Kellys Greenbike Tour 2011

20.08.2011
4. kolo - Na bicykli deťom
MTB maratón
Bratislava - Partizánska lúka (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Foto, Reportáže
Zúčastnených bikerov (40)
ander13bikerka40BonitobukoDANOzPKdocentik19DusoMjamminjana1janci30janoheftyjanovargaJezusJojojurajko1975JuroDkepoktmpatrikmaja148Mamutkomatts41mawosMikeeobororvaqpatoooPeto02petrikproximityR-u-d-eRaverromanxstawovankesWladixxemanpetyojoyurayzuzu3011
a Sratch-ky nie? :wink:


To berie ako samozrejme, takze to ani nepisal :lol:
01.09.2008 - 21:46:36
00
neviete kde su este fotky okrem ich stranky? viem ze bolo viac fotografou a urcite ma fotili, a ja nikde nejsom :(
02.09.2008 - 20:25:36
00
neviem ci som trafil temu ci to je z tohto maratonu... ale duracer by si to mal pozret urcite...

nie je to niekto z fora? preskocte prvych 5 mins

http://video.markiza.sk/tv-archiv/112/16467
03.09.2008 - 14:11:41
00
hm, zial si temu trafil... odkaz Duracerovi a podobnym typkom bez prilieb som uz pisal...

PS
neodpustim si odkaz pre Duracera & Co.... ano spominali sme ta viaceri, ked sme davali prvu pomoc bajkerovi s otrasom mozgu a zlomenou rukou... prilba mu zachranila zivot!
03.09.2008 - 14:29:56
00
Ked to clovek vidi, utvrdi sa v tom, ze prilba je velmi dolezita a uvedomi si, ze prva pomoc moze zachranit zivot..
Skore uzdravenie dotycnemu!
03.09.2008 - 14:37:09
00
Uz sa az tak necudujem typkom co prisli na tento maraton v integrale....
03.09.2008 - 14:41:41
00
Videl som to v TV a bol som zvedavý, kto to sem hodí...
Môj názor:
1. Mal rozbité pravé koleno - prilba mu nepomohla.
2. Mal rozbitú ľavú časť tváre - prilba mu nepomohla.
3. Mal fixovaný krk - možno mal problémy s krčnou chrbticou, ktoré okrem pádu a nárazu mohla spôsobiť prilba lebo hlava s prilbou je ťažšia ako bez prilby.
4. Padol, lebo išiel rýchlejšie ako to zvládol - a prečo by nešiel, však mal prilbu.

Trošku kritičnosti nezaškodí...

A teraz ma ukameňujte!
03.09.2008 - 22:44:31
00
skor som rozmyslal nad tym co tam vraveli ze padol na bok hlavy...
ked clovek padne na bok tak ta prilba je skoro na nic... moc to nepomoze... neviem....
definitivne sa zhodneme na tom ze prilbu treba ale malo by sa k tomu dodat ze treba aj dobre padnut...
jednoznacne nechcel by som byt v jeho kozi...
04.09.2008 - 09:34:04
00
JoKo krk sa dnes fixuje vždy, kým vyšetrenie neukáže, že je krčná chrbtica v poriadku - je to lepšie ako kvadruplégia, ale doktor spomínal, že neurologicky vyzerá byť OK prilba vám sčasti ochráni aj ksicht, závisí na tom, ako dopadnete a ako sa pošmýkate ďalej... ako bolo povedané, treba aj dobre padnúť
04.09.2008 - 10:39:34
00
Videl som to v TV a...

videl som to live a dovolim si nesuhlasit... videl som aj jeho prilbu a vsetky viditelne zranenia...

(a aj keby si mal co len trosku pravdu, povedzme si to pri pive, nie na fore, lebo deti to pochopia uplne inak, ako si to myslel...)

1. Mal rozbité pravé koleno - prilba mu nepomohla.
ano, mohol mat aj chranice, ale prilba mu chranila hlavu - podla mna pomohla

2. Mal rozbitú ľavú časť tváre - prilba mu nepomohla.
urcite pomohla, padal na kamene lavou stranou a cast schytala aj licna kost pod okom, nechcem si predstavit, keby lava cast prilby neabsorbovala cely naraz, ako by jeho lava cast lebky + oko vyzerala potom

3. Mal fixovaný krk - možno mal problémy s krčnou chrbticou, ktoré okrem pádu a nárazu mohla spôsobiť prilba lebo hlava s prilbou je ťažšia ako bez prilby.
vaha prilby je ca. 200g - nehra rolu a ako pise Tulenik, fixuje sa vzdy aj kvoli otrasu mozgu

4. Padol, lebo išiel rýchlejšie ako to zvládol - a prečo by nešiel, však mal prilbu.
padol na zltej znacke smerom na BK vo velmi miernom klesani, kde vsetci sli ca. 20 - 30 kmh na velmi kamenistom podklade, neslo o rychlost, ale o podklad. Ano mas pravdu, neprisposobil jazdu povahe vozovky. A nemam pocit, ze chlap vo veku okolo 40 rokov si to pusta s prilbou rychlejsie ako bez nej...


Naposledy upravil Dudo dňa 04.09.2008 - 16:04:30, celkovo upravené 3 krát.

04.09.2008 - 11:12:59
00
co deti duracer :evil:
04.09.2008 - 11:18:04
00
Joko,Joko na to kolko mas rokov uz by si mohol mat aj rozum...Dufam,ze tieto blbosti nebudes vnucke vtlkat do hlavy a ku kolecku jej kupis aj prilbu.
btw:prilba mu urcite pomohla pretoze podla dotycnych bola cela rozbita.Nebyt tej prilby tak rozbita mohla byt hlava...
04.09.2008 - 15:14:50
00
chudák...mal štastie aj smolu naraz :) želám skoré uzdravenie
04.09.2008 - 15:58:13
00
a aj keby si mal co len trosku pravdu, povedzme si to pri pive, nie na fore, lebo deti to pochopia uplne inak, ako si to myslel...

Myslím, že Dudo to PRESNE vystihol!!!
Každý je síce strojcom svojho šťastia, veľa z nás má svoje "návyky", aj ja, ale v rámci osvety je naozaj NUTNÉ ľudí, a hlavne deti presvedčiť, o tom, že prilba ti naozaj môže zachrániť život. To, že sas nikomu z nás, ak sme niekedy išly bez prilby, nič nestalo, je len VELIKÁNSKE šťastie.
POZOR!!! Stačí JEDEN nešťastný pád, a si buď MŔTVY, alebo DEMENT do konca života!!! Tak si vyber!!!
05.09.2008 - 00:16:54
00
cicamica: jedna možnosť, najhoršia, ti tam chýba - pripomínaš mi tým našu profesorku zvanú Múmia, ktorá inak šikovného chalaniska preto, že je postihnutý a vďaka tomu sa nešikovne a pomaly pohybuje označila za onoho "dementa"
najhoršie je ak sa to poskladá tak, že zostaneš motoricky na sračky (obmedzená až žiadna pohyblivosť), prípadne s nejakými ďalšími bonusmi (pochcávanie a pod.) a pritom psychicky úplne OK a budeš si obzvlášť ostro uvedomovať v akej si prdeli a že sa nemôžeš ani čestne samoodstrániť, ako Bušidó a Hemingway kážu
05.09.2008 - 00:51:13
00
keyboard_arrow_up