Test: TUNAP SPORTS Drive Cleaner – efektívny a šikovný čistič pohonných častí

Test: TUNAP SPORTS Drive Cleaner – efektívny a šikovný čistič pohonných častí

Hoci starostlivosť o čistý pohonný systém nie je pre väčšinu bikerov veľmi obľúbenou činnosťou, jedná sa o základný predpoklad pre dlhú a spoľahlivú prevádzku jeho častí. Dnes máme pre vás jeden tip, ako si túto činnosť urýchliť a zjednodušiť.

Praktické balenie s pohodlnou a efektívnou aplikáciou


Nemecká značka TUNAP SPORTS, ktorá sa zameriava na výrobu prémiovej cyklokozmetiky, v tejto oblasti trochu pohla rozumom a ponúka na trhu prípravok na čistenie pohonného systému pod názvom Drive Cleaner. Okrem klasickej sprejovej formy je tento čistič reťaze a ozubených komponentov vybavený praktickou kefkou, ktorou omnoho šikovnejšie rozrušíte vrstvu nahromadených nečistôt a samotný prípravok tak rozpustí mastnotu skôr a spotrebujete ho tým pádom aj menej. Spomínaná kefka je zároveň odnímateľná, a tak dokážete odmasťovač dostať aj do ťažko dostupných miest bez toho, aby ste si museli zbytočne špiniť ruky.Šetrný k bicyklu aj prírode


Základom filozofie značky TUNAP SPORTS je výroba produktov, ktoré neobsahujú zložky s alergizujúcim a dráždivým účinkom, ktoré sú bezpečné rovnako pre zdravie, materiály ako aj pre životné prostredie. Ak si odmyslíte horľavosť aerosólu, tak prípravok nie je agresívny k pokožke ani ku komponentom a rámu bicykla. Rovnako nemá žiadnu nepríjemnú vôňu a nezanecháva na povrchu zvyšky a film.Aplikácia a účinnosť v praxi


Prvá vec, na ktorú som z alternatívnych produktov doposiaľ nebol veľmi zvyknutý, je prítomnosť jednoduchej a praktickej odnímateľnej krytky na aplikátore, ktorá zabraňuje náhodnému stlačeniu a úniku odmasťovača napríklad pri transporte alebo po natlačení do kufra s náradím.Aplikácia prípravku na reťaz prostredníctvom dutého kefkovitého nadstavca na reťaz a pastorky je maximálne jednoduchá a napriek dlhšej trubičke nič nekvapká a prípravok sa drží v štetinách kefky, ktorou ho pohodlne dostanete všade kam treba, aj do ťažko dostupných miest medzi pastorkami alebo medzi vnútorné články reťaze. Účinok je prakticky okamžitý a ani pár týždňov zanedbaná reťaz nepredstavuje žiaden problém. Hlavnou výhodou kefky je mechanická akcia, ktorou do určitej miery viete nahradiť aj práčku na reťaze. Vďaka jej prítomnosti nemusíte prípravok nanášať po utrení reťaze opakovane a de facto tým šetríte jeho spotrebu.Čistič pohonu od TUNAP SPORTS rozhodne funguje ako má a vďaka praktickej kefke, ktorou si ušetríte čas aj námahu, nemáte polovicu aplikovaného množstva na podlahe pod reťazou. V ponuke výrobcu nájdete 300 ml balenie za odporučenú cenovku 12,95 € a viac informácii s kompletným popisom nájdete na tomto odkaze.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 7 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Milkit bezdušová sada - ľahšie to už nebude

Test: Milkit bezdušová sada - ľahšie to už nebude

Vždy, keď si poviem, že už som videl všetko, tak príde niečo, čo ma donúti na chvíľu sa zastaviť a zamyslieť. Presne takto nejako som ostal pozerať na krabicu s nápisom Milkit.
Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Test: Alpina RAM HM+ alebo okuliare ako stvorené na slnečné dni

Začínajúci cyklisti si často kladú otázku, či má zmysel zainvestovať do dobrých a kvalitných okuliarov? Aké benefity reálne prinesú?
Test: Shimano EQUINOX4 Ridescape - na cestu aj do terénu

Test: Shimano EQUINOX4 Ridescape - na cestu aj do terénu

Do testu sa mi prvýkrát dostali aj okuliare a to priamo od známeho výrobcu komponentov Shimano. Ako si poradil pri tak dôležitom doplnku?
keyboard_arrow_up