Unboxing: Pinarello Dogma F10 Disk - kompromisy sa nepripúšťajú

Unboxing: Pinarello Dogma F10 Disk - kompromisy sa nepripúšťajú

Sezóna sa blíži, cesty začínajú schnúť a k nám do MTBIKER centra do Hrádku došla nová škatuľa s nápisom Pinarello. To znamená jediné - na svoje si prídu skutoční nadšenci.

Model F10 je nástupcom už legendárnej verzie F8, ktorá získala nespočetné množstvo víťazstiev v jednodňových podujatiach, týždenných etapákoch alebo v celkovom poradí Grand Tours. Zrejme vám neuniklo, že tento model tvorí hlavnú palebnú silu jazdcov tímu SKY a vďaka svojim vlastnostiam zvládne takmer každý traťový profil. Netreba si vyberať medzi tým, či chcete byť “aero” alebo stúpať s minimálnou váhou do kopca - F10 zvládne všetko. Navyše, v prevedení s kotúčovými brzdami sa otvárajú ďalšie možnosti použitia a hlavne pre rekreačným jazdcov. Ale dosť bolo rečí, nechajme prehovoriť v prvom rade obrázky…Skladať túto Dogmu F10 Disk nebude až také náročné. Ale všetko postupne a poporiadku. Ako prvé odstránime ochranné fólie, ktorých je tu požehnane.Prekvapil nás dlhý stĺpik na vidlici, no po nasadení správneho nástroja sme tento karbónový komín skrátili raz dva.O tom, že sa nejednému jazdcovi budú páčiť línie F10, niet pochýb, nás zaujala štruktúra karbónu na hornej rámovej trubke.Osadenie tu nájdete od Shimana, konrétne sada Ultegra v mechanickom prevedení.Ako samotný názov napovedá, nájdeme tu aj diskové brzdy, ktoré potichu obdivujeme.Vidlica nesie tradičný nápis ONDA a v novej generácii sa opäť zapracovalo na integrácii do rámu, pre čo najnižší možný odpor.Pri samotnej inštalácií kolesa a predstavca všetko namažeme a utiahneme predpísaným momentom. Zostáva už iba skontrolovať radenie a funkčnosť bŕzd.Aerodynamike sa podriadila aj zadná časť vrátane sedlovky.Predstavec a “aero” riaditká patria do vlastného radu komponentov s názvom MOST.Rám nesie technológiu Think2, čo je možnosť elegantne viesť ako elektronické, tak aj mechanické radenie.Hotovo, Pinarello F10 môže vyraziť a brzdiť vás rozhodne nebude.Ak by vás táto F10 zaujala, jej akciová cena je stanovená na 6 999 € a nájdete ju aj v našom MTBIKER shope. Ďalšie fotky zo skladania nájdete v galérii nižšie.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Pinarello Prince 2021 - prefarbená F12

Pinarello Prince 2021 - prefarbená F12

Koľko technológií prebral úplne nový Prince z top modelu F12, v akých detailoch sa líši a oplatí sa rozmýšľať nad kúpou?
Pinarello Dogma F - nový najlepší bicykel na svete

Pinarello Dogma F - nový najlepší bicykel na svete

Práve skončilo svetové embargo na nový top model značky Pinarello a vy sa môžete pozrieť na jeho vylepšenia medzi prvými na svete.
Unboxing: Pinarello Dogma F12 Disk 2020 Limited Edition - topka v dostupnejšom kabáte

Unboxing: Pinarello Dogma F12 Disk 2020 Limited Edition - topka v dostupnejšom kabáte

Rám schopný vyhrávať TDF v kombinácii s komponentami, ktoré robia túto raketu o niečo dostupnejšou.
keyboard_arrow_up