Zdroj: uci.ch

Majstrovstvá sveta XCO a DH v austrálskom Cairns už tento víkend

Už cez víkend budú vrcholiť súboje o medaily v XCO a DH na náročných tratiach plných skál a prachu. Určite sa bude na čo pozerať...

Horská cyklistika má pred sebou v podstate vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev sveta, ktoré tento rok hostí Austrálske Cairns.Trate sú dalo by sa povedať v typickom austrálskom prostredí, kde vládnu kamene a prach. Navyše posledné obdobie je vyslovene suché, takže práve prach bude hrať dôležitú úlohu a pomerne výrazne sťažuje jazdu – najmä v disciplínach ako XCO s hromadným štartom, kde jazdci trochu vzadu takmer nič nevidia. Trať je umiestnená v MTB parku Smithfield a ponúka poriadne náročné pasáže plné skokov a kamenitých sekcií. Finále hlavných kategórií je na pláne v sobotu v skorých ranných hodinách a ak máte problém so spaním, môžete sledovať live. Samozrejme dostupný bude aj záznam..V nedeľu je na programe finále zjazdových disciplín


To bude prebiehať na trati, ktorá ponúkne v prvom rade rýchlosť, ale aj dlhé skoky. Uvidíme, či si na nej Aaron Gwin konečne príde pre vytúžený titul, ale ja by som mu to veľmi prial za to čo všetko predvádza.Žiaľ na MS sa Slovenskí jazdci nezúčastnia. Všetko podstatné môžete sledovať live alebo zo záznamu na tomto odkaze.

[Foto na úvode: uci.ch]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Simona Kuchyňková – pre 4. miesto v zjazde na MS so zlomeným zápästím

Keby bolo kedy, ale v zjazde na majstrovstvách sveta sme sa skoro mohli radovať z medaily. Hlavné je, že Slovensko má v gravity disciplínach skutočne veľký talent.
Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Majstrovstvá sveta Val di Sole – dychberúce súboje a veľké návraty

Návrat legendy na trón, ďalšie technické problémy Cinka a množstvo zaujímavých príbehov. Poďte si s nami pripomenúť okamihy z MS v rámci cross country a rovnako dojmy nášho Martina Haringa.
Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Rasťo Baránek – výborné 19. miesto na Majstrovstvách sveta vo Val di Sole

Aké to je zajazdiť top 20 na majstrovstvách sveta a na jednej z najťažších tratí, aké vôbec existujú? Viac v článku a rozhovore.
keyboard_arrow_up