Zdravím drapáci,

Chcel by som sa opýtať, mám garmin 810 a bol by som rád aby mi meralo aj výkon vo wattoch, ale zatial som našiel len garmin vector a to je až moc drahá položka. Nie je niečo lacnejšie?
Ďakujem za nejakú odpoveď :)
29.08.2014 - 20:12:46
00
podla nazvu by som vobec ani netipoval, ze hladas powermeter.
tak napriklad:
http://www.power2max.de/europe/Produkt/leistungsmesser/power2max-leistungsmesser-ohne-kurbel-rennrad-2/
len samotny alebo aj s klukami za trochu vyssiu cenu.
29.08.2014 - 20:42:53
00
A je to kompatibilné s garminom? a ešte ktomu by som musel kupovať aj kluky zvlášť či? :P
30.08.2014 - 09:21:15
00
myslim, ze dobra volba je totok http://www.stagescycling.eu/shop/
30.08.2014 - 09:26:59
00
ospravedlnujem sa za predoslu reakciu, nemalo k nej vobec prist.
nevedel som, ze komunikujem s 5-rocnym dietatom, ktore nevie citat, zato vsak vie vyplazovat jazyk na cudzich ludi.
prenecham priestor radsej inym, ktori su ochotni mrhat svoj cas a energiu :hai:
30.08.2014 - 09:44:56
00
Ďakujem za rady, ospravedlňujem sa za tie primitívne otázky, ale pre mňa je to niečo nové, tak sa radšej viac pýtam.
30.08.2014 - 10:04:21
00
Pestuduj si http://www.dcrainmaker.com/2014/08/eurobike-powerbeat-infocrank.html - mas tam odkazy aj na jeho predchadzajuce testy noveho garmin vector a inych znaciek. btw..cena uz kesla, ale stale je to dobra palka.
31.08.2014 - 00:36:27
00
v zasade pod 900 EUR nekupis powermeter takze ak nechces dat 900 (http://www.powertap.com/collections/hubs/products/powertap-g3-hub) tak to dalej ani neries. ale zas ked si dal 330 za prebytocnu navigaciu na bicygel tak asi nemas problem s penazmi. :))
02.09.2014 - 08:32:38
00
... to akože navigácia - somarina?
02.09.2014 - 10:05:34
00
inak byma zaujimalo co na tych powermetroch robi taku vysoku cenu ?
Laco : cisto na cestak je podla mna navigacia somarina
02.09.2014 - 11:08:22
00
Aha, furt zabudnem, že na "mountainbiker" sú aj cesťáci. To je pravda. :)
02.09.2014 - 13:24:03
00
...
Laco : cisto na cestak je podla mna navigacia somarina

Jedného krásneho dňa sa ocitneš napríklad v Taliansku, máš na mape naplánovanú trasu, dáš si pauzu na dobré ristreto a keď vyjdeš z mestečka, zistíš, že sa fest zatiahlo a v dialke pred tebou je riadna búrka... No a do hotela sa dá dostať aj skratkou, ale nevieš v spleti dediniek a cestičiek, kadiaľ. Pomohla nám navigácia do auta, ktorú mal náhodou kamarát so sebou vo vrecku... Krásne nás doviedla do hotela po tých cestičkách, ešte pred lejakom. Odvtedy verím navigácii a keď som mal možnosť, tak som si kúpil Garmin 800.

A aj ten Garmin nám raz pomohol, pre zmenu pri výjazde k Dunaju pod Passau - nechcelo sa nám jazdiť popri Dunaji, zatočili sme do brdkov kúsok od Dunaja a nejako sme sa zamotali... Furt sme nevedeli nájsť nejakú hlavnú cestu, resp. znamy cieľ na smerovníkoch. Stačilo zapnúť navigáciu, ako cieľ zadať návrat na štart a o chvíľu sme už frčali na večeru.

V Chorvátsku je to podobne, človek sa na cestičkách medzi malými dedinkami zamotá ani nevie ako a smerovníky zásadne neukazujú ako cieľ nejaké známe mestečko, len obdobné dedinky . Navigácia už niekoľkokrát nesklamala.

Samozrejme, v Bratislave alebo blízkom Rakúsku navigáciu nepotrebujem...
02.09.2014 - 21:42:33
01
toho jedneho krasneho dna v taliansku zistis ze GPS na bicygli to je presne na tie situacie co si popisal na nic lebo ti ukazuje len naplanovanu trasu a ze aj ked ti ukaze ze start/ciel je 20km na juh tak cesta ide na vychod a na zapad
05.09.2014 - 08:38:48
00
toho jedneho krasneho dna v taliansku zistis ze GPS na bicygli to je presne na tie situacie co si popisal na nic lebo ti ukazuje len naplanovanu trasu a ze aj ked ti ukaze ze start/ciel je 20km na juh tak cesta ide na vychod a na zapad


..preto treba smartfon, v nom nejaky Sygic, Navigon alebo nieco podobne, pred odchodom na dovolenku stiahnut mapy a nemas absolutne ziadny problem.. a pouzitelny smartfon stoji dnes 150 eur, takze vyhovorka ze nie kazdy ma smartfon neobstoji
05.09.2014 - 09:27:30
00
napisat, ze navigacia na cestaku je somarina moze iba clovek, co v zivote nesiel na cestaku po neznamej trase alebo ma v hlave mapu toho ktoreho statu :)
praveze somarina to nie je. nemyslim teraz GPS na Garmin 510, Sigma Rox 10.0 a pod., kde najskor treba vlozit trasu a ide sa iba podla nej. ale normalnu navigaciu s mapami.
mam rad nezname trasy, maju svoje nezamenitelne caro a adrenalin. navigacia je poistka. v zahranici neocenitelna, ale stalo sa mi, ze na Slovensku tiez. rozne zakutia vychodneho Slovenska, na severe tiez, kde auto prejde v lepsom pripade raz za hodinu a mobilny signal je nedostatkovy tovar.
PhilJ obstoji, pretoze naozaj nie kazdy ma smartfon. osobne by som za telefon 150€ nedal, divim sa, kto da viac alebo si ho neodpise z dani. telefon mam na telefonovanie, ked sa mi vybije v telefone baterka (co nie je problem pri spotrebe navigacie a aktualnej technologii baterii), pomoc si mozem zavolat akurat tak hlasnym kricanim z kopca :lol:
preto energiu a pristroje diverzifikujem. kazdy plni iba svoj ucel a ma vlastnu stavu :)
05.09.2014 - 11:54:54
01
keyboard_arrow_up