Zdroj: twitter Tereza Medvedova

Medveďová druhá v scratchi, bodovali aj naši ďalší dráhari

91 komentár

redakcia 30.01.2018   Junior Drahova Cyklistika Belgicko Preteky Cyklistika

Na pretekoch kategórie CL1, ktoré sa konali 27.-28.1.2018 v belgickom Gente, sa predstavili aj naši dráhari.

 

Tereza Medveďová (Bepink) sa fantasticky rozbehla v disciplíne scratch, v ktorej obsadila vynikajúce 2.miesto, keď nestačila zdolať akurát Francúzku Marion Borras. Veľmi dobre zajazdil scratch kategórie dvadsaťtrojkárov Andrej Strmiska (Kuota-Construcciones Paulino), ktorý obsadil 8.miesto a v bodovačke dokonca 7., Martin Chren (CK Spartak Tlmače) skončil v scratchi desiaty a v bodovačke trinásty. Naše ženy si vyskúšali aj náročný madison, v ktorom získali 9.miesto, muži Taragel so Strmiskom obsadili v tejto disciplíne 14. priečku.

„Do Gentu cestovala pomerne široká zostava našich dráharov. Ale chceli sme, aby sa znova lepšie rozjazdili aj mladí chalani, aby sa cítili istejšie a vyskúšala viaceré ovály. Je to iné, keď trénujete takmer stále na tom istom mieste a iné, keď potom pretekáte na rôznych povrchoch. Pre niektorých to boli prvé preteky od októbra, takže najvyšší čas znova dostať sa do pretekárskeho tempa,“ povedal k výprave Michal Rohoň, reprezentačný tréner a dodáva: „Tereza druhým miestom v tom scratchi príjemne šokovala, aj seba aj všetkých nás. Betka sa necítila dobre, bolo na nej poznať únavu, a tak v obľúbenej disciplíne obsadila až 7.miesto. Práve preto je dobré, že dievčatá v reprezentácii máme už dve, že sa môžu navzájom potiahnuť, prestriedať pri vyjazďovaní kvalifikačných bodov. U mužov platí to isté.“

Okrem spomínaných výsledkov získali naši pretekári aj nasledujúce body: Andrej Strmiska za 17.miesto a Filip Taragel (Dukla Banská Bystrica) za 22.miesto v omniu, Tereza Medveďová za 12.miesto v bodovačke a 16.miesto v omniu, Alžbeta Bačíková za 13.miesto v bodovačke a 12.miesto v omniu.

Takmer celý február sa bude naša dráhová reprezentácia pripravovať na sústredení v Taliansku. „Medveďová má síce avizovaný klubový program, no klub počíta s uvoľnením na reprezentačné účely. Tomáš Person a Martin Chren budú v teple riešiť aj úvodné sezónne objemy, Taragel a Strmiska cibriť dráharské zručnosti,“ priblížil nastávajúci program Michal Rohoň.


[Foto na úvode: twitter Tereza Medvedova]

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty ~ Bowdeny a lanká ~ Bowdeny)

Komentáre

dores 01.02.2018 (07:29)

0


Gratulujem a teším sa, že máme špičkových športovcov aj v menej známych disciplínach.

A to ma privádza na otázku na redakciu, či by ste mohli pripraviť sériu článkov o jednotlivých disciplínach v cyklistike? Čo článok, to jedna disciplína, od histórie, cez súčasnosť, odlišnosti v technike, pohľad napr. na tréningy, predstavenie slovenských zástupcov a pod.

Len námet 😉

Ďakujem!

 
Pridaj komentár