Na anglickom Eurosporte po etape host v studiu tiez analyzoval ten "incident" a vyjadroval sa velmi podobne ako JoKo, ze to nebola chyba Cavendisha. Ked si pozriete ten replay, aj Peto sa tam stuchal s inym jazdcom. Zaroven je mozne si vsimnut to, ze Cavendish (ako aj mnohi ini jazdci v tej chvili) boli zaslepeni. Pohlad mal zafixovany na koleso Kittela (alebo Greipela, uz neviem) a isiel mu do haku. No v tom narazil. Vdaka tomuto to mozno bola jeho chyba. Ale umysel? Co sme deti :D

Bezprostredne po pade si mozete vsimnut aj Peta ako zneistil, zvolnil a obzeral sa dozadu. Kedy sa clovek obzera dozadu ked za nim padnu jazdci? Ked si mysli, ze ho mohol sposobit on? Petova vina to mozno nebola, bola tam proste mela a jeden krizil cestu druhemu.
10.07.2013 - 00:20:44
00
Ako "profesionál" sa nemal k tomu priamo vyjadrovať tak v krátkom časovom slede a pod nátlakom spolukomentátorov a emócií. Nediplomatické a neprofesionálne. Väčšina vidí zrazeného Veelersa a nepochopila kontext situácie. Pre šprintérov za ním bol v danom momente blokom a Marka absolútne nezaujímal.
PS: Pre tých v obraze nech si pozrú reakciu PS po zrážke a ukážkový oblúk- zahákovanie Cavendisha. Voľná pravá strana bez Kittela dnes evidentne nebola v kurze.
10.07.2013 - 00:35:51
00
Moj nazor je,ze ten Argosak chcel bloknut Cava a ten ho chcel co najblizsie smyknut.ved pri tom spurte sa kmita zo strany na stranu.to neznamena,ze ho ale nechcel pritlacit..
10.07.2013 - 03:53:33
00
Tak ešte môj osobný názor: je rozdiel medzi štuchancom do pleca a do riadenia. Ale možno to bolo samospadnutie (podľa vzoru samoúnos).
10.07.2013 - 05:26:19
00
Pindate tu na "junacika z Argosu", ale pritom je bezne takto opustat spicu po rozbehnuti kolegu. Sa pozrite ako to urobil napr. "Junacik z Cannondale", ktory rozbiehal spurt Petovi pri jeho zatial jedinom tohtorocnom etapovom vitazstve na TdF. A nikto ho nezostrelil, aj ked tam mali omboho menej miesta. A necital som tu od nikoho, aky nebezpecny manever urobil.

Cav je skratka frustrovany, lebo to vobec nejde podla povodneho scenara. Ved aj riaditel tour postavil prve etapy tak, aby bol Cav (za odmenu za vsetky jeho etapove vitazstva na tour) aspon chvilu v zltom. Tak kto by cakal, ze ho teraz potrestaju? Politika zapracovala... Po etape vraj vytrhol diktafon z ruky novinara, ktory sa ho na incident pytal. Tym ken potvrdil, ze to nebolo ciste, a ze je s nervami v koncoch.
10.07.2013 - 07:01:00
00
Ja osobne nepindam, len sa snazim na vec pozerat aj z druhej strany, nie s averziou voci Cavendishovi.
10.07.2013 - 07:28:12
00
Ja mam ku Cavovi neutralny postoj. A hadam necakas, ze na Eng Eurosporte sa k tomu vyjadria objektivne :-)
10.07.2013 - 07:37:39
00
mám pocit, že to tu strašne prežívate niektorí...tiež myslím, že to bola Cav-ova vina, Veelers síce zmenil mierne stopu, ale Mark neodhadol svoj manéver a zostrelil ho...Veelers ho určite nemal v úmysle blokovať...a najviac sa smejem na tom, že chcel, aby spadol Peťo...:D:D:D
10.07.2013 - 08:12:42
00
Drapak suhlasim s Tebou,ze lobistika mohla zapracovat,ved vylucit sa to neda. Keby bola casovka ako prva Cav by nemal sancu na zlty. Len vsetko zmenil pad v prvej etape. Nervozita narastala.Ked zistil,ze argosak sa odpojil v sekunde mu doslo ze spurt je v keli.Proste mu to zaskratovalo. myslim mimuly rok,ci kedy Mark Renshaw urobil baran baran buc v zaujme Cavendisha. Aky dostal trest? Aj ked vtedy to bolo jednoznacnejsie mu to dokazat.Markovi je ,myslim jasne ze zeleny dres si uz neoblecie.Podla mna sa Cav. zachoval ako hajzel.
10.07.2013 - 08:24:06
00
Joko ma pravdu. Ked letis 60-70 a uhnes doprava tak automaticky ti vrch tela pojde dolava a tym nic nespravis. Smola ze Cav ma vo zvyku robit lakte, takze automaticky aj toto vsetci pokladaju za jeden kusok z jeho "repertoara". Osobne si myslim ze v tomto pripade to nebolo naschval, ze Cav len chcel ostat v spurte...
10.07.2013 - 08:56:41
00
http://sport.sme.sk/c/6863678/cavendish-sagan-je-skvely-ale-zeleny-dres-chcem-ja.html

nad tymto mi zakrutilo kutiky k usiam :lol: Ak budem mať šancu Sagana dobehnúť, budem sa snažiť,“

Peto drzime palce k udrzaniu zeleneho :muscle:
10.07.2013 - 09:09:28
00
že to aj niekto číta tie články o Tour na SME...tam stačí len pozrieť tú diskusiu vždy a o zábavu postarané :D

toto je isto zaujímavejšie ako súboj o zelený dres...

http://www.cyclingnews.com/blogs/robert-millar/the-great-escape
10.07.2013 - 09:14:17
00
podla mna od tych vrcholovych sportovcov /ktori dosahuju vrcholove vysledky v sporte/ ocakavame aj cnostne a vznesene myslienky. vacsinou su to vsak ludia uplne obycajni, jednoduchy, ktori cele detstvo stravili trenovanim, a aj teraz 95percent z dna len trenuju a makaju na sebe. a boli odmalicka vychovavani k vitaztvu a k vitaztvu za kazdu cenu. inak by ten ich trening nemal zmysel. mne je smiesne ked niekedy pocuvam hokejistov, futbalistov, a aj cyklistov co hovoria. kolkorat omielaju 2 vety stale dookola. bez urazky jedna vec su ich heroicke vykony, ktore obdivujem samozrejme. a druha vec je ich vyjadrovanie, spravanie sa aj pocas toho ich vykonu. tazko povedat v tomto pripade co bolo na vine by sme museli sledovat oboch mozno aj celu etapu. a to co sme videli bola uz len pomsta. nad ktoru cyklista jeho mena by sa mal povzniest /to sme od neho cakali/.
10.07.2013 - 09:18:43
00
si to teraz riadne zaškatuľkoval :D "obyčajní, jednoduchí ľudia" :D
10.07.2013 - 09:25:10
00
tu su vsetci lepsi experti ako komisari, ktori to dali za chybu Veelersovi :)

to .... poznáme aj z domácej sceny ... napríklad "samoúnos" ...
a nik predsa nepochybuje o TOM, že by to mohlo byť aj inak ...však, že
8)
10.07.2013 - 09:31:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up