wilkinson82:neviem naco mu to tu pises...aj tak si bude furt mliet len to svoje :roll:
21.02.2008 - 17:08:06
00
Ale bola by to celkom sranda, ako by sa niekde pri ceste bili dva tabory, jeden by bol za Velitsa, druhy za Sagana. :twisted: Policajti by museli rozhanat rozohnene davy fanusikov snaziacich sa tomu druhemu zavodnikovi ohnut rychloupinak :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: tak to by som chcel zazit ako nahanaju cyklistu, asi by to vyzeralo tak ako vo filme o Bartolim ked siel na tour de france po vojne kde ho nahanali a zbili francuzky fanusikovia
wilkinson82:neviem naco mu to tu pises...aj tak si bude furt mliet len to svoje :roll:
neviem prave som sa vratil z takeho mensieho vybehnutia na biku a on miu tak pokazi naladu,
21.02.2008 - 17:17:08
00
Takže skúsme opäť trochu osvety...

Niekto si tu myslí, že keby bola cena na niektorom maratóne 100 000 Sk, tak by to pritiahlo k cyklistike davy. Asi ako na tom obrázku. Ale aby som pravdu napísal, tak na tom maratóne, ktorého sa zúčastnilo 1800 účastníkov, bolo štartovné 40 Eur a cena pre víťaza bola diplom a pohárik. Teda, taký väčší pamätný pohár. Und das war alles. Zato ceny v tombole boli za cca 10 000 Eur. A žiadne prehadzovače Alivio alebo bavlnené tričká, ale slušné horské a cestné bicykle, týždňové a víkendové pobyty s polpenziou v penziónoch a hoteloch okolo, basy miestneho vína (mňam, dobré...) a pod. Pred pár rokmi sa asi našiel bohatší sponzor a ten venoval ako prvú cenu Seat Ibiza za 12 000 eur. A opäť nie pre víťaza pretekov, tomu musel stačiť ten pohárik, ale pre víťaza tomboly. Auto vyhral nejaký junáčik z Maďarska, ktorý skončil niekde na 700.-800.-om mieste.
Účastníci nechodia na tento maratón preto, aby vyhrali. Víťaz z tých 1800 účastníkov môže byť len jeden. Chodia preto, aby niečo urobili pre svoje zdravie (hoci sem-tam si niekto ustelie a skončí v sanitke), aby sa zúčastnili, aby sa stretli s kamarátmi, aby si porovnali čas s minulými ročníkmi. No a keď už organizátor inak nedá, aby prípadne náhodou niečo vyhrali v tombole.

Tí čo chcú vyhrávať, nech trénujú a chodia na preteky. Ak im nestačí 5 tis. korún na Slovensku, už nie je problém ísť do cudziny a navyhrávať si hŕbu eur. Ale pozor, najprv treba mať natrénované... Treba mať aj trochu talentu od boha, ale hlavne sa nebáť bolesti. Lebo cyklistika je v prvom rade o bolesti, o tom ako človek vie prekonať bolesť - či už z pádov, ale najmä bolesť zakysleného organizmu. A kto má slabú vôľu, kto tú bolesť nevie prekonávať, bude vždy slabčákom. A slabčáci vedia len kritizovať, ale v nikdy nie tvoriť.

Tomi - do Števa Bružeňáka sa neobúvaj. Skús zohnať pár sponzorov, zorganizuj niečo a keď to bude na lepšej úrovni ako K-T-K, dám pred tebou klobúk dole. Tiež si nemyslím, že K-T-K sú nejaké špičkové preteky, ale buďme radi, že máme na Slovensku pár bláznov, ktorí dokážu z hovna upliesť bič a ešte s ním aj zaplieskať a tak tých pár slovenských cyklistov môže ísť občas na preteky.

Prílohy:

Start_RM07.jpg
Start_RM07.jpg 51.86 KiB thumb_up0thumb_down

21.02.2008 - 23:25:30
00
to joko:absolutny suhlas,ale rozmaznany junacik to asi nepochopil :cry:
22.02.2008 - 04:22:01
00
joko, mas uplnu pravdu ale ak sem Tomi pride tak to opat nepochopi...a mozno sa mu opat zasekne CapsLock
22.02.2008 - 09:34:17
00
Joko si mimo, jasne do byvaleho estebaka sa obuvat radsej nebudem este by ma dal zlykvidovat a to by som nerad maj sa
22.02.2008 - 12:02:48
00
a este joki tolko ze zase si ma nepochopil ale co uz s tebou, tymi davmi ludi som myslel fanusikov cyklistiky nie pretekarov. maj sa uz viac nic nepisem nema to vyznam nikto tu profi cyklistike nerozumie. majte sa vsetci hrdi slovenski cykloturisti nech Vam Pan Boh pomaha.
22.02.2008 - 12:06:28
00
Tomi, dobre robis, nestracaj cas s nami nevedomymi, ale najdi si svoj okruh ludi, s ktorymi si budes rozumiet :wink:

My sa snad raz poucime a pochopime Tvoje genialne myslienky. Dovtedy si budeme len tukat prstom po cele :D
22.02.2008 - 12:08:47
00
Tomi prave si urazil 120 628 cyklistov tak sa nediv ak ti niekto z nich nalozi pumpou na kokos. Si zasluzis a odist si mal uz davno lebo taketo kraviny moze pisat len zakomplexovany clovek. Smutit za tebou nebude nik mi ver.
22.02.2008 - 12:16:05
00
ake maju platy ti cyklisti, co mi Maros K. vravel ze ma okolo 15 000 sk cisteho ??? to je profi team??? to je zobrota a nie profi team.

Tak teraz si ma chalan trochu vytocil. Nie trochu ale PORIADNE. Trepes tu hovadiny a reci typu "jeden mi povedal...." neznasam. On je prof. vojak a ak si das tu namahu tak zistis aku ma pridelenu hodnost, ze ma narok na prispevok na byvanie, nahradu na navstevu rodiny /nie male peniaze/ a pohrabes sa v zakonoch zistis ze nezaraba tak aby zobral. Samozrejme ze nezaraba tak ako niekto v pro tour, ale povedzme si narovinu ze az taky dobry nieje aby dostaval stotisice. Je plateny VELMI SLUSNE na to ze robi sport na SVK. Viem o com hovorim, tiez som v Dukle. /neberte to prosim Vas ako chvalenie sa, ale mam pocit ze tu panovi Tomimu to treba vsetko vysvetlit lebo nam je chudacik nejaky zadubeny..../

navrhujem hlasujme za BAN pre Tomiho. Toto uz je moc aj na "slobodu slova" :)
22.02.2008 - 12:21:38
00
Takychto ludi treba ignorovat, lebo oni sa chytaju kazdeho prispevku aby si tu mohli liecit svoje komplexy. Chlapec tu riesi platy duklakov a zatial jedine peniaze co videl boli 20 sk od tatka na zmrzlinu. Toto nema vyznam.
22.02.2008 - 12:37:55
00
Tomi...ty si iny loloman :lol:
22.02.2008 - 13:36:54
00
treba jednoznacne spisat tych troch musketierov :)
22.02.2008 - 13:51:22
00
len sa obavam, ze Tomi chce vysackovat kona_mt z ulohy Dartanana...
22.02.2008 - 13:56:53
00
ale tak na toho zatial nema ale este jeden-dva prispevky a dartanan je jasny :P
22.02.2008 - 13:57:53
00
keyboard_arrow_up