Idu niekomu tie Drotarove fotky ???
Rad by som sa ne ne pozrel a stale nic :shock:
A sakra nieco som asi ***** :cry: zajtra napravim :wink:
05.07.2009 - 18:43:59
00
to lakko: proti kŕčom je dobré pravidelne užívať magnézium ako doplnok výživy. (nie len počas maratónu, to pomôže až keď už je fakt zle). Magnéziové tabletky dostaneš v každej lekárni :wink:



Ja by som len doporučila ktoré Magnesium.Najrýchlejšiu účinnosť, nie len preventívne, ale aj keď sa kŕče dostavia majú Magne B6 ampule, ktoré stoja na táre cca 180.-sk a je tam 10 ampulí na perorálne použitie / pijú sa/.
Je to vyššia dávka ako v tabletách a keďže je to tekutá forma vstrebateľnosť je rýchlejšia.
05.07.2009 - 18:49:06
00
Zle pozerám, alebo tam nevidím sériu fotiek zo včera?
Uz to ide uz to ide :lol: som vcera bol rozbity jak ciganska hracka tak som zaklikol ze "neverejny album". Tak uz je verejny a este raz sorry :wink:
http://picasaweb.google.com/bikerdrotar/MaratonOzdin#

Prílohy:

Majka.JPG
Majka.JPG 33.4 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: Lakko finisher
DSC_0099.JPG
DSC_0099.JPG 62.21 KiB thumb_up0thumb_down

05.07.2009 - 20:09:49
00
to lakko: proti kŕčom je dobré pravidelne užívať magnézium ako doplnok výživy. (nie len počas maratónu, to pomôže až keď už je fakt zle). Magnéziové tabletky dostaneš v každej lekárni :wink:

http://kpo.cz/fyziologie/fyziologie.htm
05.07.2009 - 20:33:46
00
Uz to ide uz to ide :lol: som vcera bol rozbity jak ciganska hracka tak som zaklikol ze "neverejny album". Tak uz je verejny a este raz sorry :wink:
http://picasaweb.google.com/bikerdrotar/MaratonOzdin#



To sa na picase stava... mne tiez ludia raz pisali ze foto nejdu. Rovnaky dovod ako u teba zaskrtnute" neverejny "
05.07.2009 - 21:20:40
00
Vineu?! Prejdi na hypotonicke napoje,krce -bud pijes nespravne ,ale zrejme problem bude v zlom pokryti sacharidmi cukrami a vyzivou pocas preteku.

Ano pocas maratonu pijem odbublinkovanu riedenu vineu. Jontaky nemozem, pretoze mam poruchu cinnosti stitnej zlazy- hyperfunkcnu strumu. Beriem lieky na utlmenie a jontaky neguju ucinok liekov. Pocas maratonu som spotreboval dva Endorosnacky, dva Carbonsnacky, jeden Powerbike bar, dva ampulky tekuteho magnezia, 3 l riedenej Vinei + po prejazde do 2 kola som si dolial dalsie 2 l a na obcestvovackach som pojedal banany a susienky. Je toho malo? Endokrinologicka, ktora ma lieci ma upozornila ze moje "vykony" budu max 70% z titulu hypofunkcnej strumy. Ja vsak jazdim pre radost a nie pre vysledky, takze mi vobec nevadi ze som bol posledny z muzov na dlhej trati.
P.S. od kedy diagostikovali toto iste ochorenie M.Moravcovej od tej doby nic nevyhrala.
05.07.2009 - 21:37:37
00
Maraton bol super znacenie sa mi zdalo velmi dobre neviem preco sa tolko stazujete. Ked clovek trochu pozeral okolo seba vedel kade. Na taku malu dedinku velmi dobra akcia. To blato v druhom kole to bol des. Jeniny problem bol v tom ze prvy krat som siel na dlhu trat, myslim ze to bol aj posledny pokus. :lol: Na tej poslednej obcerstvovacke mohlo ostat par ludi ku koncu mi dosla voda nastasie pretekar ( M17 ) Igor mi dal vodu.
Dakujem osadke na prvej obcerstvovacke ( vsetkym trom co ste tam boli ) :wink:
Buduci rok idem znova
05.07.2009 - 21:46:03
00
maraton to bol paradny :) ale ... osobne.. by som potreboval viac obcerstvovaciek .. stacilo by aj s cistou vodou.. to len kvoli tomu teplu ale inak nemam co dodat.. naozaj podareny maraton a dufam ze sa o rok stretneme :) dakujem za fotky 8)
05.07.2009 - 22:07:36
00
maratón v ozdíne. reku popretekáme, Jarko sľubuje rýchlu suchú trať :) tak ambície prvá polovica a pod 5 hod. :lol: :cry: , naštastie neposlúcham jeho rady a vyzúvam Lucke predný plášť (nakolko neštartovala) a dávam Nicka dozadu. ech dobrá vec to veru bola. no, ale príchod do miesta konania v pohode, ved necelých 50 km nie je tak veľa, ak máte kde prespať. ale speť k maratónu. prezentácia v pohode. pomaly skladám bike, premažem reťaz, trocha silikónu frknem na vidlu, ved v tom suchu sa jej to azda zíde. zoznamujeme sa s Drotárom, parkoval nedaleko a z predchádzajucich akcií som ho už pár krát zameral, tak som sa rozhodol pre priamu verbálnu komunikáciu. oplatilo sa príjemná kopa to aj s celou rodinkou. ale už sa schyovalo ku štartu, tak nasadnúť, prehnať kopýtka na kopček a šup ho na štartovú čiaru. padol výstrel a pohli sme sa na dlhú - 2 okruhy, jáááj čo som si to zase vymyslel. a začiatok ako sa patrí, kompjúter blbne tak sa už teším ako budem tipovať kedy a kde ísť zasadit pamätný kríž, že kde to vlastne skolaboval ten náš syn, muž ....
prvý kopec, škoda aj písať že prvý brod, že trošku blatka - fajn osvieženie, ale ako tak pozerám a prehadzujem na gašpara varavím si že vtipov bolo dosť hádam by mohla začať aj tá suchšia časť. pomaly, čo pomaly pomerne rýchlo mi došlo že dnes to veľmo o čistolínoch nebude, a opäť spomienka na Jarka :) . ale čo ved koniec kopca musí byť už tot za zákrutou, nie sme v himalájach, a nie ešte jeden blatošlap a sme hore. no a potom už šlapanie hore, dole, hore, dole. ako bolo spomínané pekné výhľady. zjazdy mi vyhovovali rýchle, pomerne prehľadné. priehrada krásna, škoda že je pretek, aj by som sa tam šmaril, no ale ambície nepustia aj ked časový limit posúvam o pekných par minút. nasledujú asfaltové časti, lúky posledný stupák, kde ambície som poslal do prdele a preklasifikoval som na prežiť a prísť do cieľa dnes. cieľ sakra dobré to bolo :D ešte že som sa rozhodol pokračovať aj do druhého kola, a už som rozmýšlal ako to prejsť bez ujmy na zdraví. samozrejme psychickom. nič sa nedá robiť ak ti odíde motivácia - pivo v cieli tak si v rici. na palicu som nasadil tážke cukri, vraj mozok ide na ne, asi ano lebo zedol som pomaly čo sa dalo no a akosi sa to pohlo k lepšiemu. to čo bolo v tom stúpaní nejdem ani moc rozpisovať azda len pozdravujem spolušlapajúcich - p. Sýkoru a spol. a mladého pána čo už mal toho dosť a zaprisahával sa že načo to všetko, predám bicykel a bude pokoj. hádam to nebolo také zlé. na kopci fajn občerstvenie, voda padla naozaj dobre. aj pani fotografku.
vravím si najhoršie je za tebou už len par kopčekov a si v cieli. pche tie galej čo nasledovali som si uvedomil až v druhom kole. podmočená tráva sa premenila na blato a o predaji biku začínam rozmýšlat aj ja. ale čo doplním cukríček zaženiem škaredé, škaredé, zlé myšlinky a plávam, brodím sa nadávajúc si že na kerú riť furt musím špekulovať s tými nekonečnými traťami. v týchto pochmúrnych myšlienkach mi to ušlo ani neviem ako(si to skúšam nahovoriť) ale prešlo to. zjazd k priehrade, z prvého kola sa nan teším ved bol paráááádny, no pred daždom. asi prvý krát v živote som si videl zadné koleso. v zjazde :shock:. a tiež celý krátky život v okamihu. uff ustál som to síce zablatený asi ako Shikmo v súľove prichádzam na hrádzu a tá voda ma láka. odolávam, predsa to pivo v cieli. asfalt, luky. už nepohrdnem ani občerstvovačkami jáááákkééééé alééé boli voda, banánik, mysli tyč., jontáčik - možno, človek by netušil, doteraz som na žiadnych nestával, teda okrem omšenia na dubničáku. a tie dámi vo vštetkých vekových kategóriach. okuliare mi utreli, napojili ma, nakrmili ma, do hrbu vodičku doliali no radosť. asi by som to povedal že aj vďaka im som došiel. a pri odchode taký aplauz a pvzbudenie no parada.
posledná lúka úsmev od ucha k uchu tabuľa ozdín, nemať uši musím kupovať novú prilbu, asi mi z polovicou hlavy padla na zem. ciel. finish. ziel. ......
foto od L. , drotáta vďaka je parádna, ale pochopil som že minerálkou je sííce dobré sa zavlažiť no v očiach trochu štípe. nevadí. pivo na jeden hlt a spokojnosť.

tak ešte raz podakovanie organizátorom - krásna trať, značenie dobré - nezablúdil som, aj ked čas by tomu zodpovedal, a starosta má jedno velikánske plus a veta ktorou sa vyznal "vždy bolo mojim snom zorganizovať v obci cyklo preteky" hovorí za všetko.
dámam na občerstvovačkách
fotografkám, fotografom za krásne fotky
fóristom aj nefóristom za učasť.
ak sa bude dať o rok opäť

foto: http://picasaweb.google.sk/konnky/HornohradOzdin040709#


Naposledy upravil konnky dňa 10.07.2009 - 18:42:16, celkovo upravené 2 krát.

05.07.2009 - 22:22:59
00
Aha tak je to jasne ,ale ako vidim zvladas to v pohode. 8) Tak klobuk dolu ze ides na maraton a na dlhu,mna by odviezli na marach.Podla mojho laickeho pohladu na to co jes cez preteky myslim ze je to ok.Tych 70% hovori samo za seba.Davaj si pozor ,prajem vela radosti z mtb.
Ano pocas maratonu pijem odbublinkovanu riedenu vineu. Jontaky nemozem, pretoze mam poruchu cinnosti stitnej zlazy- hyperfunkcnu strumu. Beriem lieky na utlmenie a jontaky neguju ucinok liekov. Pocas maratonu som spotreboval dva Endorosnacky, dva Carbonsnacky, jeden Powerbike bar, dva ampulky tekuteho magnezia, 3 l riedenej Vinei + po prejazde do 2 kola som si dolial dalsie 2 l a na obcestvovackach som pojedal banany a susienky. Je toho malo? Endokrinologicka, ktora ma lieci ma upozornila ze moje "vykony" budu max 70% z titulu hypofunkcnej strumy. Ja vsak jazdim pre radost a nie pre vysledky, takze mi vobec nevadi ze som bol posledny z muzov na dlhej trati.
P.S. od kedy diagostikovali toto iste ochorenie M.Moravcovej od tej doby nic nevyhrala.
05.07.2009 - 22:24:38
00
konnky, paraaada :lol: :lol: :lol:
05.07.2009 - 22:46:24
00
nooo Maros 8) gut report, viele Spaß :D
teraz je to sice do smiechu, ale na mieste mali pocity skor opacne garde, co :?: :!:
05.07.2009 - 22:51:27
00
Ano pocas maratonu pijem odbublinkovanu riedenu vineu. Jontaky nemozem, pretoze mam poruchu cinnosti stitnej zlazy- hyperfunkcnu strumu. Beriem lieky na utlmenie a jontaky neguju ucinok liekov. Pocas maratonu som spotreboval dva Endorosnacky, dva Carbonsnacky, jeden Powerbike bar, dva ampulky tekuteho magnezia, 3 l riedenej Vinei + po prejazde do 2 kola som si dolial dalsie 2 l a na obcestvovackach som pojedal banany a susienky. Je toho malo? Endokrinologicka, ktora ma lieci ma upozornila ze moje "vykony" budu max 70% z titulu hypofunkcnej strumy. Ja vsak jazdim pre radost a nie pre vysledky, takze mi vobec nevadi ze som bol posledny z muzov na dlhej trati.
P.S. od kedy diagostikovali toto iste ochorenie M.Moravcovej od tej doby nic nevyhrala.


lakko : máš môj obdiv cyklistika sa dá vychutnať aj trochu ináč ako naháňanie sekúnd...držím Ti palce. :wink:
06.07.2009 - 12:29:14
00
A sakra nieco som asi ***** :cry: zajtra napravim :wink:


Perfektne fotky, dobra praca, dakujeme :wink:
06.07.2009 - 14:53:16
00
na tachom.105 km....cas:08:00:08h...jedno bludenie...
Vdaka vsetkym,za neskutocne privitanie v ciely,fakt....ma to dostalo :oops: Uz len pre tento pocit sa oplati bojovat na trati.Bolo davno po vyhlaseni vysledkov a tombole a.....boli ste skveli. :D
co dodat....smiech ma presiel hned po starte a premenil sa na male zufalstvo....blato,stupanie,blato,stupanie...tlacenie...Na dlhej sama,posledna ,desiva predstava,ze to mam ist este raz.Asi na 30km ma dobiehali polmaratonci,par slov a hned sa islo lepsie.
Najhorsi bol prejazd do 2 kola...som proste "salena" a napriek prehovaraniam bojujem....uz len sama nad sebou.Postartove vyslapanie som zvladla, a vdaka fotografke Majke a chalanom, som doplnila vodu.Zvysok trate uz ,...ziadna obcerstvovacka,ani regulovcik....musela som sa spolahnut na seba.Zvlastne,ze ja som krce nemala....ale ani sily.Moje natrenovane,nejak nebolo vidno :(
Asi na cas necham dlhe profesionalom....

2Livia:blahozelam k krasnemu 2.miestu,fakt skvely vykon :!:
2 lakko: niekto musi byt prvy a niekto posledny,sak si ma mohol pockat :lol: a vidis aj ja mam poruchu st.zlazy-autoimunna tyreoitida/hypotyreoza/...

este raz...vdaka vsetkym :lol:
06.07.2009 - 14:59:43
00
keyboard_arrow_up