Dozadu som minuly tyzden nahodil predchadzajuci model Nobby Nic,co som kupil snad pred pol rokom.Tlak s mliekom drzi,ziadne extra hrkanie kolesom a lezanie na boku som nerobil.Je to 26*2,25" a ma 55mm ,jazdenim si este sadne.A az dnes som sa dostal k tomu ist sa previest.Drzi veru dobre,aj hore,aj dole kopcom.Dal by som ho aj dopredu,ale uz je nedostupny a novy model ma 800g.Niesom gramar,ale to mi uz pride dost na 26" plast.
Este mi napadlo prehodit ho dopredu a dozadu Rocket Ron,ale ten ma na moj vkus male stuple.
28.01.2021 - 14:31:35
00
Combo NN/RoRo mam teraz. Nemozem na to povedat jedine krive slovo. RoRo drzi ci blato, sneh samozrejme mimo extremov
28.01.2021 - 15:51:34
03
Jazdil som to tak ešte na 26” na druhej sade kolies a za sucha sa ani na amen biku nestratili úplne.
28.01.2021 - 16:23:53
01
Karpaty sa daju jazdit aj so slickami, ved tu ani nic nieje, ani korene, ani kamene ani nic strme. A ovela viac ako nejaka mm sirka plasta na pocit z jazdy urobi zmes, vzorka, tlak a samotna konstrukcia plasta. Navyse plast, ktory bude mat dobry grip na mokrych kamenoch a korenoch asi nebude optimalny na tie ujazdene "betonove" slapacie traily okolo BA povacsniu roka.
28.01.2021 - 17:20:38
08
Nevidel by som to celkom tak jednoducho, Taky Banik je napr trail kde si neviem predstavit optimalne combo plastov. Ak vies poradit tak nahod. Uprimne by som bol vdacny. Ja mam pocit prave, ze MK traily su prave trocha zo vsetkeho. Cerovka je 90% roka mokra a korene v tych odklopench zakrutach sa celkom klzu, Najdu sa miesta, kede potrebujes grip, (spodok Slalomky napr) tiez miesta kde sa naslapes vela po tvrdom ako napr Patbojar. Najdes aj klopky ako na krasnanskom. A v neposladnej rade vela pristupovych ciest je asfalt. A tam travis vacsinu casu.
Ako som uz pisal, ak mi nikto napise overene kombo bez otazok obuvam a od toho sa odrazim.
28.01.2021 - 20:25:24
00
Na MTB teda v MK vela casu netravim. Kde chodis vela po asflate?
28.01.2021 - 20:31:11
00
Specialized ground control v s works verzii. Co som mal nejake 26" tak ziaden defekt, nic sa netrhalo, boli rychle, drzali ... akurat bol problem ich kupit a v kaktuse chceli za ne cely majetok tak som dal NN. Tie uz jazdim dlhsie ale su tazsie, pomalsie a horsie drzia
28.01.2021 - 20:35:05
10
scarinko napísal:
Na MTB teda v MK vela casu netravim. Kde chodis vela po asflate?

Ked jazdis TBK je jedno ktore tak vzdy ta to vykopne na cestu s vynimkou TBK 3 Cize vyslap je casto po asfalte a tam travis viac cas ako zjazdom.
Tipicky napr: https://www.komoot.com/tour/309974110?share_token=aljXkKvCYMQqRFboQ8fhAbN8jNaMV6yXkMvCTW4fr2PZkXHdv4&ref=wtd
28.01.2021 - 21:57:16
00
Citátom to len zbežne ale toto vypadá ešte na dlho 😁
28.01.2021 - 22:01:53
00
Skus toto, vola sa to vyslap k TBK 😁
https://mapy.cz/s/pevugadopu

https://www.trailforks.com/trails/tbk-2--3-access-road-58605/

Ja tade ale chodievam dole 😛
28.01.2021 - 22:02:10
01
Moze byt, par krat som to isiel ak jazdis TBK2,3 tak ano jasne. Z TBK3 sa ani inak neda. Ak ale traverzujes na Slalomku, Banik... tak to uz zmysel velmi nedava. Zalezi od trasy.

MageZ Si tu ? Naozaj som dufal ze poradis, viem ze to mas najazdene viac ako ja kedy budem mat.
28.01.2021 - 22:09:19
00
No ked jazdis taketo zhora dole tak tomas blbe. Ja si dam koziarku, krasnansky, 3jamy, svaty vrch, cerovku a pod to sa da zokruhovat a po asfalte skoro nejdes
28.01.2021 - 22:14:25
01
No ved to to jazdim taky enduro styl so snahou o presuny po singloch kde sa da. Tipice XC ako spominas, jazdim len par krat do roka v podobe nejakej hrebenovky a na to kludne prezujem plaste. Lebo to pojdu dole aj platformy a nasadim SPD, inu kazetu a tiez sedlo. Tiez planujem zmenit zdvih vidlice na 120mm ( ale to som zatial netestoval)
28.01.2021 - 22:33:23
00
Kenai napísal:
Moze byt, par krat som to isiel ak jazdis TBK2,3 tak ano jasne. Z TBK3 sa ani inak neda. Ak ale traverzujes na Slalomku, Banik... tak to uz zmysel velmi nedava. Zalezi od trasy.


aj pri TBK3 po zvaznicu je ten vyslap po tejto zvaznici bez debaty najlepsi sposob ako sa dostat na Cerveny kriz (zvaznicou co ide ako konci TBK1).
A dovolim si tvrdit ze aj ked skoncis na konci TBK2, zabocit dolava a slapat hore tou istou zvaznicou ako v prvom pripade je daleko pohodlnejsie ako uplne zbytocne sa spustit dole k parkovisku a potom slapat po asfalte na Cerveny kriz.
28.01.2021 - 22:52:17
02
Kenai napísal:
Moze byt, par krat som to isiel ak jazdis TBK2,3 tak ano jasne. Z TBK3 sa ani inak neda. Ak ale traverzujes na Slalomku, Banik... tak to uz zmysel velmi nedava. Zalezi od trasy.

MageZ Si tu ? Naozaj som dufal ze poradis, viem ze to mas najazdene viac ako ja kedy budem mat.


Necitim sa byt v tomto nejaky majster na rozdavanie rad, kedze moje jazdenie je skor o vyprdneni sa do sedla ako nejakych vykonoch. Ale aj ked si pozries co jazdia profici - vpredu grip, vzadu mensi valivy odpor. Ano, oni jazdia na cas, ale mne sa zas nechce zbytocne vlacit nejaku brzdu so sebou. Problem v "beznom" jazdeni okolo BA je ten, ze mnohe trasy su rovinate, respektive zvlnene. Cize pedalovanim clovek stravi drvivu vacsinu casu a dole to zas nie je take strme aby potreboval extra brzdny ucinok vzadu - naopak, pomaly zadny plast je na tych rovinatych singloch strasna otrava, obzvlast ked clovek nema zrovna svoj den a jednoducho to nejde nech sa snazi akokolvek.

A co sa tyka gripu v nejakych mokrych podmienkach - ano, ak to chces tlacit aj v takych blatkach ako su teraz, tak urcite pomoze maksia zmes a vacsi dezen, ale uprimne - kolko casu tu clovek odjazdi za rok v takomto sajgone (a kolko z toho su zas len presuny a kolko ostre jazdenie po trailoch) a kolko na tych suchych "betonovych" chodnickoch ako je to vacsinu roka?

CIze moja rada je, ak nemas viac parov kolies, obut take plaste, s ktorymi budes spokojny pri vacsine svojich vyjazdov. A to si uz kazdy musi spociat sam, kolko za akych podmienok toho odjazdi a aky vyznam maju prenho tie jednotlive zlozky vyjazdov (presuny, rovinate single, dolekop traily).

U mna to vyslo tak, ze vpredu roky vozim Schwalbe Fat Albert a vzadu hocico a zasadne do mrtva. Preco? Lebo Fat Albert sa vzdy objavil za nejaku smiesnu cenu vo vypredaji a je to fajn univerzal s maksou zmesou. Mam v skrini oi aj Magic Mary, ale nemal som tu potrebu to prezuvat ani ked si idem obcas zamliaskat do fekalu. Len vzadu som presiel z NN a Vittorie Morsa na tazsie plaste - za tym nizkym odporom je mi obcas veru smutno, ale radsej som vzadu vozil posledny rok 1.2kg Michelin Rock r2, ako riesil prerazene plaste ci nebodaj duse. Ale tiez som sa k tomu nejako dopracoval az casom - vyvijame sa aj my ako jazdci aj sa menia chodnicky po ktorych nas bavi jazdit.

Ked kupis solidne plaste a nesadnu ti, tak predas po par vyjazdoch za 1/2 cenu v bazosi, nie je to taka horibilna strata. Ale z toho co pises, zrejeme nebudes siahat po XC chrtitkach ani po obludnostiach typu WTB Judge a tou "strednou" cestou nic nepokazis. Mozno na zvazenie je este to, ze to mas na HT - niektore plaste vedia byt pohodlnejsie, ako keby viac zatlmene, ale ci to prevazi nad faktom, ze neraz je taky plast kotva vo vyslapoch, to si uz kazdy musi rozhodnut sam za seba (resp skusit na vlastnom zadku). :)
28.01.2021 - 23:46:37
16
keyboard_arrow_up