýchly prístup. Viac o kozmickej strave poradí Imro vo videu: Ako na výživu - doplnky alebo úvod ku kozmickej strave. Nájdeme tu aj jedno bezpečné vrecko so zipsom, ktoré používam na kľúče.

Predná časť je dizajnovo čistá a nie je na úkor použiteľnosti. Celá myšlienka spočíva v tom, že všetky popruhy na uchytenie prilby alebo chráničov sa dajú elegantne schovať, takže nič zbytočne nevytŕča. V hornej časti je celkom hlboké vrecko na okuliare, v ktorom si ich určite nedoškrabete, lebo je z mäkkého materiálu. V spodnej časti nájdeme malý odkladací priestor s dvoma priehradkami, pod ním sú schované popruhy na uchytenie helmy a reflexný pásik, čo je fajn bezpečnostný doplnok. Aby som nezabudol, v spodnej časti je schovaná pláštenka, ktorá pomôže hlavne počas blatových dní a náhodných letných búrok udržať veci v suchu a čistote. Pláštenka je krikľavej farby, takže vás bude vidieť naozaj z diaľky.


Ako vyzerá vo vnútri?

Ako som už spomínal, batoh ponúka objem 10 l, ktorý by som rozdelil na dve časti, a to na servisnú a tú, kde máte jedlo, vodu a oblečenie. Na chrbtovej strane je umiestnená priehradka na vodný rezervoár a dostatočne veľa miesta pre jedlo, vetrovku a náhradné tričko. Na druhej strane, v “servisnej” zóne sa nachádzajú štyri priehradky, v ktorých nosím náhradnú dušu, lanko do prehadzovačky, multikľúč, lepenie, pásku a ostatné potrebné veci. Takéto rozdelenie ma výhodu najme v rýchlom prístupe po otvorení batohu, ktorý sa dá celý otvoriť vďaka zipsu po celej dĺžke.


Zbaliť, nasadiť a hor sa do lesa

Po prvom kontakte a zoznámení sa, som prehodil potrebnú výbavu, nastavil všetky popruhy tak, aby som sa cítil komfortne a išiel na výjazd. Musím úprimne priznať, že batoh mi naozaj padol, ako sa hovorí, na prvú šupu. Pri mojej výške 178 cm som nemal pocit, že by ma niekde zbytočne tlačil alebo otravoval. Odvetrávanie si myslím, že je navrhnuté v poriadku, aj keď sa človek spotí vždy pod každým batohom. Uchytenie helmy a chráničov je vyriešené veľmi elegantne a toto riešenie používam predovšetkým počas cestovania, kedy mám všetko potrebné na batohu. Zaujímavým detailom sú pútka na zipsoch, ktoré majú plastové úchytky pre lepšie otváranie batohu, čo pomôže hlavne ak jazdíte s rukavicami. Pozitívna je aj cena, a to 64.90 €.


Plusy:

  • dizajn
  • komfort
  • dobre sedí
  • rozdelenie priehradiek

Minusy:

  • jedna veľkosť
  • bez hydrovaku (pre niekoho môže byť, aj nemusí byť mínusom)

Myslím si, že tento produkt je veľmi pozitívny a z hľadiska cena-výkon nie je o čom rozmýšľať, hlavne, keď naozaj dobre sedí, má dostatok úložných priestorov a v neposlednom rade aj vyzerá dobre. Tento batoh sa dá použiť nielen na bicykel a turistiku, ale odnesie aj 13” laptop, čo z neho robí dobrého spoločníka na každý deň.


Je si z čoho vybrať

A ak mnohí z vás hľadajú podobný batoh s väčším objemom, na výber je aj 16 l verzia tohto batohu dostupná v čiernom a modrom prevedení s názvom LANE 16. Keby ani 16 litrov nestačilo, tak Kellys ponúka 25 l batoh FETCH 25, do ktorého toho už dáte naozaj veľa vecí a je dostupný v dvoch farbách - čierny a oranžový. Viac informácií nájdete na kellysbike.com/sk/batohy.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Svacosavozi 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: VAUDE Virt Softshell II – multifokál medzi nohavicami?

Test: VAUDE Virt Softshell II – multifokál medzi nohavicami?

Sú softshellové nohavice Virt II skutočne natoľko univerzálne ako vyzerajú? Aký typ cyklistu ich ocení najviac?
Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Batoh od výrobcu VAUDE mi prišiel ako malé porovnanie s podobným kúskom od inej značky, ktorý mi už pred rokmi doslúžil. Ako sa zmenili technológie a posunuli napred materiály, spracovanie či rôzne vychytávky?
Test: Thule Paramount – hybridný ruksak zo Švédska

Test: Thule Paramount – hybridný ruksak zo Švédska

Rovnako dobrá na bicykli ako aj mimo neho. Presne takto nejako by sa dala jednou vetou opísať táto taška. Ide totiž o hybridný model, ktorý spája ruksak a tašku na nosič.
keyboard_arrow_up