mám pocit, že to tu strašne prežívate niektorí...tiež myslím, že to bola Cav-ova vina, Veelers síce zmenil mierne stopu, ale Mark neodhadol svoj manéver a zostrelil ho...Veelers ho určite nemal v úmysle blokovať...a najviac sa smejem na tom, že chcel, aby spadol Peťo...:D:D:D

katko presne takto to vidím aj ja a dovolím si tvrdiť aj drvivá väčšina normálne zmýšlajúcich ľudí,ktorí majú v poriadku zrak(ten zvyšok dookola omieľa Cavendishove nezmysly)ja neviem či to ,,strašne prežívam,,pretože mňa tento unfair zákrok pri ktorom mohol ten Argosák dopadnúť velmi zle,(mal šťastie že sa mu nič nestalo).tak rozhodil,že som sa rozhodol tútoTDF už nepozerať.Najviac ma šokuje,že aj napriek tomu že tam bol úmysel úplne zjavný,a mohlo dôjsť k veľkému nešťastiu-rozhodcovia sa tvária že vlastne sa nič nestalo(samozrejme vieme prečo).Faux pas obludných rozmerov,ale žial tak to v športe chodí,jedného diskvalifikujeme pre 7 sekund,hoci bol zranený,pretože pre organizátorov nie je pre tour podstatný,a pri zvučnom mene privrieme očko,pretože z marketingového hľadiska ho tam potrebujeme...Je to škoda,na TDF som sa veľmi tešil,ale toto je už na mňa príliš.Prajem veľa šťastia Petrovi Saganovi,aby obhájil zelený dres a ešte vyhral nejakú etapu....
10.07.2013 - 15:01:33
00
...

Prílohy:

Komentár súboru: Mark počuvaj ,na buduce aj ty daš niekoho dole.
-CAVENDISH_.jpg
-CAVENDISH_.jpg 147.39 KiB thumb_up0thumb_down

cavendish-crash.jpg
cavendish-crash.jpg 351.89 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil slavomirk dňa 10.07.2013 - 15:07:04, celkovo upravené 1 krát.

10.07.2013 - 15:06:05
00
u Velitsa žiaľ aj dnes cítim, že neujde ze Saganovho tieňa a časofka mu moc nevýnde..
10.07.2013 - 15:06:20
00
...aj napriek tomu že tam bol úmysel úplne zjavný....


ako v tom vtipe, vsetci idu zlym smerom, len ja idem spravne ;-)
Na tdf maju rozhodcov, komisarov, riaditela preteku, riaditela rozhodcov. Rozhodli, hotovo. Ide sa dalej.
10.07.2013 - 15:14:29
00
tu:
http://www.3news.co.nz/VIDEO-Tour-de-France-crash-caused-by-Mark-Cavendish-nudge/tabid/317/articleID/304426/Default.aspx

je to videjko trošku dlhšie a vidiet celkom dobre ako sa C dopredu pripravoval (nekompromisne) na možný stret ... tak, aby z neho vyšiel vítazne a po ňom sa vrátil späť na pravú stranu
(aj keď sa obhajuje tým, že mu išlo LEN o to, aby sa dostal do ideálnej stopy na ľavú stranu,
kam sa aj tak nedostal) :-)
ale je pravda, že mu V mierne liezol do stopy,keď zvesil nohy,
ALE on ho za sebou v žiadnom prípade nemohol vidieť
10.07.2013 - 15:22:44
00
"ALE on ho za sebou v žiadnom prípade nemohol vidieť" Pre "slepých" 2:16 min vo videu:
http://www.youtube.com/watch?v=LlBWnTPwmgI
PS: A ospravedlňujem sa za tú hysterickú hispánsku sufražetku čo to "moderuje".
10.07.2013 - 15:59:54
00
pekný pokus, a dobré video
ALE, prečo sa V (asi) obzeral .... ??
hľadal, kontroloval svojho spolujazdca,(ktorého ťahal) a ktorý ho v tom momente už pomaly mínal z opačnej (ľavej)strany, ako sa on obzeral ...
a odporúčam do pozornosti 5:02 "neúmyselné C gesto plné priateľstva"
a nechcem napísať, že pre "zaslepených" :lol:


Naposledy upravil LL dňa 10.07.2013 - 16:19:38, celkovo upravené 2 krát.

10.07.2013 - 16:09:40
00
Akokoľvek sa pozerám na ten spomalený záber z vrchu, tak Cav. mal v pravo miesta, že by tam mohol parkovať autobus Orica Green. Tak nechápem ten jeho manéver do ľavej časti.
10.07.2013 - 16:12:28
00
pretoze v lavo od ciary bol (tusim?) Greipel, za ktoreho sa chce "zavesit". Vobec nemam rad Cavendisha, ale toto bol normalny zavodny incident akych je v pretekoch vela, ci uz je to pri sprinte alebo v pelotone pocas zavodu. Bola to (z vacsej casti) jeho chyba, ale diskvalifikovat z tour? ste normalni? :)
10.07.2013 - 16:26:38
00
P.Sagan zatial figuruje na velmi dobrom 11. mieste s lichotivou stratou (2:18) na zrejme vitazneho T.Martina. :y: :muscle:
Ukazuje tak, ze mu nerobia problem ani kopce a ani casovka. To dava realny predpoklad, ze v buducnosti bude vybornym jazdcom na celkove poradie. ;)
10.07.2013 - 16:35:43
00
tie kopce tazko posudit, v 8. etape chytil pol hodinku, ale keby schudol a nesetril sa na sprinty tak by to mozno v buducnosti slo :) tu dnesnu casovku dal super
10.07.2013 - 16:38:44
00
Cav dnes konečne v žltom drese :D .... ale nie v takom ako by si každý pretekár želal
10.07.2013 - 16:41:49
00
..no len ta strata vo osmej etape pramenila do znacnej miery aj z toho, ze ma v sucasnosti ine priority ako celkove poradie, a preto radsej setril sily. ;)
10.07.2013 - 16:49:35
00
a odporúčam do pozornosti 5:02 "neúmyselné C gesto plné priateľstva" - LL si to opticky rozlož v rámci celej taktiky špurtu. 5:02 min Cavendish má V. v paži, nakoľko sleduje Kittela. Kruh videa sleduje iba Cavendisha a V. Vpravo dole mimo kruhu je bieločervená Kittelova tretra. 5:03 min Kittel sa vysúva do ľavej strany, vystupuje napravo od kruhu - Cavendish v kruhu je úplne mimo kontaktu s V. 5:04 min Kittel útočí na Greipla, napravo od kruhu je v záklone a Cavendish reaguje na Kittelov útok a dostáva sa do kontaktu s V. JOLI:"Tak nechápem ten jeho manéver do ľavej časti." A Saganova myšička-hák naľavo po páde V. za Cavendishom, keď mal pravú stranu voľnú sa dá ako chápať?
10.07.2013 - 16:59:26
00
uuu tak Froome dnes zatial slusne nadeluje :D
10.07.2013 - 17:20:30
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up