Joli, ked si to takto napisal, tak uplny suhlas, je to absurd. Uz davno mali existovat dve hlavne cyklo-radialy:
-smer severovychod - pozdlz celej Racianskej az minimalne do Pezinka, a to nie hore-dole cez vselijake vinice a ine krkahaje, ale paralelne s cestou par metrov od nej s minimalnym prevysenim
-smer severozapad - detto - bezpecna asfaltova cyklocesta od Patronky aspon po Stupavu, a takisto nie cez kopce ale subezne s hlavnou cestou.
Kedy sa prosim pekne tychto dvoch radial dockam? Uz tu jazdim snad 20 rokov a stale som sa toho nedockal.

--edit: ale aby som len nenadaval, tak som pocul ze sa pripravuje obchvat S.Jura a Pezinku, a ak by motyka vystrelila, tak by tam mozno niekto pretlacil aj separatnu cyklocestu :?:

ipravda.sk
27.04.2022 - 15:08:45
02
flegko napísal:
Mam pocit, ze si asi este neabsolvoval masaz v nasom sudnom systeme...ja uz hej;o).
Tvrdenie proti tvrdeniu je naozaj malo na to, aby som s tym siel na policiu, pretoze ak sa vodic neprizna (co sa neprizna) tak to musi policia odlozit. Dalsich svedkov policajti nezozenu a tak sa uplatnuje „in dubio pro reo“, takze v pripade pochybnosti v prospech obvineneho.


Popisoval si priestupok, ten na sud nepojde. A ano pz sa bude zaoberat aj tvrdenim proti tvrdeniu. Vypocuju teba, vodica kamiona, pohladaju vodica autobusu. Pohladaju na mieste kamery a pripadne sa opytaju predavaciek z novinoveho stanku a fastfoodu, ci nieco nevideli.
A nie vzdy ide o trest a pokutu, mnohokrat postaci aj samotny vysluch, ked si dotycny uvedomi ze je kepsie sa trochu krotit ako potom chodit na policiu.
27.04.2022 - 18:51:32
01
Joli a Jaroh,uplny suhlas, takto to ma fungovat, funguje, obojstranná ustretovost, win-win.
K Janovmu otcovi, asi nekrmit, ale 5-6 km dlhy usek so suvislou čiarou sa len tak nevidi, to zase bude miestna legenda a dlhe traktaty...
Mimochodom, ak sa nemylim, policajti kedysi museli nahlasovat pouzitie majaku (výstražneho zariadenia)...neviem,ci stale takto plati. Cize bezdovodne lenna predbehnuitie cyklistu by nemali, na zadrzanie priestupcu mozu.
27.04.2022 - 20:45:33
00
"by nemali" je bullshit, orgán si flexibilne udelí výnimku ...
27.04.2022 - 20:49:46
00
iron.hide napísal:
Joli, ked si to takto napisal, tak uplny suhlas, je to absurd. Uz davno mali existovat dve hlavne cyklo-radialy:
-smer severovychod - pozdlz celej Racianskej az minimalne do Pezinka, a to nie hore-dole cez vselijake vinice a ine krkahaje, ale paralelne s cestou par metrov od nej s minimalnym prevysenim
-smer severozapad - detto - bezpecna asfaltova cyklocesta od Patronky aspon po Stupavu, a takisto nie cez kopce ale subezne s hlavnou cestou.
Kedy sa prosim pekne tychto dvoch radial dockam? Uz tu jazdim snad 20 rokov a stale som sa toho nedockal.

--edit: ale aby som len nenadaval, tak som pocul ze sa pripravuje obchvat S.Jura a Pezinku, a ak by motyka vystrelila, tak by tam mozno niekto pretlacil aj separatnu cyklocestu :?:


no a teraz si predstav nejaku bezpecnu cyklo cestu z petrzalky do devina, do lamacu, do race
nic z toho nie je
27.04.2022 - 20:54:09
01
Marli: Medzi Malackami a Studienkou je niečo cez 3km dlhá súvislá čiara. Strečno, sú tam 5-7km úseky zo súvislou plnou čiarou, cez Donovaly okolo 4-5km úseky so súvislou plnou čiarou. Medzi Lipovníkom - Jablonov nad Turňou je okolo 6km úsek s plnou čiarou. Určite sa tých úsekov nájde oveľa viac, žiaľ nemám v hlave celú mapu Slovenska aj s čiarami. Takže podľa vás je môj otec klamár.
27.04.2022 - 21:37:48
00
Tak na donovaloch som cosi odjazdil a veru nikdy som nemal problem zeby ma dakto ohrozil aj bez 1.5 metroveho zakona. A cez strecno pricetny bike nepojde takze to tiez vypusti z argumentov. A okolo malaciek myslis tie siroke cesty kde je kopec miesta? Ako, prosim, nestrapnuj sa
27.04.2022 - 21:53:14
02
Posledná veta, nic take netvrdim ani som na nic take nepomyslel (ani nechcem od -myslim,ze- jedineho vykajuceho clena fora, aby si drzal mapu Slovenska, Europy, sveta v hlave a daval zoznam usekov nad X km...nema to zmysel.) Konkretnost (kedy, kde) by ma viac potesila, ale nemusis, rovnako ako ja nemusim vykat.
Este raz zopakujem, je to jedno, kasli na to/na mna.
27.04.2022 - 22:07:58
00
Príčetný biker bude za tmy používať svetlá a reflexné prvky. Prax ukazuje, že to tak veľmi nie je. Príčetný biker bude dodržiavať pravidlá cestnej premávky, či iné ustanovenia. Realita vyzerá inak.
28.04.2022 - 05:38:21
00
Dnes rano som od cca 5:05 do 5:25 napocital 20 ludi na bicykloch a z nich "svietil", (teda zapalka svieti viac) iba 1. Ale to je bezna prax, ked uz zacina svitat. Nemal som v plane ich pocitat, ale ked som videl stale bicykle bez svetla, tak mi to nedalo. Vsetko ludia na pohlad od 40 rokov a viac, zeny boli v prevahe, samozrejme bez prilieb na par vynimiek.
Pricetny motorista, ktory ma papier na to, ze ovlada pravidla cestnej premavky, ten ich dodrziavaz bude, teda mal by. Realita vyzera inak.
28.04.2022 - 12:44:55
00
Na margo toho, že tu niekto tvrdi, že mu vadí, že dopravné inšpektoráty majú rozhodovať aj o stojanoch pre cyklistov na chodníkoch, že to je blbosť. Nedávna situácia z BA, možno niekto zachytil https://www.facebook.com/604318383324029/posts/1415840525505140/?app=fbl kolobežkára na elektrickej kolobežke tam nemal čo hľadať, ale mohol tam ísť klasický kolobežkár, korčuliar, cyklista do 10 rokov v sprievode zodpovednej osoby, zrakovo postihnutá osoba, či osoba na vozíku, rodič s kočíkom.
30.04.2022 - 11:35:57
00
A na základe čoho si myslíš, že ten stojan nemal povolenie dopravného inšpektorátu?
30.04.2022 - 13:22:34
00
Za to si mohol kolobežkár sám. Ak by jazdil po terase 4km/h ako chodci a mal poriadne osvetlenie, tak sa mu to nestane. Jazdiť rýchlo kde nevidí, to chce odvahu. Zo 100 cyklistov a kolobežkárov v meste za deň poruší vyhlášku všetkých 100, ešte aj na červenú prejdu po prechode. Ale to netreba ani písať. Najmenej porušení vyhlášky v meste, je u cestných cyklistov, ktorí radšej využívajú normálnu cestu a majú čo to najazdené, aj keď občas vzniknú nezhody s vodičmi. Priznám sa že som cesťáka na chodniku v meste ešte nevidel. A športoví cyklisti na mtb tiež jazdia väčšinou po ceste. Po chodníkoch jazdia mestskí presúvači.
Ak chce ísť kolobežkár rýchlo, nech si dá reflexne prvky a jazdí po ceste. Ani prilbu nemá, ale kolobežku si dá odblokovať.
30.04.2022 - 13:40:27
00
to ma byt nejaky vtip? :o

Absurditou roku je boční odstup při předjíždění cyklisty, rozhodli podnikatelé

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/soutez-absurdita-roku-zakon-novela-odstup-auto-cyklista.A220503_122006_domaci_pmk
03.05.2022 - 14:30:40
00
autickari, co cakas od CZ naroda
03.05.2022 - 14:34:39
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up