INTERSPORT Stupava trophy

28.07.2012 - 29.07.2012
MTB maratón
Stupava (Slovensko)

Propozície, Pozvánka, Reportáže, Foto, Výsledky
Zúčastnených bikerov (49)
_pali_66peter76tottiaJoNander13andyapoandywoodarmourBahnobonfobukoCraObsdakeyrasDomestikhirwilsiron.hidejamminjasopetoJohny1331kajus3KaskajaKefrinkenttaurKockakochhyluslMamutkomiloš.h636motiiMSHnomadoborpeter75PeterWPeto02Pulinorado.tilandysano.tSenorexp2000silvo824simon97sinko8888stawosteve25SueTomino115Tommy911xemanpetzuzu3011
Ze "len" pohar :mm: , uz sa mi stalo, ze za 1. miesto si dostal len tu igelitku s blbostami, tot vsio, keby aspon ten pohar na pamiatku a cislo popripadne, takze mne by osobne bohato stacil "len" pohar ;-)

A za ti kaegorie, vyhovuje mi rozdelenie napr od 18-29, 30-39....pretoze aj pri muzoch aj pri zenach su vykonnostne rozdiely.... a je tak o nieco vacsia pravdepodobnost, ze by si mohol vyhrat :)
I ked to nie je pre vsetkych priorita, ale keby motyka vystrelila... kto by sa nepostesil, zeee? :$


To treba viac trénovať. Nie vytvárať dalšie kategórie. Treba si určiť priority. cyklistika, alebo ostatné. Viem, všetko niečo stojí. o tom to dnes je.
08.08.2012 - 15:19:52
00
...zareagujem na MATTHAUSov prispevok...

...mna ide rozdrapit ked sa nejaky dement tlaci v useku ako na fotke a krici Z LAVA Z LAVA... to si akoze co chce tymto dokazat? si mysli ze vsetci co tam tlacia uz nemaju silu predbehnut toho pred sebou a preto idu za sebou ako kacky? co mu rodila zena v cieli alebo co? niektori by si fakt zasluzili za usi vytahat :)

...to sa mi realne stalo...


Takéto úseky a single je dobré zaradiť až ku konci trate, ked je to už pekne roztrhané, by sa to neupchávalo a mal každý možnosť ukázať ked chce co v ňom je. alebo ked na to má, nech chytí bajk a obehne aj cez trávu a nielen po vyjazdenom chodnícku.
08.08.2012 - 15:29:09
00
Takéto úseky a single je dobré zaradiť až ku konci trate, ked je to už pekne roztrhané, by sa to neupchávalo a mal každý možnosť ukázať ked chce co v ňom je. alebo ked na to má, nech chytí bajk a obehne aj cez trávu a nielen po vyjazdenom chodnícku.


Zvacsa ked sa obieha, tak prave ty co obiehas ides tou horsou castou useku ....


To treba viac trénovať. Nie vytvárať dalšie kategórie. Treba si určiť priority. cyklistika, alebo ostatné. Viem, všetko niečo stojí. o tom to dnes je.


Je to o trenovani, ale nemozem sa porovnavat ako tu bolo aj vyssie pisane, s nejakou babou 19-kou, ktora trenuje viac menej ako profi, a ja to mam ako hobby, popri praci a inych povinnostiach,okrem toho, nemyslim si, ze clovek okolo 30-ma sancu na nejaku profi zmluvu... a k tym kategoriam - tak ano vyhovuje mi, ked je to rozdelene....nemusi byt uplne ze na x-kategoriach, a okrem toho take rozdelenie po 10-tich rokoch som viac menej zazila len na stupavskom, cize pretekam stale aj tak s 19-kami, 20-kami,jednoducho aj starsimi aj s mladsimi.....
08.08.2012 - 15:53:24
00
Clovek tu par dni nie je a nestiha sa cudovat, co sa tu popise ..

Nikoho sa nejdem zastavat ani obhajovat, ale ..

- 10. rocnik nie je prvy, organizator si vie zratat, co bude potrebovat na maraton
- blbosti o tom, ze sa chce niekto nabalit si myslim, ze su tiez dost od veci, ved aj keby tam obstarali 10 000 litrov vody, pozrite si kolko je cena jedneho kubika vody
- super organizacia startu a ciela vs. zla organizacia trate, to tiez nesedi na 10. rocnik
- pomaham organizovat sam jeden maraton - nebudem pisat ktory, pravidelne znacim ten isty usek uz stvrtym rokom znacit chodim v piatok poobede, v sobotu na trati sa nestiham cudovat kolko je toho preznaceneho a to znacim okolo 19:00 hod v piatok, takze verim aj tomu preznaceniu, to je zaciatocnicka chyba, nie po 10 rokoch
- na kazdom maratone mali Stupavaci tabulky, preco by ich nepouzili teraz ? videl som ich iba par na trati v sobotu
- trat som prechadzal aj vo stvrtok pred maratonom usek od Kamzika po Babu - stretol som tam organizatorov, ako to znacili - v tej chvili to bolo vyznacene super

Ja osobne si myslim, ze to, co sa stalo na maratone nie je chyba iba organizatora ale pomoci niekoho, komu vadi take podujatie ( neviem, co presne mu na tom vadi, ale rad by som to vedel )

Osobne pojdem na maraton aj buduci rok, uz len preto aby som porovnal 2012 vs. 2013 a potom sa uvidi, ci aj na dalsie rocniky. Bola by skoda keby ten maraton skoncil




Patoo ja len doplnim par cisel...

Mali sme v terene pripravene nadoby s okamzitou kapacitou 1500 litrov tekutin (Iontak a Voda). Ak by nam neuviazlo zasobovanie, tak by sa zasobovalo aj do pol noci a mnozstvami ake by boli na mieste potrebne.
V ciely tri chladnicky plne tekutin. Rozdali sme len v cieli zdarma 110 kartonov
roznych druhov napojov, to je 1320 flias 0,5l tekutin. V cieli boli pripravene dve kubikove cisterny s pitnou vodou.


Nas bolo usporiadatelov celkovo 278 z hladiska poctu usporiadatelov bolo tiez vsetko OK. Problem nastal iba v tom ze nastal chaos do ktoreho sme sa nedostali vlastnou vinou.

Ktory maraton na Slovensku ma taketo moznosti v pripravach a zabezpeceni..?


Bohuzial sme na Slovensku a za uspech sa plati velmi tvrdo, respektive sa neodpusta.


Na Slovensku sa za vynalozenu namahu odpoveda zavistou, zloprajnostou a v
tych najhorsich pripadoch zaskodnickimy cinnostami.
08.08.2012 - 16:26:19
00
...ešte by snáď aj bolo rozumné odčleniť elitu od hoby jazdcov...sú preteky kde to tak je.


No nic, uz to tak vyzera, ze kym nespravime kategoriu triki, tak triki spokojny nebude...
08.08.2012 - 17:28:31
00
...a Janka Stevkovie nie je profik?

...z mojho pohladu je potom aj romanx aj tmax aj dynatom aj asi 50% ludi odtialto profici


Ja som profík akurát tak, ako cyklokurier. Ja som netrénoval, ani nepamätám, minule som to akurát riešil.
08.08.2012 - 17:36:11
00
...ešte by snáď aj bolo rozumné odčleniť elitu od hoby jazdcov...sú preteky kde to tak je.


Sú, ale to záleží na organizátorovi či spraví kat. Elite ,alebo jazdci z licenciou. Ja to tak robím vždy.Pravenec, Fačkovské sedlo, Aj teraz na Skalke tak bude. štartovať budú spoločne, ale vyhodnotený budú samostatne Elite a samostatne Muži bez licencie 19-39r. Je to vsetko o vôli ci organizátor chce aj rozdeliť to. Vyhodnotíme aj celkovo bez rozdielu, aj samostatne .
08.08.2012 - 19:13:33
00
ja som si teda radšej hladal nejakú peknú babu za ktorou som potom šiel :) ako súpera na závodenie

Môj súper je tento rok jedna Juhaska, čo jazdieva dlhé. Na trati sa stále pravidelne vzájomne obiehame (kým stojím na občerstvovačke ma trhne, raz aj v zjazde, potom musím doháňať...) a raz som v cieli lepší ja a raz ona :lol:
08.08.2012 - 19:18:06
00
ako píšeš je to len o vôli nič viac...jedna kolónka zvlášť.
08.08.2012 - 19:25:32
00
Akurát to má aj "temnú" stránku. Cyklistov s licenciou je málo, tak sa ľahko nájde špekulant, ktorý príde "vyhrať". Ale to je znovu o nekonečnej debate hobík vs. "profík" vs. profík.
08.08.2012 - 19:29:05
00
To ešte potom urobte kategórie podľa hodnoty biku, bo sa potom budú vyhovárať, že oný má za 3000€, tamten 2500€ a ja ich musím doháňať na 14 kilovom za 800€ :fubar:
08.08.2012 - 19:31:15
00
Hej, ale podstatu v tom nevidím, pokiaľ viem, delí sa to podľa toho, či pretekár má licenciu, alebo nie. Niekto tu tmaxa priradil do elity a on licenciu nemá, tak kde má štartovať? Potom "elite" je len pre prvých troch ľudí z XC-čka?
08.08.2012 - 19:31:39
00
bullshits, bullshits everywhere ..

K comu to smeruje, resp. co sa tym vyriesi a ako toto suvisi so Stupavskym maratonom ?
08.08.2012 - 19:35:06
00
Akurát to má aj "temnú" stránku. Cyklistov s licenciou je málo, tak sa ľahko nájde špekulant, ktorý príde "vyhrať". Ale to je znovu o nekonečnej debate hobík vs. "profík" vs. profík.

Medzi licencnými sú víťazi takmer vždy istý, akurát sa to tam tocí raz prví 1, raz tretí ,atak. Ale tých licencných ,ktorí nevyhrávajú je dosť, len sa niekedy nehlásia do kat. s licenciou. ale mám aj rozhodcovia maju databázu tak si dávam pozor. ked je vyhlásená kat. s licenciou,tak by tam mali štartovať. pokiaľ nieje, tak je to o inom. Najviac ale špekulujú tí bez licencií. licencnému je jedno s kým ide. Dostane na hubu, vie že musí potrénovať. A tak by to malo byť v kazdej kat. v prvom rade makať a nevymýslať milion kat. A licencný este nieje profík .Poznám veľa nelicencných,ktorí pobyju 2/3 licencných.
Ked má futbalista licenciu je profík ?
08.08.2012 - 19:38:26
00
futbalista má registráciu a určite nehrá súťaž s chlapcami z ulice čo si idú v sobotu trochu zahrať na školský dvor...
08.08.2012 - 19:44:26
00
keyboard_arrow_up