Obnova cykloturistických trás v okolí Skalice a nové trasy na Liptove

Obnova cykloturistických trás v okolí Skalice a nové trasy na Liptove

5 komentárov

KeTriNM 23.11.2017 20 fotografií   Liptov Cestna Cyklistika Horska Cyklistika Slovensko Cyklotrasy

Viac ako 50 km cyklotrás bolo nedávno obnovených pri Skalici a navyše viac ako 40 km pribudlo pod Tatrami, vrátane ďalšieho úseku Podtatranskej cyklomagistrály. Pozrite sa, ktoré úseky sú to presne...

 

V priebehu mesiaca september sa zrealizovala kompletná obnova cykloturistického značenia okolo mesta Skalica, vďaka Slovenskému cykloklubu (SCK) v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Počas práce sa prešlo mnoho zaujímavých lokalít ako je Zlatnícka dolina, Baťov kanál, hrádza Moravy, Šmatlavé uhlisko, skalické vinohrady a Koválovské lúky, ktoré si môžete vychutnať na bicykli spolu s obnovenými cyklotrasami. Bolo osadených 20 nových cyklosmerovníkov, 3 malé cyklosmerovníky a na ďalších 15 bol obnovený náter. Následne sa domontovalo aj veľké množstvo cyklosmeroviek.

Skalické obnovené trasy:

  • 2202 – Baťov kanál – Skalica – Nad Chvojnicou – 22,1 km
  • 5208 – Veľký Skalický okruh – 28,2 km
  • 8228 – Okruh nad Sudoměřickým potokom – 3,9 km
  • 8229 – Spojka na Troch kopcoch – 1,2 km
Koncom septembra sa ešte stihlo pracovať na Liptove, a to v spolupráci s organizáciou cestovného ruchu Región Liptov a značili sa 3 nové trasy. Dve z toho v podhorí Západných Tatier, jedna v Malužinskej doline. Pracuje sa na prepojení Tatier zo západu na východ, ideálne mimo zóny dopravy, z tohto dôvodu sa úvodný úsek začal značiť v červenej Podtatranskej magistrále, a to od obce Kvačany do ústia Žiarskej doliny. Budúci rok je naplánované pokračovanie ďalej v smere Podbanské. Z Liptovského Trnovca vedie ďalšia trasa nad obec, tá tvorí okruh, kde môžete vidieť krásne výhľady na okolité obce. Posledná trasa, ktorá bola značená, vedie do Nízkych Tatier, konkrétne do obce Malužiná a odtiaľ do Malužinskej doliny. Rovnako táto trasa v doline vytvára okruh. Stretnúť sa tam môžete s Malužinským tajchom a s mnohými lesníckymi chatami. Dokopy sa osadilo 22 nových cyklosmerovníkov, 2 malé cyklosmerovníky a 1 drevený kôl.

Liptovské nové vyznačené trasy:

  • 007 – Podtatranská cyklomagistrála – 16,2 km
  • 5488 – Okruh Liptovský Trnovec – 10,2 km
  • 5487 – Malužiná – Malužinský tajch - Chorupné – 15,2 km
Ďalšie označené kilometre trás môže využívať každý nadšenec cyklistiky a prírody. Všetky tieto lokality majú svoje čaro a oplatí sa ich vidieť. Stačí, ak si naplánujete trasu, sadnete na bicykel a môžete vyraziť, pretože vďaka tejto novej obnove a práci sa určite nestratíte.
 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:
Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

MTBIKER shop (Výber z produktov v kategórii Bicykle ~ Horské bicykle ~ Pevné a hardtail):

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle ~ Pevné a hardtail)

Komentáre

GaliPet 23.11.2017 (19:18)

Iste by mnohých z čitateľov privítal aj nejakú mapku spomínaných trás.

 
misto GaliPet 24.11.2017 (10:54)

Zdravím, bohužiaľ nie vždy ku všetkému sme schopní vydať aktuálnu mapu. Všetky trasy nájdeš na TT a ZA cykloportále, kde sme ich zavesili. Prípadne sem môžem hodiť aspoň našu pracovnú mapu.

 
danyH misto 24.11.2017 (18:44)

No sak hod nach vidime

 
Johny2 danyH 21.12.2017 (23:14)

ved tu mozes trasy vidiet na mape, resp. si ich aj stiahnut: http://www.tt.cykloportal.sk/

 
kleine 24.11.2017 (07:12)

Keď sa tu spomínajú ofic. cyklotrasy v okolí Zlatníckej doliny, tak by ma celkom zaujímalo, koho je aktivita "Cyklisto, zákaz vstupu!" -nastriekaný nápis na strome pri každom vjazde na lesnú cestičku ...

 
Pridaj komentár