Zdroj: twitter Tereza Medvedova

Medveďová druhá v scratchi, bodovali aj naši ďalší dráhari

Na pretekoch kategórie CL1, ktoré sa konali 27.-28.1.2018 v belgickom Gente, sa predstavili aj naši dráhari.

Tereza Medveďová (Bepink) sa fantasticky rozbehla v disciplíne scratch, v ktorej obsadila vynikajúce 2.miesto, keď nestačila zdolať akurát Francúzku Marion Borras. Veľmi dobre zajazdil scratch kategórie dvadsaťtrojkárov Andrej Strmiska (Kuota-Construcciones Paulino), ktorý obsadil 8.miesto a v bodovačke dokonca 7., Martin Chren (CK Spartak Tlmače) skončil v scratchi desiaty a v bodovačke trinásty. Naše ženy si vyskúšali aj náročný madison, v ktorom získali 9.miesto, muži Taragel so Strmiskom obsadili v tejto disciplíne 14. priečku.

„Do Gentu cestovala pomerne široká zostava našich dráharov. Ale chceli sme, aby sa znova lepšie rozjazdili aj mladí chalani, aby sa cítili istejšie a vyskúšala viaceré ovály. Je to iné, keď trénujete takmer stále na tom istom mieste a iné, keď potom pretekáte na rôznych povrchoch. Pre niektorých to boli prvé preteky od októbra, takže najvyšší čas znova dostať sa do pretekárskeho tempa,“ povedal k výprave Michal Rohoň, reprezentačný tréner a dodáva: „Tereza druhým miestom v tom scratchi príjemne šokovala, aj seba aj všetkých nás. Betka sa necítila dobre, bolo na nej poznať únavu, a tak v obľúbenej disciplíne obsadila až 7.miesto. Práve preto je dobré, že dievčatá v reprezentácii máme už dve, že sa môžu navzájom potiahnuť, prestriedať pri vyjazďovaní kvalifikačných bodov. U mužov platí to isté.“

Okrem spomínaných výsledkov získali naši pretekári aj nasledujúce body: Andrej Strmiska za 17.miesto a Filip Taragel (Dukla Banská Bystrica) za 22.miesto v omniu, Tereza Medveďová za 12.miesto v bodovačke a 16.miesto v omniu, Alžbeta Bačíková za 13.miesto v bodovačke a 12.miesto v omniu.

Takmer celý február sa bude naša dráhová reprezentácia pripravovať na sústredení v Taliansku. „Medveďová má síce avizovaný klubový program, no klub počíta s uvoľnením na reprezentačné účely. Tomáš Person a Martin Chren budú v teple riešiť aj úvodné sezónne objemy, Taragel a Strmiska cibriť dráharské zručnosti,“ priblížil nastávajúci program Michal Rohoň.

[Foto na úvode: twitter Tereza Medvedova]

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up9thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Bahenný kúpeľ pre Kráľa Šumavy

Reportáž: Bahenný kúpeľ pre Kráľa Šumavy

Príbeh o kúpaní na konci leta, pleťovej maske, sirupe zo žabieho slizu, výbere lepšej stopy a iných zaujímavostiach :D.
Reportáž: Neslušským chotárom alebo ako sa cykloturista pretekov zúčastnil

Reportáž: Neslušským chotárom alebo ako sa cykloturista pretekov zúčastnil

Písal sa 14. august 2021 a na slovenskej MTB scéne mal premiéru 0. ročník cyklomaratónu Neslušským chotárom.
Členky mám na kašu, ale pokračujem. Robo zdolal 1000 míľ na bicykli.

Členky mám na kašu, ale pokračujem. Robo zdolal 1000 míľ na bicykli.

Vbehli sme do lesa. Bol tmavý, hustý, stratili sme cestu. Predierali sme sa malinčím a konármi. Zapadalo slnko, nevedeli sme sa odtiaľ dostať. Tu sa jeden potkol, tu zadrapol, nálada išla okamžite dole.
keyboard_arrow_up