Jazdite niekto nejaku vlozku? (CushCore, Huck Norris, rimpex, Nukeproof ARD...)
Podelte sa o skusenosti.

ja zvazujem https://tubolight.bike/tubolight-wheels-evo/
19.01.2021 - 02:12:44
01
V zadnom kolese vozím Panzer a spokojnosť. Dostalo už pár tvrdých rán, ktoré by asi skončili preliačeným ráfikom a zatiaľ všetko ok.

Inštalácia jednoduchá vďaka profilu, netreba špeciálny ventil ako pri niektorých iných riešeniach. Nahodené Lidl pumpou na prvý krát. Mlieko som dal to čo bolo priložené a funguje celkom slušne. Pri zjazde z chaty pod Kľačianskou Magurou som prerezal bočnicu, po vložení knôtu ju hneď zalepilo, stačilo dofúkať. Odvtedy najazdených dalších 500-600 km bez podliepania a tlak drží.

Tlaky vozím okolo 1.4 vpredu a 1.6 baru vzadu pri 85-87 kg bez výstroje. Plášte Schwalbe MM + HD. Prvé jazdy som pociťoval, že bike ide do kopca subjektívne trochu pomalšie, ale časom som si zvykol.

To je tak asi tak všetko čo mi momentálne napadá. Keby si niečo konkrétne chcel ešte vedieť tak sa pýtaj. Ak budem vedieť tak odpoviem. Ozaj a prečo Panzer? Nejak som nešpekuloval a nečítal recenzie. Kamoš ho objednával tak som mu napísal nech vezme aj mne.
19.01.2021 - 05:47:48
21
Na tomto webe ich testovali viacero, vacsinu z bezne dostupnych, tak postuduj... https://dolekop.com/ Treba hladat v testoch vložka alebo tak nejak.
Ja tiez nad tym vaham na nove karbon kola, teda minimalne dozadu, ale stale sa jaksi neviem rozhodnut...
19.01.2021 - 07:24:25
10
Mne nejde priopritne o ochranu rafu. Mne ide o tlmenie odskakovania. Ak som to spravne pochopil tak lahky casing s vlozkou by mal tlmit poskakovanie rovnako, alebo lepsie ako DH casing bez vlozky. Kolesa su vlastne nezatlmene pruzenie a na HT je to v zadu jedine pruzenie. Nechcem jazdit velky tazky DH plast v zadu, ale tiez nechcem aby mi zadok biku poskakoval na kamenoch a korenach ako lopticka. volodaj Zaznamenal si nejaku zmenu v chovani sa plastu, prilnavosti, hopsavosti, zvachalni sa v klopkach ?
19.01.2021 - 14:53:37
00
Priznám sa, že toto posúdiť neviem. Taký cit pre chovanie plášťa nemám. S ničím z toho som nemal problém ani predtým.
19.01.2021 - 15:11:34
10
To bude asi hlavne tym, ze ak mas dobry tlmic, co mas, tak to odskakovanie utlmi. Idealna by bola skusenost od nejekeho HT ckara.
19.01.2021 - 15:19:46
00
Imroman jazdí. Tak možno mu skús napísať. Sledovať všetky témy na fóre asi nestíha, ale nemá problém odpísať a poradiť.
19.01.2021 - 15:29:28
10
Skusim to najskor takto nech sa nieco dizvie pripadne ja niekto dalsi.
Imroman prosimta ak jazdis v HT nejaky insert mozes sa nam tu podelit o skusenosti pls. Mna osobne zaujima hlavne efekt tlmenia odskakovania zadneho kolesa. Ma to zmysle na taketo vyuzitie? Je lepsie jazdit silnejsi casing, alebo lahky plast plus vlozku? Vdaka za kzde info.
20.01.2021 - 12:47:20
00
Imroman neodpisal ani na SS, skusim este pohladat v inych temach niekoho.
27.01.2021 - 14:09:59
00
To odskakovanie HTčka som pociťoval aj ja, ale len ako nesúlad vidly a pevného zadku v skalnatých trailoch akých tu máme na okolí niekoľko (modrá z Polomu, Jeďľovina a Krvavá z CHPS). Výhoda insertu (Pepi´s noodle) bola v tom, že som mohol tlak spustiť pod 1,0 bar a potom to už neposkakovalo, ale hlavne trebalo správne vyladiť odskok, tlmenie a pridať tokeny do vidlice - to hlavne pomohol a v kombinácii s insertom to bolo super. Len mne sa nechcelo naspäť fúkať po každom zjazde zas tlak naspäť. Keď si tlak podhustil, tak si cítil už výrazne efekt čo opisuje volodaj, že pocitovo sa s tým ťažšie ťahá, ale zvykneš si.

Potom som už zistil, že na HTčku sa nikde neposuniem , alebo len veľmi pomaly ..jednoducho ten bicykel nech som ho vylepšoval akokoľvek, tak bol stále len také orezávatko. Tak som si kúpil rám TREK FUEL, insert vyhodil a chodím cez šutre ako na lietajúcom koberci. Ale priznám sa, že teraz som insert nahodil naspäť, ale kvôli inej veci. jazdím často v hlbokom snehu a niekedy idem aj pod 0,5 bar a nechcem si rozsekať koleso.

V podstate tá jazda bez tlaku to som tiež absolvoval...asi 8 km...nikomu to neprajem ..insert ušetrí ráf ale ten odpor preverí nohy :) :)
27.01.2021 - 14:33:15
10
Super konecne niekto co to testol na HT. Planujem na sezonu prezut plaste. Chcem ist do 2,45" cca. Mam 29" 27mm rafy. Prioritne to je na trail jazdenie. Nie na vyslovene enduro alebo dh orientovane zjazdy. Obul by si lahsi casing a dal do zadneho kolesa nejaku lahku vlozku, alebo by si isiel do silnejsieho casingu, co by malo mat tiez tlmiaci efekt? O rafy sa az tak nebojim. Mam 75 kg a rafy su lacnaky.
27.01.2021 - 15:02:55
00
Prioritne by si mal odľahčiť kolesá. Prejsť na solídny karbón a neurobiť chyby ako ja, keď som sa hral na gramára a dal si ráfy s 22mm vnútornou šírkou. Jednoducho slušné 30mm široké karbóny. Na ne potom obuť plášte s primeranou hmotnosťou. Isto nie nejaké papieráky, ale ani ťažítka. Popravde, ale keď som teraz vyskúšal Minion DHF+ 29x3,0 (zmes Dual - nejakých 1200g) tak som zostal unesený z toho čo to vie v ťažkom teréne, len potom príde sezóna a na dlhých presunoch by sa mi ich nechcelo po asfalte ťahať. Čiže ja ostávam asi pri Vittoriach..dopredu Agarro 2,6, dozadu Barzo 2,6. Alebo možno kombi Mazza2,4/Agarro2,35...ale plášť to bude chcieť u teba čo najširší..ideál možno dopredu Minion DHF 2.5..

Samozrejme po tomto procese by si mal minimálne dozadu dať insert, aby si tento celok ochránil a potom sa už len hrať s tlakom. Ako som spomínal, tak s insertom môžeš ísť aj bez tlaku, ale asi by som to neskúšal v rýchlosti dolu nejakými skalami a koreňmi...ako vhodný tlak ber porovnávaciu hodnotu 1,0 bar.
27.01.2021 - 15:21:42
10
ja mam teraz nahonedene magic mary 29x2.4 supergravity spolu s cush core na tlakoch 20psi a 25psi na karton rafoch 33mm. Odjazdene mam zatial len na pumpu po pivo a spat. Takze feedback neviem momentalne poskytnut ziadny. Vaha systemu 100kg+ vacsinou alpske kameniste trate.

Ako nahradu mam pripravene maxisi 2.5 a 2.4 s EXO bocnicou. Predsa len supergravity a cush core je riadna kotva. Usetrim 0,7kg na obe kolesa.
27.01.2021 - 15:23:50
10
co by ste odporucili pre 110kg "porizka" na e biku ? minuly rok som mal nespocetne vela defektov, odkedy som presiel na bezduse, nastastie ani jeden no tak ci tak som nosieval dost vysoke tlaky nakolko niesom najlahsi. premyslam ist trosku dole s tlakom no nerad by som rozmlatil kolesa. zatial su o mna velky favoriti mtb rival / technicke riesenie + podpora slovenskeho vyrobku) a panzer ( kompromis medzi peppis a cushcore, k zazdeho si zobral nieco ) co by ste odporucili ? bajk bude cube stereo hybrid 160 acionteam, pneu uz mam doma assegai a dissector 27,5+x 2.60
27.01.2021 - 16:21:35
00
branomelis Hmotnost setu mojich kolies je 1800g co podla mna nie je tragedia na 27mm sirku 29" ak by som siel do karbonu tak vela neusetrim, mozno 100g za 1000E Tolko je bezne rozdiel v plastoch kus od kusu na dvoch kolesach.

Teraz mam obute conti MK v predu a CK v zadu v 2.3" Vsetko by bolo super az na to skackanie zadku. Jazdim 24 psi (1.6bar) v predu 26psi (1.8bar) v zadu. Ked idem s tlakom pod tieto hodnoty zacne sa to nepriemne zvachlat v zakrutach.
Uvazujem nasledovne bud supnem do zadnej vlozku a budem na vahe cca 2x770g plast + cca 100g vlozka= 1640g
alebo vymenim plast za Schwalbe NN 2.35" super trail speed grip a do predu pojde HANS DAMPF super trail soft bez vloziek 1075 g + 1045g=2120g
Verim ze na tom super trail casingu budem moct ist s tlakom tak nizko ze to odskakovat nebude a nebude sa to ani zut v zakrutach.
27.01.2021 - 16:55:00
00
keyboard_arrow_up