Dzejkob este raz dakujem. Dnes som s insertom dal moju domacu klasiku, tzn. 25km po MK singloch, vzhladom na to ze bol premrznuty podklad som nafukal asi 2b, co teda uplne zrusilo akukolvek "citelnost" insertu v kolese ... to nema byt negativne hodnotenie, ale konstatovanie ze pri vysokych tlakoch sa neprejavuje na jazdnych vlastnostiach ... uvidime ked trochu zmakne teren alebo nasnezi a pojdeme na 1b ...
21.12.2021 - 21:07:02
00
Po tyzdni a dalsich cca 100km pobrusenych po Karpatskych singloch konstatujem ze som takmer zabudol ze insert mam ... s tlakom som siel trochu dole, cca na 1,8b, co pri mojej hmotnosti jazdnej supravy vytvara dostatocny grip aj na zladovatelych chodnikoch ... mozno som uplne bezcitny chlap ale na jazdnych vlastnostiach sa nic nezmenilo ...
28.12.2021 - 17:22:51
00
Skús ešte znížiť tlak :)
28.12.2021 - 17:27:37
00
Moja suprava ma cca. 115-120kg (podla toho co mam v batohu a na akom podklade jazdim) a jazdim tlaky P:1,1-1,3b Z:1,2-1,4b, tak skus s tym este popracovat
28.12.2021 - 17:33:59
00
No chalani, zasa ked to treba lebo ladova poleva tak som niekedy isiel aj .9b bez insertu, ale dnes radsej pockam dozajtra ;-] a v 120kg s tlakom 1,2 vzadu by som ta chcel vidiet na Krasnanskom opreteho v klopke ...
28.12.2021 - 17:42:44
00
Jemu sa keca ked vazi tolko co baby 😁 Sorry Marek 😉
28.12.2021 - 20:27:55
00
Po viac ako sezóne s bezproblémovým používaním tannus armour si idem vyskladať novy set kolies so širším ráfikom.
Premýšľam, či kúpim ďalšiu sadu Tannus, alebo vyhodím predný a prehodím na novy set len dozadu.
Reálne mi na tie traily asi ani predný netreba. par ľudi sa ma pýtalo na to, či nechcem meniť za niečo iné,
no meniť víťaznú zostavu asi netreba. prechádzal niekto s oboch inzertov časom už iba na zadok ?
09.03.2022 - 19:36:46
00
Hello, budem objednávať nový ráfik dozadu (EX511), aktuálny M502 od DTSwiss už má asi 4 preliačiny a aj keď zatiaľ drží tlak, tak sa mi už nejak v hlave nepáči. Chcem sa opýtať, či máte niekto skúsenosti s insertom od Vittorie Airliner ( https://www.bike-discount.de/en/vittoria-air-liner-mtb-protection-insert ) nakoľko zvažujem, že pre môj dobrý pocit, by som tam rovno nahodil aj insert
05.04.2022 - 11:23:50
00
jacob osobne sa mi najviac paci tannus. rozhodoval som sa medzi vittoriou a a tannusom a tejto recenzii som siel do tannusu https://bikerumor.com/vittoria-airliner-review/
05.04.2022 - 12:51:02
01
Air Liner ani jemu podobne nestoja za veľa... Ano nieco to pomôže ale ten insert dokáže uhnut... Pri nzisom tlaku nejak moc nespevni bočnicou takže žutie v zákrutách sa koná ako keby tam ani nebol... Taktiež sa mi podarilo preliacit ráfik a cvaknut plast bez toho aby na inserte ostala stopa...
05.04.2022 - 12:55:48
00
ked ste vytiahli vlakno, doplnam este report k zdedenej ruzovej Pepiho nudli, aktualne sa s nou kotulam po MK uz styri mesiace ... po par jazdach som uplne zabudol ze existuje a celkom som ju prestal riesit ... takze so mnou obcas lietala po kamenoch a korenoch, obcas sa povozila po technickych prvkoch na TBK a Krasnanskom, tlak v plastoch som podla aktualneho stavu terenu prisposoboval hore dole ako keby nebola ... Pred tromi tyzdnami prisiel novy bajk a v ramci chystania sa na moju prvu Alpsku trailovacku som prisiel na skvely napad prehodit nudlu zo stareho bajku na novy ... zhodit plast s nudlou z bezpatkoveho karbonoveho rafku bolo nezvykle narocne, pretoze normalne pri tomto setupe staci spustit tlak a patky spadnu same od seba ... trvalo desat minut kym som pochopil ze ako vec funguje a musel som si pomoct stolarskou zvierkou ako nahradou tretej ruky ... nahodenie do noveho kolesa s 30mm vnutornou sirkou bolo jednoduche, nahodenie patiek bez problemu servisnou pumpou, s tym ze osadeny je najobycajnejsi ventil som sa tentokrat uz netrapil, normalne to funguje ... Dalsi report mozem pridat po navrate z Finale ;-]
05.04.2022 - 13:53:06
00
Oživím to tu trocha... Po takmer roku som skontroloval Rivaly. Vpredu wide soft, vzadu wide hard oba cvaknuté na 2 miestach skrz na skrz, dám ruku do ohňa za to, že presne viem kde a čo som trafil 😁 okrem toho pár ďalších cvakancov tak do štvrtiny možno tretiny hrúbky insertu. Na rafikoch nevidno najmenší náznak žeby niečo schytali. Tmel nesajú váha +-10g oproti novýmh insertom. Trocha, sa natiahli stále držia medzi pätkami, no nahodenie je výrazne jednoduchšie. Ak sa nič zásadné neudeje tak sezónu ešte zvládnu s prehľadom.
01.05.2022 - 17:26:14
01
Ja budem zajtra zhadzovať 2 sadu plastov a nahadzovať 3 sadu s insertami, cca 2200km, urobím drobnú review na tanuss
01.05.2022 - 17:50:47
10
Tiez by som udal najazd ale ten netuším... ? Každopádne prežili takmer kompletné SPEN a desiatky návštev v bike parkoch Malino, Mýto, Jasenská... ?
01.05.2022 - 17:52:26
01
Takže úspešne nahodené tanussy, osobne.sa mi zdá že vyzut pätky bolo ťažšie ako nahodiť nové plášte. Predok šiel úplne v pohode, tannus bol ešte vlhký od mlieka a tak sa dal dat plášť pekne do zliabku.
Inserty vizuálne skontrolovane, v podstate bez poškodenia, a keďže neviem ani jazdiť, som ťažký a mám ťažký ebajk beriem to ako pozitívum.
Zadok bol ale čistý pôrod. Super gravity, podarilo sa nám seknut pásku, znova zhodenie a nahodenie. Nedošlo nám že som tannus vycistil tak,že kládol pneu riadny odpor. Natreli sme ho mydlovou vodou a potom to šlo úplne samo,prakticky bez montpak. Na 35mm rafe vyzerá pneu sirsie, celkovo je pocit valcovitý a plochsi ako maxxis dh. Patky rovné, nikde nič nehadze a prvé pocity sú veľmi príjemné.

Asi najväčšie- a sklamanie bolo, keď som dnes otvoril novú fľašu tmelu stans race a v 7 decovom balení bol na spodku asi 1/3 kalcifikat. Plomba na uzavere neporusena, tmel kupovaný v zime. Kalcifikat bol tak tvrdý, že som ho nevedel rozmliazdit ani medzi nechtami.
02.05.2022 - 19:51:39
10
keyboard_arrow_up