No len keby to bol chrt ála Roman, tak by sa ti tá tvoja sranda srandou dlho nezdala byť. :D Taký modrý pacifik, či ako sa volal ten seriál...
08.10.2010 - 15:44:12
00
Vodici a policajti sa na nas tesia:

http://natankuj.sme.sk/c/5886239/na-co-by-cyklisti-nemali-zabudat-aby-sa-vyhli-nehode.html

http://natankuj.sme.sk/c/5887509/cyklistov-pribuda-policia-varuje-vodicov.html
11.05.2011 - 08:34:16
00
Tak to som zvedavy, ci som v statistikach aj ja ;o(
Nepaci sa mi veta, ze cyklisti zavinili...akoby defaultne je chyba u cyklistu, ano niektori jazdia ako hovada, ale.....

Dobre, ze citam toto
Najvyššia pokuta 60 eur hrozí cyklistom ak ohrozujú iných účastníkov najmä vedením druhého bicykla za jazdy
az teraz, ked som vo Varine min. rok viezol druhy bajk (sry, uz som si neni isty menom chalaniska, co si nohu zlomil...Brano?) niekolko km az na chatu.
11.05.2011 - 12:15:15
00
pred rokmi som zazil situaciu ked si baba vytkla clenok pri zjazde z kriznej do starych hor ... jedne ju zobral na bike na ram ... dalsi viedol jej bajk ... a cela skupinka sme sli rychlostou vyse 30 km/h do slusne vzdialenej BB
by ma zaujimalo aka pokuta by s toho bola teraz ;-]
11.05.2011 - 12:40:15
00
aj ja som to už zažil, kámoš bol hádam prvý raz na Polome a v zjazde do Strečna spadol a zlomil si kľúčnu kosť...majiteľ bufetu pod hradom ho zviezol do nemocnice, ja som mu viedol bike domov a aj nás stopli policajti, ale skôr ich zaujímalo komu patrí...samozrejme sme im to vysvetlili a pustili nás ďalej ;)
11.05.2011 - 13:45:25
00
aspon, ze boli normalni, preto :y:
11.05.2011 - 20:13:02
00
Tak to som zvedavy, ci som v statistikach aj ja ;o(
Nepaci sa mi veta, ze cyklisti zavinili...akoby defaultne je chyba u cyklistu, ano niektori jazdia ako hovada, ale.....


Cyklista je aj ujko idúci z krčmy domov cez dedinu na starej ukrajine alebo tetuška idúca do 500 m vzdialeného dedinského kostola na starej Eske ;) ..... a títo spôsobujú najviac problémov, hlavne ak nemajú ani prilbu a reflexné veci a navyše ak je ujko aj pripitý |( .
11.05.2011 - 21:38:32
00
no a ja som asi neviditelny idem vykradat banky , ma dnes dva krat odignorovali vodici z toho jeden odbocoval z protismeru na vedlajsiu ,este ze mi porobili v servise tie brzdy lebo uz uz som bol na jeho kapote a ten ***** mi este odkyva , mal som stochuti volat polisov , svedkov tam bolo pozehnane ale som proste chcel ist dalej tak nahromadeny adrenalin som vykrical a boli to same vybrane slova :devil:
11.05.2011 - 21:50:01
00
Mna dnes tiez skoro sundal na Kolarku jeden dement z Nitry .. kukal som nanho, vyzeral,ze moc cita dfensa :lol: .. Koliba je plna aut ... kde su zlate casy, ked som po robote vybehol hore a stretol par aut, uz to zacina byt jak na Jaskovom rade podvecer :(
A predobedom som stal na chodniku (peso), cakal nez prejdu auta a normalne na mna zacala cuvat dodavka z cesty .. som normalne nechapal :fubar: .. dvihol by som hned cenu nafty na min. 50e za liter .. a benzinu na 25e liter :devil: (ale zisk by som statu nedal :shake:).
11.05.2011 - 22:27:47
00
Cyklista je aj ujko idúci z krčmy domov cez dedinu na starej ukrajine alebo tetuška idúca do 500 m vzdialeného dedinského kostola na starej Eske ;) ..... a títo spôsobujú najviac problémov, hlavne ak nemajú ani prilbu a reflexné veci a navyše ak je ujko aj pripitý |( .
Prosím ťa, skús mi vysvetliť, aké problémy robí pripitý dedko idúci na bicykli bez prilby? To akože keď si dá prilbu, tak bude menej pripitý alebo bude jazdiť rovnejšie?
11.05.2011 - 23:45:22
00
Joko velmi jednoducho: zrazíš ho autom ani nevieš ako, nemusí to byť vo veľkej rýchlosti, rozbije si hlavu o auto. Keby mal prilbu tak by to skoncilo otrasom mozgu, takto je z neho mrtvola. A vodič auta má z potom dost velký problém. Ani nehovoriac o tom, že keby mal odrazky/osvetlenie tak, ho nezrazíš vôbec.
12.05.2011 - 09:08:35
00
Tým chceš povedať, že keď vidíš po ceste štrikovať opitého dedka, tak si najprv všimneš, či má prilbu? Ak má, tak pridáš, ak nemá, pribrzdíš? A čo pripití chodci v tmavom oblečení, tí predsa nemusia nosiť prilby...

Mýlite si tu príčinu s následkom... Príčinou problémov je kombinácia alkoholu a neosvetleného bicykla, prípadne aj nedodržania rýchlosti vodičom. A prípadné zranenie hlavy, čiže či je alebo nie je prilba na hlave, je až následkom. Avšak podľa pôvodného autora je v prvom rade príčinou problémov prilba.
12.05.2011 - 22:26:04
00
Mna dnes tiez skoro sundal na Kolarku jeden dement z Nitry .. .

Pozerám že tá streda bola fakt zaujímavý deň. Nám tiež s kamošom v kratšom zjazde nedal fešáčik prednosť vybehol od boku a potom samozrejme zastal cez náš pruh po dĺžke. Oproti auto, no skoro sme mu cez otvorené okno nastúpili :tmi:
13.05.2011 - 00:31:45
00
Tým chceš povedať, že keď vidíš po ceste štrikovať opitého dedka, tak si najprv všimneš, či má prilbu? Ak má, tak pridáš, ak nemá, pribrzdíš? A čo pripití chodci v tmavom oblečení, tí predsa nemusia nosiť prilby...

Mýlite si tu príčinu s následkom... Príčinou problémov je kombinácia alkoholu a neosvetleného bicykla, prípadne aj nedodržania rýchlosti vodičom. A prípadné zranenie hlavy, čiže či je alebo nie je prilba na hlave, je až následkom. Avšak podľa pôvodného autora je v prvom rade príčinou problémov prilba.


Samozrejme, že nie. Jediný rozdiel s prilbou alebo bez je ten, že zdr. následy by boli v prípade kolízie s dedkom v prilbe menšie, ak by z akejkoľvek príčiny k tomu stretu prišlo (to len čiste v teor. rovine).
Logicky však nemôžeme očakávať od človeka, ktorí sa opitý motá (či už pešo alebo na kolesách) po ceste v noci, v tmavom oblečenení, že bude myslieť na prilbu. Keby mu to myslelo, tak sa tam nacecaný nemotá vôbec. A už vôbec to nezbavuje vodiča povinnosti dávať pozor aj na takýchto účastníkov premávky.
13.05.2011 - 11:02:17
00
Prosím ťa, skús mi vysvetliť, aké problémy robí pripitý dedko idúci na bicykli bez prilby? To akože keď si dá prilbu, tak bude menej pripitý alebo bude jazdiť rovnejšie?


Tá pointa nebola myslená na tú prilbu ale skôr na toho používateľa bicykla, pretože na bicykloch chodia aj ľudia ktorí neovládajú dopravné predpisy a tí si s prilbou hlavu nelámu.

Keby som napísal "pripitý dedko na cestnom bicykli", tak by si sa spýtal že keby išiel na MTB tak sa nič nestane ??? ;)
13.05.2011 - 15:54:20
00
keyboard_arrow_up