Unboxing: Pinarello Dogma F10 Disk - kompromisy sa nepripúšťajú

Unboxing: Pinarello Dogma F10 Disk - kompromisy sa nepripúšťajú

113 komentáre

redakcia 10.03.2018 36 fotografií   Novinky Predstavenie Cestny Bike Cestna Cyklistika Pinarello Unboxing

Sezóna sa blíži, cesty začínajú schnúť a k nám do MTBIKER centra do Hrádku došla nová škatuľa s nápisom Pinarello. To znamená jediné - na svoje si prídu skutoční nadšenci.

 

Model F10 je nástupcom už legendárnej verzie F8, ktorá získala nespočetné množstvo víťazstiev v jednodňových podujatiach, týždenných etapákoch alebo v celkovom poradí Grand Tours. Zrejme vám neuniklo, že tento model tvorí hlavnú palebnú silu jazdcov tímu SKY a vďaka svojim vlastnostiam zvládne takmer každý traťový profil. Netreba si vyberať medzi tým, či chcete byť “aero” alebo stúpať s minimálnou váhou do kopca - F10 zvládne všetko. Navyše, v prevedení s kotúčovými brzdami sa otvárajú ďalšie možnosti použitia a hlavne pre rekreačným jazdcov. Ale dosť bolo rečí, nechajme prehovoriť v prvom rade obrázky…Skladať túto Dogmu F10 Disk nebude až také náročné. Ale všetko postupne a poporiadku. Ako prvé odstránime ochranné fólie, ktorých je tu požehnane.Prekvapil nás dlhý stĺpik na vidlici, no po nasadení správneho nástroja sme tento karbónový komín skrátili raz dva.O tom, že sa nejednému jazdcovi budú páčiť línie F10, niet pochýb, nás zaujala štruktúra karbónu na hornej rámovej trubke.Osadenie tu nájdete od Shimana, konrétne sada Ultegra v mechanickom prevedení.Ako samotný názov napovedá, nájdeme tu aj diskové brzdy, ktoré potichu obdivujeme.Vidlica nesie tradičný nápis ONDA a v novej generácii sa opäť zapracovalo na integrácii do rámu, pre čo najnižší možný odpor.Pri samotnej inštalácií kolesa a predstavca všetko namažeme a utiahneme predpísaným momentom. Zostáva už iba skontrolovať radenie a funkčnosť bŕzd.Aerodynamike sa podriadila aj zadná časť vrátane sedlovky.Predstavec a “aero” riaditká patria do vlastného radu komponentov s názvom MOST.Rám nesie technológiu Think2, čo je možnosť elegantne viesť ako elektronické, tak aj mechanické radenie.Hotovo, Pinarello F10 môže vyraziť a brzdiť vás rozhodne nebude.Ak by vás táto F10 zaujala, jej akciová cena je stanovená na 6 999 € a nájdete ju aj v našom MTBIKER shope. Ďalšie fotky zo skladania nájdete v galérii nižšie.
 

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

Robotron 11.03.2018 (13:24)

0


Myslíte, že aj Gan Disk má takú fancy štruktúru karbónu, ktorú je vidieť?

 
milanmeravy 11.03.2018 (17:39)

0


krasavec ale jednu chybu ma ešte keby my hovoril Pane

 
janoV. 12.03.2018 (07:58)

0


Hmm top formula (froomula).
A ake kolieska sú v sete? Pláštové Fulcrum Racing Quatttro na diskové brzdy? Alebo 500...na formulu??

 
Pridaj komentár