milos21 co tak si kupit velku pumpu? a nesaskovat tam so splasnutym kolesom po meste? :)

Mám veľkú pumpu, ale tou to tiež nenafúkam. Teda je to z tých najlacnejších púmp, ale určite teraz nejdem investovať do pumpy, potrebujem akútne iné životne dôležité veci na bike...

kamov ja mám teraz takú smolu, že chytím na 2 výjazdoch 2x diery, ktoré asi žiaden tmel nemá šancu zaceliť (na bočnici) a diery na behúni stále neviem či môj tmel spoľahlivo zacelí (Joe's Eco Sealent), keďže som už počul nelichotivé skúsenosti. Tento týždeň mám neskutočnú smolu :(
13.08.2014 - 22:08:28
00
Mne sa joes neosvedcil, uz iba notubes pouzivam.
14.08.2014 - 02:07:23
01
Pri defektoch na Schwalbe plastoch vyrobenych cca v poslednom roku sa mojim znamym neosvedcil ziaden tmel bez ohladu na znacku tmelu.
14.08.2014 - 10:26:23
00
Tak a po dvoch rokoch pozerania sa cez prsty na bezdušáky som sa pred mesiacom rozhodol, že to skúsim. Moje kolesá boli komplet 2bliss ready ako má Specialized napísané, tak ventil, mlieko, nafúkal som ... Všetko drží. Problém nastáva takýto. Všetci píšete o nižších tlakoch, lepších vlastnostiach no ja musím peckovať viac ako tri bary inak sa mi stáva, že mi v zákrutách "cinká" ráfik o skaly, čiže ten plášť sa nenormálne vychyľuje do strán (2 krát vyzutý) a mám pocit akoby celý bike strašne plával. Tým pádom sa mi stráca význam bezduší, pretože pokiaľ ich mám tlačiť na vysoký tlak, nemam dobrú trakciu a na 3 baroch "snake" ani na duši nedostanem. Jedná sa o plášte Spec. Butcher a Purgatory v šírke 2,3. Takže ak niekto jazdil a vie porovnať tieto plášte s inými, skúste mi pomôcť, či dať naspäť duše alebo vymeniť plášte nech si aj ja "užijem" kopec výhod tubelles ... Dik.
14.08.2014 - 23:00:18
00
Hlavne treba potom jazdit :)) Ja som par mesiacov nejazdil a je to sama diera :D Tak som bol dnes moju snehovu vlocku po komppletnej generalke prevetrat na hradzi :P a je to hrozne v porovnani s cestakom :)
14.08.2014 - 23:47:32
00
že mi v zákrutách "cinká" ráfik o skaly, čiže ten plášť sa nenormálne vychyľuje do strán (2 krát vyzutý)

Aký máš ráfik?
15.08.2014 - 08:02:19
00
Tak a po dvoch rokoch pozerania sa cez prsty na bezdušáky som sa pred mesiacom rozhodol, že to skúsim. Moje kolesá boli komplet 2bliss ready ako má Specialized napísané, tak ventil, mlieko, nafúkal som ... Všetko drží. Problém nastáva takýto. Všetci píšete o nižších tlakoch, lepších vlastnostiach no ja musím peckovať viac ako tri bary inak sa mi stáva, že mi v zákrutách "cinká" ráfik o skaly, čiže ten plášť sa nenormálne vychyľuje do strán (2 krát vyzutý) a mám pocit akoby celý bike strašne plával. Tým pádom sa mi stráca význam bezduší, pretože pokiaľ ich mám tlačiť na vysoký tlak, nemam dobrú trakciu a na 3 baroch "snake" ani na duši nedostanem. Jedná sa o plášte Spec. Butcher a Purgatory v šírke 2,3. Takže ak niekto jazdil a vie porovnať tieto plášte s inými, skúste mi pomôcť, či dať naspäť duše alebo vymeniť plášte nech si aj ja "užijem" kopec výhod tubelles ... Dik.

mam tie iste plaste 95kg a v pohode jazdim na 2,7
15.08.2014 - 08:05:25
00
Tým pádom sa mi stráca význam bezduší, pretože pokiaľ ich mám tlačiť na vysoký tlak

Tak ale treba rozlisovat UST a tubeless ready :) .. ale tak ci onak, pokial sa jazdia velmi nizke tlaky tak sa proste bezdusaky pouzit nemozu. Zrejme ale v tvojom pripade si nerozumeju plaste s rafikom :( .. kedze 3 bary teda nizky tlak nie je :o
15.08.2014 - 08:07:59
00
Niečo tam bude zle. Pri váhe 85 kg v trenkách jazdím 1,7 bar vpredu a 2 bary vzadu bez sekania ráfiku. Žiadne plávanie alebo odchýľovanie plášťa. Ráfiky ZTR Flow, plášte Minion DHF + DHR 2,3 klasiky EXO nie butyl.
15.08.2014 - 08:10:49
00
mas uzky rafik, a na nom prilis siroky plast
15.08.2014 - 08:50:13
02
alebo maš pumpu z lidlu čo ti píše 3bar a reálne má 2 ako moja :D, po premeraní tlakomerom
15.08.2014 - 11:03:27
02
mas uzky rafik, a na nom prilis siroky plast

To mam tiez, ale UST.
15.08.2014 - 11:05:15
00
podelím sa s vami o radosť pri nahadzovani socialized captain 2 blis 2,0/26....na ZTR alpine.
moja radosť z držáka hned pri prvom nahadzovaní na sucho pominula... boj s patkou, plastove montpáky do koša,kovove sa podarilo(samozrejme to bez škrabancov nešlo)
usadiť a nafukať bol boj, stále nikde prefukovalo, ked sa chytil tak pri 1,5 začal fučať, dokonca mi skrčil pásku na ráfiku :(,tak výmena pasky a na novo nahodiť a na 4pokus nafukane do 3,5bar....paráda!všetko rovno zaskočene
sfuknem a čo nevidím ,o5 plast vyhodilo z patiek a zroloval so sebou aj pasku..... :x
po 1,5h si musim dať ukludnovaciu pauzu :swear: dcera spí....
PS: geax zaskočil a nafukaný s mliekom za 20min, PATKA DRžALI KRASNE AJ PO VYFUčANí
15.08.2014 - 12:24:27
00
žihadlo, ja mám novšiu verziu tvojho plášťa (podľa predavača, ja sa v tom nevyznám) ground control na ztr arch ... a nahadzovanie malina, držanie tlaku perfektné .. chvíľku držal síce len takých 1-1,5 pri parkovaní ... ale po pár jazdách už drží tlak dlhodobo
15.08.2014 - 12:33:11
00
to sa nehádam , hrubý je dosť aj guma dobrá ale to nahadzovanie hrôza.... už som ho po trasení ako tak utesnil a drží cca 1,3... ešte ho nechám odležať a dofukam...
15.08.2014 - 12:53:27
00
keyboard_arrow_up