kurnik, je mozne, ze existuje viac verzii? :shock:
v mojom navode je jasne napisane, ze max 45 cm a 30° uhol
24.05.2008 - 22:20:50
00
Ano verzii je viac :roll: a obe mam doma.
Jeden navod bol dodany k pocitacu, druhy k stratenemu snimacu a treti (nie je na foto, ale zhoduje sa s druhym) k dokupenemu snimacu na druhy bike.

Prílohy:

Sigma.jpg
Sigma.jpg 82.56 KiB thumb_up0thumb_down

26.05.2008 - 10:26:47
00
Zdravím,tiež mam spomínaný typ a rovnaké problémy.Po dlhšej pauze nenaskočí mám ho na predstavci).Výška tiež nie moc presná.Prestáva merať tep.Najskôr som myslel že to je baterkou,ale potom som si všimol že do hrudného pásu preniká vlhkosť.Chcel by som to reklamovať ale kupoval som ho cez internet z kupkolo.cz a neviem či stačí poslať hrudný pás alebo komplet sadu.Nemáte s tým niekto skúsenosti??
26.05.2008 - 17:11:13
00
Skusil som kompik prehodit z predstavca na riaditka. Pocas celodenneho vyjazdu ani jedno zlyhanie. Tesim sa na dalsie prekvapenia.
26.05.2008 - 20:09:44
00
Skusim aj ja,ale najviac ma štve ten tepomer. :cry:
26.05.2008 - 20:12:15
00
hm...
posunul som snimac, najvyssie, ako sa da, uz ho mam skoro pri rafiku a je otoceny kolmo na koleso...a teraz to mam mozno tych 44 - 45 cm, pricom komp. je na predstavci...vcera na rovnakej trase ani raz neurobil to, co som spominal...uvidim dnes
27.05.2008 - 15:06:23
00
No ja som mal zatiaľ problém, že pri dlhšej pauze zblbol a prestal merať rýchlosť a tep (blikali nuly pri km/h alebo srdiečku). Po rozbehnutí nabehla len jedna hodnota, druhá bola vytrvalo nula. To som riešil vstupom do nastavení (dlhé stlačenie ľavého dolného tlačidla - SET) a opätovným výstupom z nich (rovnaký postup).

Ešte chvíľu ukazoval slabú batériu, ale nejako si to rozmyslel. Možno by aj tak bolo dobré ju vymeniť. Ktovie, ako dlho bol odložený v obchode.

Výškomer/tlakomer je presný v rámci možností: po skalibrovaní tlaku sa zhoduje s hodinkami Suunto Core. Teplomer rovnako vyzerá byť vcelku presný, akurát veľmi rýchlo sa zahreje, takže pri dlhšej manipulácii teplota stúpne, čo ale na biku je skôr problém ak naň praží slnko.
30.05.2008 - 00:08:32
00
nechcem zbytocne ozivovat tuto temu...od posledneho prispevku sa mi spominane nestalo, ale minuly piatok sa to znova objavilo, vcera som preto zhodil celu sadu (computer a snimac) z biku a najskor som vymenil baterku (stara som zmeral a bola celkom ok) v snimaci, co samozrejme nepomohlo, tak som sa s tym hral, nakoniec som zistil, ze chyba bola predsalen v napajani snimaca a to konkretne v kontakte baterky...podobne to bolo aj s hrudnym snimacom TF, ktory medzicasom tiez vypadol...
07.10.2008 - 08:46:01
00
Mne sa na tomto compe mnozia problemy. Uz nestaci ze po starte nenabehne, ale uz aj pocas jazdy prestane ukazovat rychlost. Zaujimave je, ze po samonaskoceni (po cca 10-15 sec.) dopocita prejdenu vzdialenost. Tento comp pouzivam na dvoch bikoch kde je rozdielna vzdialenost od senzora a robi to na oboch. Podla toho ze vzdialenost casom dopocita aj ked ju nezobrazuje, usudzujem ze comp ma pomaly "procesor" a nestiha. :lol: :lol: :lol: Budem ho reklamovat.
07.10.2008 - 09:32:02
00
Moj robil podobny problem. Pri starte nabiehal s dost velkym oneskorenim cca az po 20-30m a aj pocas jazdy vypadaval. Vymena baterky v snimaci problem odstranila. Cez vikend som pouzival kamosov bike ale comp som nalozil svoj. Zistil som vypadky v prenose a problem som odstranil posunutim snimaca a magnetu smerom hore ( drziak ma pripevneny na predstavci ).
07.10.2008 - 10:40:18
00
.... a problem som odstranil posunutim snimaca a magnetu smerom hore

Ale ja uz nemam kde posunut snimac. Ja mam vidlu 140 mm a hore mam vedeny hydraulicky bowden od prednej brzdy. Pisal som vyssie ze comp pouzivam na dvoch bikoch ten druhy ma vidlu len 100 mm cize snimac je o 4 cm blizsie a comp robi aj tak to iste.
07.10.2008 - 10:59:18
00
...este by som dodal, ze ked mi predtym tu vzdialenost akoby dopocital, ako hovori lakko, tak teraz v piatok sa uz neobtazoval robit ani to...zrejme vtedy davnejsie to bol problem vzdialenosti a teraz toho kontaktu...
07.10.2008 - 11:03:34
00
Ale ja uz nemam kde posunut snimac. Ja mam vidlu 140 mm a hore mam vedeny hydraulicky bowden od prednej brzdy. Pisal som vyssie ze comp pouzivam na dvoch bikoch ten druhy ma vidlu len 100 mm cize snimac je o 4 cm blizsie a comp robi aj tak to iste.

Ano toto som postrehol a tvoj problem moze byt zalezitostou cipu. Ja som poukazal iba na to, ze cely system je citlivy na vzdialenost a umiestnenie drziaka od snimaca a aj od napetia baterii. Po vymene a premerani baterie ( pri izbovej teplote ) bateria vykazovala napetie v norme, ale je otazne o kolko sa napetie znizi pri nizsej teplote a ake napetie uz spominane problemy robi. Meranie baterii je uplne nepodstatne, pretoze ak system nefunguje baterku treba a vymenit a hotovo.
07.10.2008 - 11:11:07
00
ake napatie je v norme?
na starej som nameral 2,6 V, nova litiovka ma okolo 3,2 V, pricom pri zatazeni o nieco klesne
07.10.2008 - 11:44:31
00
ake napatie je v norme?
na starej som nameral 2,6 V, nova litiovka ma okolo 3,2 V, pricom pri zatazeni o nieco klesne

Ziadnu tabulkovu hodnotu od vyrobcu nepoznam ale vymenena mala 2,4 na compe uz blbla ale po vlozeni do hodinky ide bez problemu aj s podsvietenim. Velky vplyv ma samozrejme teplota, pri nizsej klesa napetia a samozrejme aj kapacita.
07.10.2008 - 11:50:38
00
keyboard_arrow_up