kvalita sa vola Cateye :mrgreen:
25.04.2009 - 22:57:37
00
kvalita sa vola Cateye :mrgreen:


ved prave - predtym som mal 2 kocici oka a bez problemov, len sa po rokoch zodrala guma na tlacitkach... Asi do sigmy prijali sudruhov vyvojarov z DDR :lol:
25.04.2009 - 23:15:12
00
jeden jediný krát som sa dal nahovoriť na Sigmu lebo som na rýchlo potrebovat tacháč bo som macacie oci stratil a inú značku nemali po 3 reklamaciach 3 roznych tacháčov tej istej rady som ho drbol z 12 poschodia von a kupúil očká Sigmu nikdy viac
25.04.2009 - 23:18:58
00
nechal som sa nalakat vyskomerom a pulzmetrom, ale rasto ako hovoris : sigma uz nikdy, aneb nakonec vzdy japonec :mrgreen:
25.04.2009 - 23:24:46
00
Na to použivam Ciclomastar CM 8.3A a po roku a pol puživania spokojnost bez jednineho zaštrajkovania aj pod VN šlape bez problémov
25.04.2009 - 23:30:51
00
Nakoniec som zariadenie rozbehal /nefungovalo zobrazenie údajov od hrudného pásu/. Nebol ani tak problém v zariadení ako vo mne. Pomýlil som sa a používal som pás od Sigmy PC14./sigma ako sigma/ A keďže Sigma BC2006 pracuje s kódovaným signálom, dokáže snímať len zariadenie dodané k nej. Takisto signály od pásu už iné zariadenia nezachytia.Teda "too many signals" od inych zariadení je vylúčené,skôr systém nestíha/už niekto písal/. Teraz funguje normálne, včera sa mi raz stalo, že počas jazdy nachvíľu vypadli tepy,ale za 2 sek. nabehli. Keď nehnevá, je to dobré zariadenie ale..keď to neprežije, asi si už kúpim niečo iné.
30.04.2009 - 08:25:06
00
ja som mal sigmu 1106dts po roku sa do nej cez manzetu pod tlacidlom dostala voda a umrel...ale pocas sluzenia mu obcas hrabalo a spustal sa do nastavovacieho rezimu :evil: fakturu s kramu som nenasiel :evil: tak uz druha sigma nebude :!:
30.04.2009 - 08:56:19
00
Sigmu MHR 2006 mam uz dva roky a najazdene s nou nieco cez 7000 km. Je to mrcha. Ked bola nova stale vypadaval signal - napr. rychlost "0". Podla tu uverjnenych postrehov som jej "vykrutil " krk a zase fungovala. Po tohorocnej zime sa nejak rozbehla. V zime som s nou jazdit do -7°C a neregistroval ziadny poklas intezity svietivosti displaya. Vypadavanie signalu sa teraz objavi len vynimocne. Ked uz signal vypadne "nekrutim" jej krkom necham ju v drziaku. Po cca 10 sec sa signal obnovi a co je zaujimave computer dopocita aj vzdialenost prejdenu pocas doby ked nereagoval. S toho usudzujem ze chyba nemusi byt v prenose od senzora do compu, ale asi to bude softwareova chyba computra. Jednoducho computer nie je schopny v tom momente spracovat signal prichadzajuci z cidla na vidle.
30.04.2009 - 10:14:29
00
V poslednej dobe mi vypadava zobrazovanie tepovej frekvencie a sem tam aj rychlost. Nabehovanie po zastaveni nieje vzdy rovnake, raz to trva dlhsie raz kratsie. Nepomohli ani vymeny bateriek. Je to este v zaruke tak to balim do krabicky. Doteraz isiel ale bez problemu.
30.04.2009 - 10:44:07
00
najnovsie tato :rva nespolupracuje s mojou "jednonozkou", neviem, ci mu pri prenose signalu brani brzdova packa alebo co, ale z 12 km zaregistruje asi 7 s tym, ze cas zostava aktualny, akurat momentalna rychlost je raz 25 km/h a vzapati 4km/h...na starom bicykli funguje normalne...
12.06.2009 - 13:52:07
00
Bikeri, ako presne vám S 2006 meria nastúpané metre? Moja spravidla napočíta minimálne o štvrtinu až tretinu viac ako Edge 705 s barometrickým tlakomerom. Netvrdím, že Edge 705 meria presne ale pri porovnaní s inými kompami je tá moja Sigma totálne mimo. Je pošahaná len tá moja alebo aj ostané?
10.03.2014 - 23:31:21
00
kým som ju mal, tak nastúpané metre merala relatívne dobre, keď to teraz spätne porovnávam s Edge 800 (keďže často jazdím tie isté trasy)...ale podľa mňa to bol nepodarok, ktorý som "našťastie" stratil
11.03.2014 - 07:55:05
00
Chybu som zistil. Zrejme niekde v "softe".( Nastavenie je na km/hod a patričné údaje aj zobrazuje v km/hod., resp. metroch )
Ak prevediem zobrazovanú jednotku nameranej výšky z veličiny meter na tisícinu míle, dostanem správny výstup. Napr. namerané stúpanie 775 m = 0, 481 míle. Údaj (tisícina míle)481 zhruba zodpovedá nastúpaným metrom nameraných na Edge 705, resp. inom barometrickom merači.
Skúsil som to prepočítať z viacerých meraní a vždy dostanem údaj, ktorý zodpovedá zhruba reálne nastúpaným metrom. (odchýlka je minimálna, zodpovedajúca nerovnomernosti meraní jednotlivými prístrojmi)
Správne nastúpané metre počas jazdy zistím násobením 0,6 X zobrazovaného údaju. Teda počas jazdy si trénujem nielen telo ale aj mozog.
Ďakujem vám súdruhovia z NDR !
13.03.2014 - 12:22:46
00
Trosku to tu ozivim. Mam SIGMU ROX 6.0 vami spominane problemy sa mi vyhybaju zdaleka aj ked ju pouzivam na predstavci na cestaku aj MTB. Moj problem spociva v tom ze cca po roku pouzivania odisla baterka. Tak som kupil novu v NAYku za 1.5€ s cenou som bol prekvapeny ale bola to bateria GP a nie nejaky smejd tak asi mali vypredaj. Bateria vydrzala necele 2 tyzdne. Takze sa mi zdalo ze cena sa podpisala vydrzi (hadam to mali vypredaj nejakych starych baterii). Tak som teda kupil novu VARTA cena 3.85€ a ta nevydrzala ani tyzden. Displej prazdny. Skusal som vymenit za tu predoslu GP a naspat VARTA. Nic nepomaha ani podrzanie tlacidiel ako ked bol novy - prebudenie zo spanku
18.04.2016 - 13:31:32
00
Tu je to o inom, ako rox 6, ale nevadi, aspon si mi pripomenul:

Vymenim za pivo(a) prislusenstvo k MHR 2006. Mam 1x comp, 2x senzor, magnety... Nieco funguje na 100%, nieco na menej :)
18.04.2016 - 16:41:34
00
keyboard_arrow_up