tiez im akosi dlho trva, kym zaujmu stanovisko ....
06.08.2012 - 19:45:52
00
Dnes som dostal správu,že oficialne stanovisko dostane p.Vančová vo Svite.Dalej sa ospravedlňujem p.Kirdajovi ,že som ho spomenul v mojom príspevku.Po tom čo som sa dozvedel nové skutočnosti v tomto prípade to bolo neopodstatnené.
06.08.2012 - 20:20:22
00
Vec: Stanovisko organizátora k diskvalifikácií p. Vančovej.

1. Organizátor opätovne preveril dôvod ústnej sťažnosti p. Vančovej na Hornohradskom Merida MTB cyklomaratóne , ktorý sa konal 28.8.2012. Na základe zápisu z kontroly v Ozdíne a fotografických podkladov z hrádze Málinskej vodnej nádrže bolo zistené, že neboli porušené pravidlá o skrátení si trasy preteku na 50 km zo strany p. Rafanidesovej. V takom poradí , ako boli zachytené na kontrole v Ozdíne prešli aj cieľom.

2. Z uvedených zistení organizátor preteku konštatoval , že nebol dôvod na zmenu poradia na prvom mieste a dodatočne zmenil poradie , čiže I. miesto obsadila p. Rafanidesová.


3. Protest p. Vančovej bol v plnom rozsahu zamietnutý, následne bolo prehodnotené aj jej nešportové ovplyvňovanie celkového poradia v kategórií Lady na 50 km. Bolo rozhodnuté o jej diskvalifikácií v tomto preteku na základe nešportového ovplyvňovania výsledkov celkového poradia v kategórií Lady na 50 km, neprimeraného nátlaku a nešportového zavádzania organizátorov s nátlakom na p. Rafanidesovú o skrátení si trate bez predložený dôkazov.

4. P. Vančovu žiadame na najbližšom preteku odovzdať organizátorovi Hornohradského Merida MTB cyklomaratónu cenu za I. miesto.



Organizátor preteku
07.08.2012 - 20:22:16
00
no a co teraz ?
07.08.2012 - 20:48:14
00
Nerozumiem niekoľkým veciam. Mohol by mi to niekto vysvetliť?
1. Mám podozrenie, že si niekto skrátil trať, opýtam sa na to. Zistí sa že nie, tak diskvalifikujú mňa? Prečo?
2. Ak som to dobre pochopil tak nebol daný oficiálny protest (na papieri), len si to vydiskutovali aktérky s organizátorom a ten prijal rozhodnutie.
Potom to zmenil a dal dsq?
3. Vrátim sa späť, prečo sa to tu preverovalo dodatočne (bez oficiálne podaného protestu) a napríklad v Partizánskom 2011 nie?
(neriešim či sa dala skrátiť trať medzi Ozdínom a priehradou)
07.08.2012 - 21:31:54
00
Uveďme niektoré veci na pravú mieru.
P.Vančová nepodala ústnu stažnosť. Ja osobne som požiadal o preverenie p.Rafanidesovej na kontrolnych stanovištiach.. P.Vančová nediskvalifikovala p.Rafanidesovú, na to nemá moc.To urobil organizátor. Ak by organizátor dôsledne preveril moju požiadavku a zamietol ju na mieste nemusel opätovne preverovať a znovu meniť poradie. K tomu nátlaku:P.Vančová nikdy nepovedala ,že si p.Rafanidesová skrátila trať,len chcela od nej aby jej povedala kde ju predbehla,keďže si bola vedomá ,že asi od siedmeho kilometra kde sa ešte spolu rozprávali bola pred ňou.Na čo však nedostala odpoveď.P. Rafanidesovú predbehla aj moja dcéra T.Vančová ml a spolu s mamou išla celú trať. Prekvapené boli aj iné pretekárky ,ktoré si mysleli že sú pred ňou.
Samozrejme požiadavku organizátora na vrátenie ceny akceptujeme.Po tom,čo ju najprv v telefonáte obvinili,že to ona podvádzala a teraz z nešportového správania a natlaku ju táto cena nemôže tešiť.
Ale pre nás a dúfam,že aj pre niektorých z Vás ostane morálnou výťazkou.

Budem sa opakovať. Ja som požiadal o preverenie výsledku z dôvodu pochybnosti a p.Vančová bola za to diskvalifikovaná. Skvelý výkon od organizátora.

A teraz musím robiť nátlak ja,aby som ju vôbec dostal do Svitu. neviem či sa mi to podarí.Keď ide okolo bicykla otočí hlavu na druhú stranu.


Naposledy upravil sad dňa 07.08.2012 - 22:07:10, celkovo upravené 2 krát.

07.08.2012 - 21:34:10
00
Presne bod 3 je divný... Dôkazy treba na súdny spor a nie na protest. Športovec nemá ani ako získať dôkazy. Tie zaistí preverením sťažnosti organizátor a tak potvrdí alebo vyvráti odôvodnenie protestu.

...opätovné riešenie a zmena v diskvalifikácii za nešportové správanie? :-) Zmlátila organizátorov a tí jej vyhoveli a keď boli v bezpečí rozhodli inak? :D

Tie pretekárky nepoznám ale je to čudná zvada... ...na maratóne bola iba jedna kontrola? Hmmmmm.
07.08.2012 - 21:39:42
00
len na prvy pohlad ten nepodarok ma plno nezmyslov a protireceni :)
ale najaviac ma zaujal argument organizatora o neprimeranom
natlaku p. Vancovej :tmi:

tu by ma zaujimalo ako "organizator" zistil ten natlak a co to ma
spolocne s umiestnenim :tmi: :lol:
07.08.2012 - 21:40:34
00
... zeby aj mna cakala diskvalifikacia za Partizanske :D :D
07.08.2012 - 22:07:23
00
Už sa nedivím že nechodíš na preteky. Táňa
07.08.2012 - 22:13:34
00
Takýto ***** bordel može byť iba na Slovensku.Zlate preteky v 90 rokoch žiadne serie CSM žiadny ***** orgán vtedy to bolo o cti,čestnosti a pojazdení si teraz o hovne.A rada pre p,Vančovu nabuduce nech organizároeovi jednu drbne aspoň bude vedieť za aký natlak ju diskvalifikovali.Je vôbec ešte nejaký maraton na SVK bez nejakých problémov?
07.08.2012 - 22:14:36
00
niekoľko otázočiek na vedenie CMS (aj ked viem, že sa pytam na nesprávnom mieste)
1. podala pani V protest ? (oficiálne)
2. je niekde v pravidlách CMS exaktne napisane ZA ČO sa môže disknut pretekár ?
3. na ktorom km bola kontrola v Ozdíne (ak sa niečo dialo pred tým to nikoho nezaujima ?)
4. bola to jediná kontrola ?
07.08.2012 - 22:22:39
00
Ozdín bol asi 30-ty km. Potom bola ešte kontrola na poslednej občerstvovačke asi 36-38 km (tu si zapisovali prejazd). Potom sa už išlo v podstate len dole smer priehrada a cieľ.
07.08.2012 - 22:28:50
00
tak, že ak si nahodou niekto chcel "upravit trat" tak to musel urobit na prvej 30.ke ... bola tam takáto možnosť ??
07.08.2012 - 22:32:27
00
vždy je taká možnosť ak poznáš prostredie, alebo ak len jednoducho trochu "vhodne" poblúdiš
07.08.2012 - 22:38:32
00
keyboard_arrow_up