avšak mňa zaráža fakt, že na stránke sramu je napísané že sa dá namontovať aj horizontálne... ako, na to som zatiaľ neprišiel :shock:


....no na sedlovku predsa :P :P :P
11.09.2008 - 14:45:54
00
Duracer:

nie, nemyslím odskok, ten sa reguluje dolu na nohe, kompresia je presne opačný smer ako odskok (kompresiou reguluješ mieru "stlačenia" a odskokom ako rýchlo sa vidla vráti do pôvodného stavu keď je stlačená)

a Gate:
tým sa reguluje miera stlačenia keď to "zamkneš - stlačíš poploc" (čiže ak nastavíš Gate na najtvrdšie, tak pri zatlačení poplocu máš vidlu takmer nehybnú a pri najmäkšom nastavení sa to správa tak, ako keby si poploc nestalčil, stále to pruží) a nemá ho každý motion control, len vyššie modely.

Snáď stačí :)
12.09.2008 - 08:02:11
00
v tom linku čo postol vladol je napísané, že pushlock sa dá namontovať vertikálne alebo horizontálne... v Derailleur-ovom linku je dokonca aj foto namontovaného pushlocku horizontálne :shock: ... že vraj sa to dokonca dá dať dokopy s páčkovým radením sram alebo hydrami avid :!:
ja mám pushlock ale ako ho namontovať inak ako vertikálne (ako klasický poplock) neviem... zajtra mi má prísť radenie X-O tak to vyskúšam zmontovať spolu...

Na tej fotke je to namontované s gripshiftom (alebo ako sa to volá, inak jazdím to aj ja) a myslím, že na páčkové radenie sa to namontovať nedá, páčky by si asi zavadzali, ale never say never... 8)

Nie som cicamica-odbornica, ale môj názor na túto tému je nasledovný:
Pushlock, ktorý mám aj ja, má len jednu páčku, slačíš ju, páčka zacvakne - vidlica zatvorená. Stlačíš páčku znovu, ona odskočí do pôvodnej polohy - otvorené. Takže má len dve polohy, cvak - CVAK. Na vidlici je ale také kolečko a s tým sa nastaví, ako veľmi sa má vdlica zavrieť, alebo inak, koľko má prepúšťať.
Poplock (a teraz iba teoretizujem) má páčku a taký malý "čudlík", tlačidlo alebo ako tomu povedať. Páčkou sa vidlica zatvára a po stlačení toho malého sa otvorí. ALE! Podľa tej prvej fotky poplocku, kde na páčke sú namalované také postupne sa zväčšujúce štvorčeky si myslím, že páčka u poplocku sa zatvára na viac krokov, teda priamo páčkou riadiš silu zamknutia vidlice (cvak - cvaK -cvAK - cVAK - CVAK), no a tým malým tlačidlom to otvoríš naraz.

Ak to s tým poplockom je inak, tak :oops: , ale veľa ľudí sem napíše čo si len myslí, tak snáď môžem aj ja. :D
13.09.2008 - 01:22:53
00
Poplocky sú 2.
Jeden je len on-off, teda pákou zamknúť, tlačítkom odomknúť -> PopLoc.
Druhý má ešte regulačné koliesko kompresie, plus opäť on/off páčka+tlačidlo -> PopLoc Adjust.
13.09.2008 - 02:39:15
00
Moje dohady sa nepotvrdili. Po telefonáte s kamarátom, ktorý má PopLock, už viem, že to tak nie je. Aj PopLock má len dve polohy, on a off, takže nie postupné zatváranie. Na reguláciu tam slúži to kolečko priamo na páčke, ako napísal Tuleník, teda len pri type Adjust. 8)
Takže rozdiel bude asi len v tom, že PushLock má len jednu páčku a PopLock má páčku a tlačidlo. :)
13.09.2008 - 13:05:36
00
skúšal som to všemožne ale ani s trigerom sram x-0 sa to nedá spojiť :cry:
13.09.2008 - 21:05:36
00
Ked som si pozrel obrazky na http://babelfish.yahoo.com/translate_url?doit=done&tt=url&intl=1&fr=bf-home&trurl=http%3A%2F%2Fjulmtb.com%2Fforum%2Fviewtopic.php%3Ft%3D8399%26postdays%3D0%26postorder%3Dasc%26start%3D1440&lp=fr_en&btnTrUrl=Translate

1. obrazok pushlocku
2.obrazok kde je pushlock v horizontalnej polohe v kombinacii s radenim GripShift

napadla ma takato vec: Ak sa ma dat Pushlock do veritkalnej polohy, tak ci tak, musi byt uchyteny na riaditka cize obijmka musi ostat vo vertiklanej polohe. Z tohota vyplyva, ze obijmka musi ist z pushlocku dole a treba na nu uchytit pushlock tak, aby bol horizontalne resp. treba kupit inu obijmku, ktora by horizontalne uchytenie pushlocku na seba umoznovala. :wink:
14.09.2008 - 11:20:55
00
> http://www.bike-discount.de/shop/k381/a9463/pushloc-hebel-horizontal.html
> http://www.bike-discount.de/shop/k381/a8850/pushloc-hebel-vertikal.html
14.09.2008 - 13:17:57
00


...na zaklade obrazkov nevidim medzi nimi ziaden rozdiel :wink:
14.09.2008 - 14:08:56
00
tak si prrečítaj :wink: nie vždy sú obrazky zodpovedajúce tovaru no nie? ... myslíš že ja som si to nevšimol .. no podstatný je text :!:
14.09.2008 - 14:49:20
00
takže sa to rieši výmenou obímky... ešteže mi to takto vyhovuje
14.09.2008 - 14:55:21
00
....no mne pride ako najefektivnejsia kombinacia horizontalny pushlock s gripsift, presne ako je to na tom obrazku 8)
14.09.2008 - 15:51:06
00
...este by ma zaujimalo ci su oba systemy zamenitelne a ci treba mat na Adjust aj podporu zo strany vydlice :roll:
14.09.2008 - 15:56:13
00
Poplocky sú 2.
Jeden je len on-off, teda pákou zamknúť, tlačítkom odomknúť -> PopLoc.
Druhý má ešte regulačné koliesko kompresie, plus opäť on/off páčka+tlačidlo -> PopLoc Adjust.

Máš pravdu. Ale dá sa pri "pushlocu", ktorý nemá žiadne regulačné koliesko kompresie, nejako regulovať kompresia (napr. priamo na vidlici)? A tou reguláciou kompresie nemyslím to, že si vidlicu z hora budem dofukovať/odfukovať príp. povoľovať a následne priťahovať šrób držiaci lanko "pushlocu" k mechanizmu vidlice. Pýtam sa preto, lebo nastavenie kompresie je dosť dôležitá vec a tí, čo si kúpia "pushloc a poplock bez Adjust" túto možnosť už nemajú (ani priamo na vidlici)??? :?:
17.09.2008 - 13:01:53
00
na vyšších modeloch je koliečko floodgate na korunke... to by malo byť to na čo sa pýtaš
17.09.2008 - 18:23:37
00
keyboard_arrow_up