pouzivam len webovu verziu stravy - pise mi uz vyse tyzdna toto : "The Distance and Elevation correction tools have been moved. You can click on the 3-dot action menu in the left sidebar to access them. " samozrejme ziadne 3 bodkove menu vo webobej verzii nieje a v menu to neviem najst.
15.08.2021 - 17:56:43
00
Tesak segment moze zrusit len uzivatel, co segment vytvoril.
15.08.2021 - 17:59:05
00
Gusto0 toto je ono 😉

Prílohy:

7670BB9C-E71C-4725-AFC4-03FBF7DB2940.jpeg
7670BB9C-E71C-4725-AFC4-03FBF7DB2940.jpeg 61.7 KiB thumb_up0thumb_down

15.08.2021 - 18:02:49
11
Bade Ak nie zmazat, stale ho moze flagnut. Samozrejme, to nezabrani inym vo vytvoreni dalsieho :-)
15.08.2021 - 18:03:24
00
user_id napísal:
Dzizs.. :-D
Príloha:
Screenshot_20210815_162545.png


Akoby nemali ine prioritnejsie ficure na implementaciu, ktore by uzivatelia realne potrebovali.
https://www.bikeradar.com/news/strava-edit-activity-2021-update/

pisal som na support ci bude aj White Lives Matter.
15.08.2021 - 18:13:34
00
cierne srdiecko je tam uz davno, len to hentak pomenovali a vam idu popukat zilky v hlavickach :D
15.08.2021 - 18:18:20
00
Mne z toho zilky nepukaju, ale tak, nemuseli by tahat politiku do sportu. Staci, ze je toho dost na FB.
15.08.2021 - 18:35:29
02
volodaj napísal:
Gusto0 toto je ono 😉

aha left :lol:

a ako tomu mam chapat? doteraz to strava robila automaticky a teraz ak chcem tu korekturu tak si musim kliknut?
ak ano - robit to, ci kaslat na to?
15.08.2021 - 18:39:18
00
user_id napísal:
Mne z toho zilky nepukaju, ale tak, nemuseli by tahat politiku do sportu. Staci, ze je toho dost na FB.


rozne zmeny stylov map je tam uz davno, akurat sa to muselo "aktivovat" cez komentar...
15.08.2021 - 18:46:01
00
Gusto0Nerobila to automaticky, len to tlačítko bolo priamo pod vzdialenosťou. Teraz ho len presunuli hentam. Je to len na prípadnú korekciu "chybnej GPS". Čiže teraz by si tam mal mať vzdialenosť z tvojho GPS, hentá korekcia ho upraví (asi podľa podkladov mapových alebo čo, neviem presne)
15.08.2021 - 18:49:38
10
Gusto0 napísal:
aha left :lol:

a ako tomu mam chapat? doteraz to strava robila automaticky a teraz ak chcem tu korekturu tak si musim kliknut?
ak ano - robit to, ci kaslat na to?


Automaticky to robila len pre niektoré zariadenia. Pre Garminu s barometrickým vyškomerom nie. V podstate to len presunuli z jedného miesta na iné, nech je ovládanie pokope.

Ja to nezvyknem robiť. Väčšinou mi príde, že tie spočítané dáta pre známe trasy sedia celkom ok. Jedine keď mi vyjde nejaká očividná blbosť. Napr. na prvý pohľad sú vo výškovom profile skoky tam kde byť nemajú.
15.08.2021 - 18:50:37
10
Gusto0: tiez som chvilu hladal , presne ako ty :D ... a neviem podla akeho kluca to robi. Dovcera som si myslel, ze to robi vzdy, ak trackujem ich appkou, ale ani vtedy nie. Tak neviem. A tusim ako pise volodaj, presunuli to asi kvol ovladaniu, lebo minule som sa cudoval, preco v menu je correct distance, ale elevation nie.

Ja to robim vzdy, lebo som pouzival viacero zariadenie, tak reku, nech je to jednotne, ten vypocet. No a asi pred 1-2 mesiacmi sa nieco stalo, rovnaka trasa zacala u nich davat viac. Predtym vzdy Strava mala menej ako oba moje barometricke tachace, teraz ma naopak viac. Skusmo som skusil prerobit nejaky stary, ale tam sa to nezmenilo. Asi to maju este aj na datum/cas viazane. Ci zmenil vyskove body, alebo algoritmus, netusim. Predtym ale davali menej ako real, teraz sa mi zda, ze viac. Ale tak nie su to velke odchylky, len ak sa jazdia casto, tak sa nahrabe.

Tesak: nejakym sposobom ide nahlasit/oznacit, ze je dany segment nebezpecny. Mne raz takto zmizol popularny segment zjazdu z Kamzika po asfaltke az som teda zistil, ze bol oznaceny takto. Vtedy zmizne uplne , ale vies sa k nemu znovu dostat, ked "podpises krvou" na strave, ze bla-bla, vies, nebezpecny, na vlastnu zdopovednost, atd. .. ale len pre teba sa znovu ukaze.

https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216918217-Updated-Flagging-a-Segment-as-Hazardous

Pocitam, ze to musi spravit viac ludi, jeden asi nestaci, ale neviem.
16.08.2021 - 15:52:37
00
Kedisi som trocha badal okolo toho ako strava rata nastupane metre a dlzku trasy. Samozrejme jednoznace udaje nikde nie su, ale to co sa mne a par dasim patracom podarilo vydedukovat je, ze vyska vychadza z priemeru vyskovych udajov zozbieranych pre dany bod z aktivit uzivatelov. Uz sa nepouziva medzinarodna siet vyskovych bodov, ktora mala male rozlisenie. Ak ides nieco co nikto nikdy nesiel s barometrom, strava pouzije data zo siete vyskovych bodov, ak ides frekventovanu trasu tak priemrny udaj z barometrickych GPS. Kolko musi mat trasa udajov, aby sa pouzili data z GPS barometrov netusim. Korekcia vzdialnosti je vraj len vyhladeny GPS udaj (podla FAQ strava). To ale nebude cela pravda, lebo by to nevychadazlo rovnako pre rozne bicykle iduce po tej istej trase. Preto pocitam, ze skor v skutocnosti pouzili ten isty pristup, ako pri nastupanych metroch. Nejaky priemer z vyjazdov ostatnych uzivatelov. lto Ten priemer sa moze rokmi (najazdom na danej trasae) zmenit a preto ti mozu vychadzat udaje po nejakej dobe inak. Urcite to bude korigovane k datumu aktivty podla dat zozbieranych do tohto datumu. lebo na trase mohlo prist k drobnym zmenam. Preto ti stare vyjazdy mozu na tej istej trase stale vykazovat inu hodnotu, ako nove. IMHO
17.08.2021 - 11:04:46
00
vcera som sejvol vyjazd. normalne som ho pomenoval a ulozil. skoda, ze som neurobil screenshot. mal som tam v tej appke pod tym hornym oranžovym blokom napis procesing...a asi 3 hodiny..vtedy som zacal tušiť, ze je cosi zle. dnes rano ten napis uz zmizol a vyjazd sa nenahral ani do appky ani na webovske rozhranie. nemam to teda ani na sync ucte so stravou na trailforks.
17.08.2021 - 11:08:00
00
Mne sa raz stalo nieco take pri zmene druhu aktiviy. Nahrane to bolo ako jazda na biku, ale menil som to v strave na turistiku. Procesing trval niekloko hodin a potom vyjazd nikde. Napisal som na support, ked sa po 2 tyzdnoch ozvali, napisali nieco ze sa ospravedlnuju a ze aky mam s tym vyjazdom problem. Pozriem a vyjazd uz v poriadku nahrany.... Skus poslat link na vyjazd na support, ak ho este najdes v historii prehliadaca, mozno sa objavi sam, mozno pomoze support. Za pokus nic nedas.
17.08.2021 - 11:22:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up