Asi tak :) .. sice Polc asi neriesi maratony, takze sa da riesit valivy odpor plasta a jeho odolnost, hmotnost,vydrz a cena. Inak ma pravdu :)

Myslím si, že keby sa Filip Polc zúčastnil nejakého maratónu, mnohí by boli nepríjemne prekvapení. Polc by sa určite nestratil. :lol:
17.03.2011 - 21:01:57
00
Testoval som ho, na suchom tvrdom podklade bol fajn, ale za vlhka uz to bolo dost o hubu hlavne pri vyssej rychlosti sa spraval dost nepredvidavo a ustreloval na kazdom vecsom kameni. Na sotoline alebo jemnejsom piesku plaval do stran. Kedze som pre neho nenasiel rozumne vyuzitie zvolil som iny typ. Niekto s nim moze mat ine skusenosti, ale do terenu kde sa striedaju povrchy vhodny teda nieje.
TO : Milsu - verim ze aj Polc si vybera plaste podla povrchu ;)
17.03.2011 - 21:08:30
00
milsu: a tak nikto netvrdi, ze Polc nema kondicku :) .. maraton by hadam nesiel na Minionoch :^) :D
drotar: dobre vediet :tmi: a co obuvas tam, kde contik sklamal ?
17.03.2011 - 21:28:35
00
Uz tretiu sezonu sezonu obuvam IRC Mythos II. Kedze som s tymyto plastami max spokojny nemam dovod ich menit.
17.03.2011 - 21:48:55
00
ja by som ich tiez rad..len sa nedaju zohnat.... :(
tak je nahrada misak wild grip-r
sice trosku slabsia, ale zivotnost podobna a blato zvlada dobre
17.03.2011 - 21:53:11
00
Tak z toho som smutny aj ja, ale riesim nove kolesa a na disconbike ci kde ich este maju tak si ich objednam. Inac predna ma uz neskutocnych 14 000 km :o Do zadu mam este jeden s gumenou petkou ale na new kolesa dam kevlary.
17.03.2011 - 22:28:40
00
Tak to je sila, lebo IRC XC Mythos II su podla mna najhorsie gumy jake som kedy vozil :D .. nedrzalo to (tvrda guma), valivy odpor na asfalte velky, rychlo sa zjazdili (vzadu, vpredu tak normalne) a tazko sa obuvali/vyzuvali. Ale tak na sotolinu a piesok su urcite lepsie nez tie Continentaly :lol: ... holt asi zijes niekde, kde su vhodne :^) .. na druhej strane som ich jazdil pred asi 7 rokmi, takze kdovi, jak by som sa k nim staval teraz. Ale .. vozil ich aj kamos, a nieco ma na nich tak odradilo, ze si to pamatam doteraz,ze ich nechcem :P

edit: teraz citam v tom odkaze, co si porovnaval, ze valivy odpor je porovnatelny s Little Albert :sweat: .. co su brutalne spomalovaky na asfalte :D , no teraz su asi rychlejsie, nez byvali.
17.03.2011 - 22:55:50
00
Tak to je fakt zaujimave :) na jednom sa ale urcite zhodneme. Na asfalte su citelne pomalsie, ale to je dane pouzitym vzorom. Tato vlastnost ale u mna nikdy nezohravala nejaku dolezitu ulohu lebo do terenu to mam na skok, takze asfalt je pre mna len nutnym zlom. Vydrz zadneho ( prvy siel do prec po 6800 km ) v porovnani s prednym je cca polovicna. V blate je urcite vyborny a co sa tyka terenu v ktorom jazdim, tam vecsina je u nas v Sl. raji kde nieje nudza o kamene. Napr zvaznice su vecsinou kameniste pokryte sotolinou ktora je vlastne drvena tz nema strukturu strku. Urcite by sa dali vytipovat aj plaste lepsie, ale ako som spominal tieto mi max. vyhovuju. Ak ich nezozeniem vyskusam kludne nieco ine.
17.03.2011 - 23:11:17
00
Zdravim,
momentalne zvazujem nove Rubeny:
http://www.suncycle.sk/diely-mtb/mtb_plaste/21-24/mtb-plast-rubena-scylla-racing-pro-2_1/
http://www.suncycle.sk/diely-mtb/mtb_plaste/21-24/mtb_plast_rubena_zefyros_racing_pro_21/

nejake skusenosti, za & proti ?
Zameranie xc (prevazne sucho, asfalt :lol: )
20.03.2011 - 20:51:21
00
ja zvažujem výmenu Nobby nic za Continental Race king 2.2
Aké s nimi máte skúsenosti?
21.03.2011 - 21:34:54
00
Tak to je fakt zaujimave :) na jednom sa ale urcite zhodneme. Na asfalte su citelne pomalsie, ale to je dane pouzitym vzorom. Tato vlastnost ale u mna nikdy nezohravala nejaku dolezitu ulohu lebo do terenu to mam na skok, takze asfalt je pre mna len nutnym zlom. Vydrz zadneho ( prvy siel do prec po 6800 km ) v porovnani s prednym je cca polovicna. V blate je urcite vyborny a co sa tyka terenu v ktorom jazdim, tam vecsina je u nas v Sl. raji kde nieje nudza o kamene. Napr zvaznice su vecsinou kameniste pokryte sotolinou ktora je vlastne drvena tz nema strukturu strku. Urcite by sa dali vytipovat aj plaste lepsie, ale ako som spominal tieto mi max. vyhovuju. Ak ich nezozeniem vyskusam kludne nieco ine.


Krasny priklad toho, ako hra ulohu, kde kto jazdi :clap: :handshake: .. u nas v Karpatoch je povetsine suchy a tvrdy podklad z hliny (minuly sialeny rok nepocitam :tmi:) a dost aj asfaltu (v lese) zato minimum kamenia a sotoliny. Z praxe viem, ze napr. Schwalbaky na sotoline idu strasne do prec .. trhaju sa stuplne, a zjazduju vlice rychlo a povetsine ani nedrzia dobre. V MK su ale dobre pouzitelne. Inak tieto IRC si pamatam , ze cenovo boli velmi vyhodne. U nas do terenu je napr. vyborny Noby Nic, ale na sotolinu by som ho nezvolil. Geaxy si neskusal ? Ja uz nejake mam za sebou, a zatial skusenost, ze citelne rychle na asfalte a kamenoch, a vyzera, ze aj vydrzia. Asi robene do Talianska :lol:
21.03.2011 - 21:42:15
00
Medzi recou len taky uz vela krat spominany postreh, ale aspon som si to mohol sam porovnat. Nahodil som noveho Nobby Nicka 2,1 (dopredu) a je viditelne uzsi nez Racing Ralph 2,1 (vzadu). Povedal by som ze sa mi ten Nobby zda az smiesny na mojom fulle, je to dost uzke :lol: Som zvedavy ako to bude jazdit..
22.03.2011 - 00:21:34
00
Nesranduj, ze by ho az tak pokazili ? :o :tmi:
22.03.2011 - 10:38:50
00
Nobby Nic je vlastne na aký povrch?
Nepoznám ten plášť,ani žiadný iný od Schwalbe....len som čítal, že je skorej do mokra,atď...
Oplatí sa mi ho kúpiť P+Z na FR,SS,DH?...potrebujem ho na sucho a prach...inak jazdím WetScreamy....
22.03.2011 - 11:00:28
00
NIekde som tu cital, ze ho prerobili,takze tym padom neviem :tmi: .. ten povodny bol .. hmm, no mal stuple , podla mna bol dobry len v tom, ze bol lahky a mal pomerne maly valivy odpor, pricom "relativne" drzal vdaka stuplom. Povodny starsi Little Albert bol neporovnatelne lepsi co sa tyka drzania (voda,blato,kamene,sotolina), ale aj citelne valivejsi :D .. inak sa mi zda, ze na prachu vcelku drzal. Ale imho toto nie je plast na nic z toho co si napisal, sak to budes sekat jak sekacka travu :D .. len si pekne kup Maxxiss Minion alebo Highroller :P :D
22.03.2011 - 11:05:47
00
keyboard_arrow_up