LAPIERRE Fatranský MTB maratón

05.06.2010
2. kolo - Valašsko-Považská séria
5. kolo - Cyklomaratónska séria
MTB maratón
Stráňavy pri Žiline (Slovensko)

Propozície, Výsledky, Reportáže, Foto
Zúčastnených bikerov (20)
CraObsGreywolfGwendolynInstinctmorgenJaniakkirikubasLakynoMarianSUPmilsuoborRaverrichardleRoanLVSp4joStictritolunigenaVALE 46vankes
inac hej....trat 1 obcerstvovacky 1* ... celkovo 1 :) pacilo sa mi dufam vsetko dobre dopadne a dojdem aj o rok :y:...vapky :) nevadi hl ze tam bol potok kusok :) ...



vapky by stacili len boli zle organizovane, tie mali sluzit na ocistenie bicykla od blata nie na vylestenie niktorí isli s cistejsim bikom domov ako s nim prisli ale to je na nas ok...
07.06.2010 - 23:57:25
00
Ked uz si spomenul to Patizanske, podme si dat Partizanske a Stranavy vedla seba:

moj pohlad
TRAT-profil,charakter: jednoznacne vitazi Partizanske (bez ohladu blato/neblato)
ZNACENIE,regulovcici: jednoznacne vitazia Stranavy (podla reakcii, ja som nebludil nikde)
ZNACENUE-trat:jednoznacne Stranavy,oznacene nebezpecne miesta veeelmi pomohli,super
PARKOVANIE (organizacia): vyrovnane, vyborne
REGISTRACIA: vyrovnane, perfektne
ZNACENIE vecí v priestore Startu/Ciela: vyrovnane, je co este trosku zlepsovat
JEDLO-strava: jednoznacne Stranavy :P , klobaskaaa :P versus rozmixovany mimozemstan na spagetach
JEDLO-organizacia: jednoznacne Stranavy, Partizanske si to pokakalo s nestihackou varenia spagiet
JEDLO-posedenie: vyrovnane, ok s pristreskom,tienidlom








SOCIALNE zazemie: co moze zabezpecit organizator sa mi zda je remiza, ale okolnosti davaju Stranavy vzhladom na blizkost potoka a kupaliska na vyslnie, obaja na tom musia ale este zamakat
KULTURNY PROGRAM: vyrovnane, nist... cojaviem aj tak ma kazdy ine starosti..so sebou, bikom, kamosmi...
SPEAKER: vec vkusu kazdeho
TOMBOLA:poctom aj bohatostou jednoznacne Stranavy
VYHLASOVANIE VITAZOV: uplne odflaknute v STRANAVACH-stupen vitazov z paliet, no co je horsie, prilis nizke, treba vymysliet nieco aby ich bolo aj poriadne vidiet, aj pre ocenenych je to asi (nestal som este na bedni) lepsi pocit z vrchu, nadhladu si zamavat s trofejou...asi by bolo lepsie to robit na tom navese, a aj ked je to prkotina, zmajstrovat riadne stupne, alebo aspon narezat pekne pne :)
PREDAJNE STANKY: jednoznacne Stranavy
SERVIS BIKOV: jednoznacne Stranavy, v Partizanskom som take nieco ani nezaregistroval
OBCERSTVOVACKY:poctom jednoznacne Stranavy, vyborne bolo v Stranavach aj oblievane bikov z bandasky a bomba bola tusim na kazdej obc. teflonovy spray na mazanie a aj ludia ktori to obsluhovali, obsahom remiza, no male, ale pre mna velke MINUs ze na tusim prvej ci druhej jedlej obc. nemali SOL !!! to som si potom pekne odsral na trati :whew: , a ako na potvoru som si nezobral svoju, co som v Partizanskom spravil ale tam bola sol vsade.
UMELECKY DOJEM: 7/7 z 10 :D

Zabudol som na nieco?


no napisal si to dobre budem to citat dlho a poucime sa
to oblivanie z bandasiek som robil ja
aj ten spray
sol na 1 obc.a 2 nebola to mas pravdu bola as na polome na buduce to vylepsime
tie stupne sa nepacili ani mne ja som bol na trati dalsi dobry postreh v minulosti sme mali stupne
cim viac takychto postrehov budeme mat tym to mozeme mat lepsie a nebude mozno 7 ale mozno aj 8,9 z 10
Vdaka vela stastnýk km
08.06.2010 - 00:08:13
00
Mal som pusteneho GArmina a napocital mi celkovo nastupanych 1540m, vie mi niekto dat info o vami nameranom stupani na Mediano ? V propoziciach bolo 1290m. Zaujima ma ci je zle nakalibrovana moja masinka or what... :geek:
Zaznam z Garmina dostupny tu (tepovku si prosim nevsimajte, nemal som nic najazdene tento rok):
http://connect.garmin.com/activity/35907170

Mne Garmin nameral nastupane na chlp presne ako tebe 1521m a aj vzdialenost (rozdiel 30m) (udaje po natiahnuti do TC).


Naposledy upravil obor dňa 08.06.2010 - 00:35:34, celkovo upravené 1 krát.

08.06.2010 - 00:18:11
00
Mal som pusteneho GArmina a napocital mi celkovo nastupanych 1540m, vie mi niekto dat info o vami nameranom stupani na Mediano ? V propoziciach bolo 1290m. Zaujima ma ci je zle nakalibrovana moja masinka or what... :geek:


Myslim, ze ti to ukazuje spravne. Ked som kukol do mojho zaznamu, tak uz na Polome som mal nastupanych cez 1300m.
Inak ste sa s paneckom pekne ponatahovali. Dufam, ze sa uz moc neskazi pocasie a vidime sa na Sulove...
08.06.2010 - 00:29:50
00
Ak náhodou niekto uvidí č. 244, tak Vás poprosím o zaslanie na mail: sylvatic@zoznam.sk, diky
08.06.2010 - 07:16:51
00
Ak by niekto zbadal foto s trapiacim sa :tmi: :sweat: nestastnikom c. 1148 ;-) Tak ho moze poslat na roman.tichy@nextra.sk

Velka vdaka :y: :handshake: :rock:
08.06.2010 - 09:11:52
00
Ja som spokojný, že som nešiel a nezablatil sa. Ale zato som sa vykúpal v potoku v Turí ako niektorí pretekári. Druhý krát pomáhať pri vyťahovaní bicykla z potoka, ktorý si aj tak po neúspešnom vyťahovaní plával ďalších možno sto metrov po prúde už zrejme nebudem. :worried: Moc by mi to nevadilo že som sa vykúpal, voda bola svieža, slniečko hrialo, ale naveky mi odplával mobil do večných riečíšť a fajne som si narazil píšťalku na kameni. Teraz večer som ani nemohol inak šliapať do pedálov ako pomaličky turisticky. Každý prudší pohyb a hrboľ dosť bolel. Takú hrču som v živote ešte nemal. :o


Po pokece s kámošom,tímovým kolegom, ktorý len videl, ako mu silný prúd vody odšlahol bike keď ho čistil v potoku, a húževnatého chlápka, ktorý ho chcel zachrániť a nakoniec sa sám okúpal, mi to vychádza, že ste sa našli :lol:
Ak to bola 549 tak veľmi ďakuje za pomoc, on sám bol vystrašený keď videl ako si jeho drahota dáva lekcie splavovania na divokej vode :rofl: Nakoniec nedokončil :(
08.06.2010 - 09:22:05
00
cecová reakcia na článok mtbbbb . môj názor pod jeho komentárom na mtbbb

ty si nejaky strasne mudry podla tvojich ohlasov si myslim ze o maratonoch vies velke kulove mozno sa nevies ani bicyklovat ale mas plnu hubu reci asi nevies anio co to vsetko obnasa zabezpecovat taky maraton , ked uz tak kecas namal by si si skryvat za nejake mtb bb alebo co vlastne si a otvorene zoci do oci by si sa mal vyjadrit a nie cez tieto stranky alebo ti to tak vyhovuje? Urcite chyby boli ale nokdy to nemoze byt dokonale. Bol to piaty rocnik a my uz vieme ci je to lepsie alebo horsie a myslime ze sme urobili dost ale urcite budeme o rok znova lepsi aj kedsa najdu taky ako ty ktorí budu kritizovat vzdy ale to je len dobre tie podstatne a pravdive veci si zoberieme k srdcu a vylepsime. ked sme tzacali mali sme 80 pretekarov teraz skoro 700 asi to o nicom hovori a kulturny program? mali sme raz ale po vyhlaseni tomboli sme ostali len organizatory tak preto. kazdy ma toho dost a chce ist domov chapeme to nikto sa nechce zabavat kazdy srpavny biker si to odmaka a to mu staci.Co sa týka toho zrazeneho nas to mrzi ale kazdy ide na vlastnú zodpovednost a pokial sa stalo to čo sa stalo vina bola vo vodicovi je tam odobratie VP velka pokuta a nahrada skody a kazdy kto vstupi na vozovku je ucastnik cestnej premavky. Ci to bolo zle uvidime o rok podla ucasti a ty opotom mozes opet len zo zavisti pisat ohovarat a buzerovat rad by som sa stebou s tretol a vypocul si ta osobne ale asi na to nemas charakter. Aj ked ma mrzi ako pises prajem ti vela statsných kilometrov


Ceco a terry. Prečítal som si zopár komentárov. Nikdy nevyhovieš všetkým. Nejaké detaily vychytáš a bude to ok. môj postreh ,k aparatúre si daj mladého chlapca ,ktorí Ti stiahne muziku kad začneš hovoriť do mikrofónu, nestratí sa to v hudbe, program pred vyhodnotením ? ja som to mal a som o 200€ lahší a ešte to niektorí ohundrali. Víťazov odmeňuj hore na pódiu z návesu, každý ich uvidí. Máš tam potok, tak mohli sa umyť aj s bicyklami. Kvapkám dáš človeka-študentov a je to. Jedlo a výber neovplivnš, je to vec kde vždy nejaký vegetarián podichne .
k zrážke : každý je účastníkom cestnej premávky a ide na vlastné nebespečie a zodpovednosť. Terry nemaj náladu s tým končiť !
Tieto veci rieši asi každý organizátor. nieste sami. je to pár drobností ktoré sa na budúcom preteku doladia . ešte v Raj. Lesnej som bol na pretekoch naposledy MTB XCM a potom až tento XCM .ináč len cestu a cyklokros. išli ste dopredu.

Športu zdar !
08.06.2010 - 09:31:00
00
Super maraton, ako vzdy. Sice len Bambino s dcerou, ale uzili sme si to obaja. :y: Najma potok mal u mladej generacie velky uspech (napriek mokrym teniskam). O rok sme tu opat.
08.06.2010 - 09:39:58
00
čítam ,čítam,a všetci tu píšete len o trati a vapkách .myslím že údajne najlepšie organizovaný marat=on je aj o inom, nie len o trati. tú mali všetci jednaké podmienky. je to môj cca 25 maratón ,ale myslím že to poriadateľ nezvládol ako bolo všade reklamované a ako to ospevujete. dnes som tu prelistoval fóra, potom sa šiel previesť a spokojný premýšlal na rôznými vecami okolo mtb cyklistiky. Skúste si zobrať príklad z organizácie tohto podujatia. Aj doprovodné podujatia spravia veľa a vylepšia náladu. [url]http://ziar24.sk/news.php?extend.54119.145[/url]
Možno viac info prostredníctvom speakra a aby ho bolo hlavne rozumieť. Neviem či mal v sebe ,alebo si to ani nevšimol že mu nerozumieť 20m od tribúny . Poverený človek pri vapke,ako tu spomínate a dôraz na dojazd do cieľa.Asi máte šťastie že zrazilo Vášho kamaráta,ktorí to berie športovo.
Na Sulove to majú v križovatke a tiež sa stáva všeličo, ale je tam poriadatel, ktorí to usmerňuje. Šťastie že sa chalanovi nič vážnejšie nestalo. Tak isto keď ste tu už spomínali Sulov, nejaký program ste pre čakajúcich bikerov mohli zabespečiť. Za to štartovné by to určite vydalo. Bolo nás dosť čo sme platili. Strava pre bikerov v pohode. Ostatný klobása a hotovo. Nebolo to žiadna sláva. Bazén som nebol, sprchy som nehladal, chabé označenie ,alebo žiadne info, kde čo a ktorým smerom v Stráňavach.Akurát smer trate a šipky pri hlavnej ceste boli ok. Z doterajších tohtoročných maratónov dosť slabota. Jediné + bola príroda ale to som už dnes písal. Aj v Partizánskom boli kedisi problémy ale spravili všetko pre to, aby boli preteky zabespečené tak ako sa patrí,výber zázemia ,štartu a cieľa,ako aj technické záležitosti aj ked tam nebolo tolko pretekárov ako na Fatrane. Určite lepšie zorganizované. Aj to je príklad.
na záver : Poriadateľom. Berte to ako výzvu do budúcna. doladiť pár detailov a môže to byť výborný maratón kde sa ludia radi vrátia. Žiaľ, teraz to ukážka ako sa organizuje maratón nebola.
Množstvo sklamaných bikerov si to pri budúcom Fatrane asi rozmyslí či tam ešte príde.


Skús si zorganizovať preteky, prídeme sa pozrieť a ver tomu že sa nájdu nedostatky . si zo sulova,alebo z BB ? alebo aj BA?
Robíme to pre Vás bikerov. Častokrát som bol aj v mínuse po pretekoch. Zniesol kritiku, a snažil sa doladiť čo trebalo. Ked máš námietky, povedz to poriadatelom ,v každých propozíciach je info kontaktný email . Určite to každý príjme ako radu.
08.06.2010 - 09:41:20
00
zopar fotiek je aj na nasej klubovej stranke :

http://energobiketeam.tym.sk/images/2010/str/album/

Jaro
08.06.2010 - 10:44:33
00
no co sa tyka pocutelnosti tak to nie je urcite speakrom cize terrym , on do toho krici jak dabel ale problem bude asi v zosilovaci lebo aj na bystricke bol problem ze vsetko dunelo jak hrom ale nebolo dobre rozumiet a ked nieco vravel rado biros tak som nepocul ani prd ....
08.06.2010 - 10:45:37
00
Mal som pusteneho GArmina a napocital mi celkovo nastupanych 1540m, vie mi niekto dat info o vami nameranom stupani na Mediano ? V propoziciach bolo 1290m.

mne na tacháči svietilo niečo okolo 1480 ak sa dobre pametám.. HAC4, čiže barometer nie družice, takže tie propozície boli fakt trochu mimo
08.06.2010 - 12:08:47
00
mne na brutalle nameralo 71km namiesto 75 :angel:
08.06.2010 - 12:53:29
00
mne na tacháči svietilo niečo okolo 1480 ak sa dobre pametám.. HAC4, čiže barometer nie družice, takže tie propozície boli fakt trochu mimo


Tie propozicie boli asi fakt nejake divne, ked som pozerala bol napr. start na 20 km az o 11.30 hod. a odstartovalo sa tusim o 11.00 hod.? To co boli ake informacie?
08.06.2010 - 12:57:08
00
keyboard_arrow_up