Zdroj: www.redbull.com

Cez víkend opäť ožíva svetový pohár XCO a DH, tentoraz vo vysokých horách Andorry

Aj keď teraz celý cyklistický svet žije atmosférou Tour de France, cez víkend sa koná aj niečo pre milovníkov horskej cyklistiky – najlepší jazdci si dávajú zraz v Andorre na ďalšom kole svetového pohára.

Svetový pohár pokračuje svojím štvrtým kolom v prípade zjazdu a tretím kolom v prípade XCO. Známe lyžiarske stredisko Vallnord leží vysoko v horách Andorry uprostred Pyrenejí a práve nadmorská výška trochu komplikuje situáciu mnohým bikerom, pretože nie každý v nej dokáže podať optimálny výkon, o čom sme sa už neraz presvedčili – napríklad v prípade českej hviezdy Jaroslava Kulhavého a mnohých ďalších. „Vyladenie“ organizmu vo vyššej nadmorskej výške je hotová veda, ktorá nedá spávať aj najlepším trénerom, a tak bude zaujímavé sledovať, komu sa bude dariť, kto prekvapí a kto naopak poriadne vyhorí. Celý program bude vrcholiť cez víkend, kedy v sobotu čakajú finálové jazdy v DH a nedeľa bude tradične patriť „chrtom“.

Na Redbull TV budete môcť sledovať „live“ finále zjazdu a tiež elitné kategórie v rámci XCO – prípadne, ak to nestihnete, nie je problém si pustiť neskôr záznam. Určite to bude vhodné „spestrenie“ k Tour de France.

[Foto na úvode: www.redbull.com]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up7thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť PR článok

Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť

Ak máte vašu sezónu tento rok už naplánovanú, je načase sa na ňu poriadne pripraviť. A to sa netýka len tréningu, ale aj vhodnej výbavy.
GPS cyklopočítač a trénovanie - pomocník aj pre mládež?

GPS cyklopočítač a trénovanie - pomocník aj pre mládež?

Oplatí sa investovať do GPS cyklopočítača? Bude dobrým pomocníkom aj pre deti, ktoré s cyklistikou a pretekaním ešte len začínajú?
Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Rozhovor: Tomáš Višňovský – tréning, novinky ale aj nečakané komplikácie

Úspechy, horšie dni, príchod Jaroslava Kulhavého do tímu, ale aj nečakané zdravotné komplikácie, ktoré Tomáša poslali z Kanárskych ostrovov do nemocnice. Aj o tom bude rozhovor počas jedného krásneho výjazdu.
keyboard_arrow_up