Salzkammergut trophy

16.07.2011
7. kolo - Cyklomaratónska séria
3. kolo - Inter Mountain Series
MTB maratón
Bad Goisern am Hallstattersee (Rakúsko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
Prešiel som trasu B 120 km a tiež som nastupoval s rešpektom, keďže som v živote nič obdobné ešte nešiel. Začal som klídek tempo a po Salzbergu som sa posunul asi o 130 miest aj keď výšľap nad Gosau bol už dosť cez zuby, asi o 2km/hod pomalšie ako som to dal cez týždeň, ale s časom 7:44 som bol nakoniec spokojný. Chcel som to dať do 8 hod a to sa podarilo. Pretek som si užil a fotečky od Sportografu sú úžasné.

Prílohy:

sportograf-20340059_lowres.jpg
sportograf-20340059_lowres.jpg 203.43 KiB thumb_up0thumb_down

01.08.2011 - 12:21:40
00
12,5 kg je dobré na AM bajk a hmotnosť sa tiež dá. Ja mám tiež nemaratónskych 88 kg :D Otázka je zase ale výška postavy :P

Moja vyska je 180 cm. Na trati som sa pohyboval ± okolo tvojho teamoveho ridera co stal na starte vedla teba. V cieli som bol necelu minutku za nim.
01.08.2011 - 12:49:07
00
No on tiež nie je žiaden drobček :D Ale AM bajk na Salzke veru moc využitie nemá. Salzka je na HT ako stvorená.
01.08.2011 - 14:37:57
00
lakko napísal:
Ak si "hobik" tak vobec vysledny cas neries. Mas nas obdiv, ze si to zvladol v casovom limite. Podobny problem so zaludkom som mal v minulosti aj ja. Zistil som, ze je to jontakom. Nemozem pit len jontak, ale musim to striedat s cistou vodou a samozrejme dostat nieco "hustejsie" do zaludka okrem gelov. Prezrad mi, ako vyzerala tvoja priprava na tuto dlhu "streku" kolko km si najazdil v priprave pripadne co si jazdil (myslim dlhe kopce, cestu, intervaly atd.)



Dakujem za pochvalu, tiez som sam na seba hrdy.
Ano, som "hobik" a siel som tam s tym, ze to chcem hlavne prejst, cas som sledoval len preto, aby som splnil limity. Cely cas som problem nemal, dokonca som mal slusny naskok, az cca 40km pred cielom, ked mi zacali spominane problemy, tak ma zacal cas tlacit, ale stihol som to, dosiel som dorazil 20:48 ;)
Mam 37r., som byvaly aktivny (zavodny v junior.kategoriach ) cestny cyklista, na MTB jazdim druhu sezonu. Som zenaty a mam dve deti (4r. a 1,5r.), takze aj moja priprava tomu zodpovedala.
Je pravda, ze som k nej pristupil zodpovednejsie ako minule roky a zacal som uz v januari. Od vtedy az do konca februara som sa snazil behavat aspon kazdy druhy den, cca 1hodinu. Medzi tym som doma "posiloval" ( vypady, brusaky, kluky, dvihanie ciniek, alebo deti :muscle: ).
Na bike som nasadol v marci, jazdil som len cestu a najazdil som cca 1000km. V aprili som presadol na horsky, daval som teren, ked bol zjazdny. Inac som to striedal s cestou. Bolo to asi 50 na 50. Trening bol v rozpati cca 60-70km na ceste, 30-40km v terene. Toto trvalo asi do konca maja a potom som sa zacal orientovat viac na cestu, kde som naberal viac silu ( v treningu 4-5 kopcov, cca 2-3km dlhych a asi 10% stupanie, medzi tym objemovy trening asi 80km ). 3. a 2. tyzden pred Salzkou som jazdil uz len objemy na ceste (100-120km cez vikendy a volne dni, inokedy kolko dovolil cas a rodina). Tuto uz manzelka zacala "hundrat", ze ked suhlasila s mojou ucastou na tomto maratone, neratala az s takouto pripravou, ale zvladla to statocne. Deti ma zatial tiez este spoznavaju ako svojho otca :whew:
Posledny tyzden to bol uz len relax na bike (konecne) v rozpati 20-30km na lahkom prevode.
Dokopy som do Salzky najazdil priblizne 2500km na ceste a 1000km v terene ( vratane maratonov v Sv.Jure, Fatransky a Udica - vsetko dlhe trate ).
Na Salzke som po tomto treningu s fyzickou problem nemal, nebyt tych zalud. problemov, tak je to vsetko uplne v poho, aj cas by bol trochu lepsi.
Tiez som iontak kombinoval s cistou vodou (len na obcerstvovackach) a jedol som aj tuhe jedlo. Skor to vidim na problem v "chemii", ktoru som prijimal vo forme gelov a tyciniek, nakolko ich za normalnych okolnosti vobec nepouzivam, ani na maratonoch.
Takze takto to bolo u mna.

Jammin:
Suhlasim s tebou, na tento maraton sa treba pripravit aj psychicky :fubar:
Tiez som si na 50.km hovoril, ze dnes tu bude tazke, ked som vedel co a kolko ma toho este caka, no chcel som to dojazdit a hlava presvedcila telo, ze to zvladne. Mam taku naturu, ze bez vaznych problemov zavod nevzdam a vzdy sa snazim ho dokoncit a odjazdit co najviac na bike.
Preto som si aj do podpisu dal maratonny, ktore si vazim najviac, ze som ich odjazdil.
03.08.2011 - 00:48:42
00
Pekne. Takto má vypadať príprava :y:
Osobne si nemyslím že by gély a tyčinky boli jediným dôvodom tvojich žalúdočných problémov (aj keď neviem nakoľko si zapíjal gély. Častý problém je, že ich ľudia nezapijú dostatočným množstvom vody a potom môže prísť nevoľnosť). Jednoducho pre telo je to priveľká záťaž a bráni sa ako vie. Na 24ke som zistil že najdôležitejšie je dostatočný prísun tekutín a jedla. Proste vždy v prestávke (šiel som dvojice) som futroval do seba všetko čo sa dalo.
Hlava je v tomto prípade dôležitejšia ako najazdené kilometre. Ešte raz, vynikajúci výkon.
03.08.2011 - 08:22:40
00
Tak potom az taky "hobik" zase nie si, vzhladom na tvoju cyklisticku minulost :rofl: :rofl: :rofl: . Mam moznost jazdit s partiou "byvalych cyklistov". Vsetci uz maju svoje roky (su r. nar. 1968) a sam vidim, ze im staci podstatne menej jazdit aby sa dostali "do formy". Vidiet to hlavne na jar. Jednoducho ta cyklisticka minulost je uz v cloveku a telo si aj po x rokoch pameta ako bolo trenovane. Staci trening len obnovit a prisposobit vzhladom k veku. Progres voci "uplnemu hobikovi" je markantny. Staci pozriet vysledky maratonov vo vyssich vekovych kategoriach tam sa to hemzi byvalymi cyklistami. Aj tak :y: :y: :y: za tvoj vykon na Salzke.
03.08.2011 - 10:52:00
00
No ak mozem povedat svoj nazor....co sa tyka toho jedla, tak ja som zo zaciatku, kedy sa slo trosku ostrejsie dal cca 2 gely s odstupom casu aby som co najrychlejsie docerpal energiu. Zo zaciatku telo totiz berie hlavne z cukrov, az po nejakom case zacne brat hlavne tuky. Preto tie gely. Potom v priebehu som sa snazil jest co "najnormalnesie" jedlo, v mojom pripade zemle so syrom. Ziadne velke porcie, radsej castejsie a menej...co nebol problem kedze bufety boli skoro vsade :) A hlavne vela pitia! K tomu mi pomohol aj cemelbak ktory ma nuti viacej pit, kedze je hadicka stale na ociach :) V zavere pred poslednym kopcom som si dal posledny gel. Ked som citil ze mam hlad medzi obcerstvovackami, mal som vo vrecku tycinky a z nich som pomaly odjedal.

Vseobecne sa da povedat, ze cim dlhsi pretek, tym sa snazit jest normalnejsie jedlo.

Co sa treningu tyka, mal som dokopy cesta/horak 5200 km, no hlavne ale vela pretekov, ci uz MTB trophy, Sela Ronda a pod. Tie su podla mna asi najlepsia priprava. A hlavne dostatok odpocinku pred samotnym startom. To sa mi dokonale potvrdilo minuly rok, kedy som siel tyzden po solo 24 hodinovke a dosiel som s casom 15:40 hod a tento rok, kedy som si poriadne oddychol a prisiel s casom 12:52 hod.
03.08.2011 - 16:29:25
00
a zabudol si napísať, že celý rok nič nerobíš :-)
03.08.2011 - 16:41:15
01
Presne rovnaku obcerstvovaciu taktiku ako Imro som mal naplanovanu aj ja. Je to osvedceny model. :y:
03.08.2011 - 20:03:21
00
AM bajk na Salzke veru moc využitie nemá. Salzka je na HT ako stvorená.

Je to tak .. je tam sice nejaky usek, kde ma pekne vytriaslo ale to bol kratky usek. Urcite lahky nie moc zdvihovy lahkopneumatikovy chrtic. Ono napokon ale nie je vlastne vela maratonov, kde sa AMko uplatni. Mozno uz ani jeden :lol:

Imroman: tak,tak .. najlepsi trening je samotny zavod :muscle: .. inak gratulacia k vykonu :bow:
03.08.2011 - 20:12:12
00
a zabudol si napísať, že celý rok nič nerobíš :-)


Som presne vedel, ze toto napises |( Nemozem za to, ze mam 24 a som/bol som, student. Zase tvrdenie ze nic nerobim je trochu od veci..Samozrejme je ine ked ma clovek deti a narocnu pracu, o to viac je potom potrebne zapojit hlavu a co najlepsie si treningy naplanovat a vyuzit cas. O tom ale este momentalne nic neviem, takze nebudem kecat ;)
03.08.2011 - 20:22:21
00
No on tiež nie je žiaden drobček :D Ale AM bajk na Salzke veru moc využitie nemá. Salzka je na HT ako stvorená.


Salzka je stvorena na 29 HT 8)
03.08.2011 - 20:23:22
00
Kiri, lakko
Dakujem vam obom za uznanie.

Co sa tyka mojej cyklistickej minulosti, tiez to casto pocuvam od mojich spolubikerov, ked sa trochu rozbehnem, ze sa mi zase zobudili bunky :lol: . Ale ver mi, ze kazdu jar to budenie cyklobuniek dost boli a ide to tazko, minimalne 2 tyzdne.

Imroman
gratulujem k vybornemu casu :bow: , ak sa tam nabuduce dostanem, tak sa pokusim ta prekonat :rofl:
a tiez skusim tvoj model stravy, ten sa mi pozdava viacej ako moj "chemicky experiment" :puke:
04.08.2011 - 23:13:18
00
No tento model je podla mna idealny..."chemia" sa hodi na bomby okolo 2-4 hod...potom uz je dobre to kombinovat a v uplnych extremoch sa na nu viac-menej vykaslat (odskusane na 24 hodinovke)
05.08.2011 - 18:41:48
00
Este sa tu nikto nevyjadroval k tomu tak budem za debila ja : No a ked uz sme vyhrali v tom Slowmotion tak kde je dajaka odmena? :^: Som isiel naschval pomaly aby som dostal nejakeho toho Deutera :skype: a nist, po odmenach sa zlahla zem... :punch:
15.08.2011 - 23:06:47
00
keyboard_arrow_up