Základná ochrana na trail - čo by nemalo chýbať v náročnom teréne?

Základná ochrana na trail - čo by nemalo chýbať v náročnom teréne?

PR článok

Pri jazde by sme vždy mali dbať v prvom rade na vlastnú bezpečnosť, s čím vedia veľmi dobre pomôcť rôzne ochranné prostriedky.

Spadnúť z biku počas jazdy na traili nie je nič príjemné, ale častokrát ani výnimočné. Niekedy je chuť pustiť sa veľkou rýchlosťou väčšia ako strach z pádu. Výrobcovia cyklistických doplnkov ponúkajú širokú škálu možností, ako v takýchto prípadoch predísť nepríjemným zraneniam, alebo ich aspoň o niečo zmierniť. Prípadne sa ani nemusí jednať o pád, ale bežnú ochranu pri jazde najmä v náročnom teréne, ktorý si vyžaduje trochu špecifickú výbavu.


Amplifi Salvo Polymer Knee Zip


Neodmysliteľnou súčasťou výbavy na trail by mali byť chrániče. V tomto prípade sa jedná o komfortné, ergonomické, 3D tvarované kolenné chrániče od firmy Amplifi, ktoré sú vystužené kevlarovými panelmi pre extra odolnosť proti oteru. Vďaka lemom ukončeným protišmykovým povrchom dobre držia a YKK zip po bokoch uľahčuje ich nasadenie. Chrániče sú dostupné v štyroch veľkostiach a ich cena sa pohybuje okolo 95 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Roeckl Mango


Celoprstové enduro rukavice sú vyrobené z dobre odvetraného materiálu. Majú anatomický strih so zakrivenými prstami, čo znižuje úsilie potrebné pri úchope riadítok a výrazne zvyšuje komfort jazdy. Na prstoch majú silikónový grip, čo pomáha istote pri riadení a brzdení aj v náročnejších úsekoch. Materiál na prste umožňuje ovládanie dotykového displeja. Cena rukavíc sa pohybuje okolo 35 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


BBB BSG-55XL SELECT XL


Okuliare neslúžia len ako ochrana pred slnkom, ale chránia oči pred vetrom, prachom či kamienkami. Tento účel spĺňa aj model od BBB s extra veľkými, vymeniteľnými polykarbonátovými sklami. Sklá sú vybavené špeciálnym systémom prúdenia vzduchu a úpravou proti zahmlievaniu, vďaka čomu zlepšujú komfort jazdca aj v podmienkach s vysokou vlhkosťou. Cena okuliarov sa pohybuje okolo 66 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Cratoni AllTrack


Enduro prilba od Cratoni vyniká špeciálnymi vlastnosťami, ako je multifunkčná montáž kamery s bezpečnostným uvoľňovaním, uzamykateľný a výškovo nastaviteľný priezor, či port pod ochranným krytom, ktorý chráni okuliare pred znečistením. Použitý materiál zabezpečuje komfort a dlhú životnosť. Inovatívny systém popruhov umožňuje jednoduché a pohodlné zapínanie. Cena sa pohybuje okolo 150 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Endura MT500


Ochranné vnútorné kraťasy od značky Endura z materiálu Nylon Lycra so systémom Clickfast, by nemali chýbať žiadnemu enduro jazdcovi. Ploché švy a jemný materiál okolo pása zabezpečujú dostatočný komfort jazdca. Nohavice majú strečovú antibakteriálnu výstelku s gélom pre maximalizáciu pohodlnej jazdy v sedle, navyše predný panel v rozkroku je bezšvový. Cena sa pohybuje okolo 65 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Answer Enduro


Model rukavíc Enduro má výrazné predtvarovanie, aby čo najlepšie sadli v pozícii na riaditkách. Kožená dlaň bez polstrovania zvyšuje cit pri ovládaní bicykla. Zakončenie prstov je kompatibilné s dotykovou obrazovkou, takže jazdec bez problémov dokáže ovládať svoj telefón. Materiál je dostatočne odolný a ochráni ruky pred nežiadúcimi poraneniami. Rukavice sú dostupné v 4 farebných prevedeniach a ich cena sa pohybuje okolo 36 €. Viac informácií nájdete na tomto odkaze.


CamelBak TORO Protector


Batoh s integrovaným ochranným systémom chrbta poskytuje úložný priestor s objemom 14 l. Systém má ľahkú konštrukciu, je flexibilný a vďaka viacvrstvovej konštrukcii termoplastickej peny sa ľahko prispôsobí. V prípade pádu dokáže absorbovať až 94% energie nárazu, zostávajúcu časť spomalí a rozvedie do strán. Súčasťou batohu sú reflexné prvky, priestor na prilbu a množstvo ďalších detailov. Jeho cena sa pohybuje okolo 165 € a viac informácií nájdete na tomto odkaze.


Shimano SHME500


Špeciálna obuv určená na jazdenie v náročnom teréne ponúka dobrú trakciu a tuhosť. Supernízka pracka s protibežným upínacím systémom s dvoma velcro páskami bezpečne zaistí chodidlo. Tretry majú vložku s extra výplňou pre lepšie tlmenie nárazov. Odolná gumová podrážka zaručuje dobrý záber za akýchkoľvek podmienok. Tretry sú dostupné v troch farebných prevedeniach a ich cena sa pohybuje okolo 130 €. Viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.


Pre podrobnejšie informácie o predstavených produktoch, navštívte prosím stránky jednotlivých výrobcov / dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Jazda v náročnom teréne a potrebná výbava PR článok

Jazda v náročnom teréne a potrebná výbava

Terén či počasie sú ústrednými podmienkami jazdenia. Ich zmena má za následok pozitívne, ako aj negatívne vplyvy na našu výbavu a komfort. Vybrali sme preto zopár tipov pre technické jazdenie.
Novinky v oddelení okuliarov PR článok

Novinky v oddelení okuliarov

Okuliare sú dôležitým doplnkom a nejde tu len o dizajn. Je to hlavne ochrana pred slnečným žiarením, vetrom, hmyzom alebo zradnými konármi, o ktorých sa často dozvieme až na poslednú chvíľu...
Enduro modely roku 2021 PR článok

Enduro modely roku 2021

Disciplína enduro preverí všetky schopnosti - dokázať vyšliapať až na vrchol kopca a súčasne sa nebáť pustiť dole po technicky vyzývavom teréne. A práve tejto kombinácii sa musia enduro stroje prispôsobiť...
keyboard_arrow_up