Zdroj: uci.ch

Majstrovstvá sveta XCO a DH v austrálskom Cairns už tento víkend

Už cez víkend budú vrcholiť súboje o medaily v XCO a DH na náročných tratiach plných skál a prachu. Určite sa bude na čo pozerať...

Horská cyklistika má pred sebou v podstate vrchol sezóny v podobe Majstrovstiev sveta, ktoré tento rok hostí Austrálske Cairns.Trate sú dalo by sa povedať v typickom austrálskom prostredí, kde vládnu kamene a prach. Navyše posledné obdobie je vyslovene suché, takže práve prach bude hrať dôležitú úlohu a pomerne výrazne sťažuje jazdu – najmä v disciplínach ako XCO s hromadným štartom, kde jazdci trochu vzadu takmer nič nevidia. Trať je umiestnená v MTB parku Smithfield a ponúka poriadne náročné pasáže plné skokov a kamenitých sekcií. Finále hlavných kategórií je na pláne v sobotu v skorých ranných hodinách a ak máte problém so spaním, môžete sledovať live. Samozrejme dostupný bude aj záznam..V nedeľu je na programe finále zjazdových disciplín


To bude prebiehať na trati, ktorá ponúkne v prvom rade rýchlosť, ale aj dlhé skoky. Uvidíme, či si na nej Aaron Gwin konečne príde pre vytúžený titul, ale ja by som mu to veľmi prial za to čo všetko predvádza.Žiaľ na MS sa Slovenskí jazdci nezúčastnia. Všetko podstatné môžete sledovať live alebo zo záznamu na tomto odkaze.

[Foto na úvode: uci.ch]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman (Martin Imrich)
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reklama na downhill - 3 pamätné jazdy (Gwin, Hart a Bruni)

Reklama na downhill - 3 pamätné jazdy (Gwin, Hart a Bruni)

Downhill - kráľovská disciplína mountainbikingu. Jeden pokus, jedna jazda, napätie a nervozita. Prinášam vám 3 legendárne jazdy, po ktorých budete mať zimomriavky.
Vývoj v zjazde – od 26 palcov po mullet a zamykanie pruženia

Vývoj v zjazde – od 26 palcov po mullet a zamykanie pruženia

Priemery kolies, zmena geometrie, používanie telemetrie a možno už aj zamykanie pruženia. Ako vníma vývoj techniky v zjazde Rasťo Baránek a čím všetkým si prešiel?
Rasťo Baránek – vytúžený titul, nové skúsenosti, šialené MS v Les Gets

Rasťo Baránek – vytúžený titul, nové skúsenosti, šialené MS v Les Gets

Po skvelom 19. mieste na MS v roku 2021 boli očakávania do novej sezóny pre jazdca z Kellys Factory Teamu a nášho top zjazdára opäť o niečo vyššie. Niečo sa podarilo, niečo nie, no hlavne pribudli ďalšie skúsenosti a zážitky.
keyboard_arrow_up