tulenik nemas pocit ze cim viac vies tym menej toho mozes ... v tomto pripade jest? ja napr pijem kavko kludne aj pred vyjazdom ... jem pocas neho cokolvek a este som sa neposral pivo sice pocas bajkovania nepijem ale inak suhlasim z dudom
03.09.2008 - 10:45:13
00
davam do pozornosti nieco, co potvrdzuje sovo tulenovo :-)
http://www.badatel.sk/index.php?option= ... &Itemid=45
03.09.2008 - 11:11:15
00
Dotm, hento je staré známe, ale môj názor je nasledovný - pre človeka ako všežravca môže byť mliekom zdrojom bielkovín, energie a pod. Nevidím veľký rozdiel v konzumácií vajec alebo mäsa a mlieka. Samozrejme ako pre koho, kto ho ako toleruje a či mu chutí. To je ako s hmyzom. V ázii ho bežne jedia, európsky tráviaci trakt je schopný ho spracovať len v obmedzenom množstve. Ak niekomu mlieko nespôsobuje problémy, nevidím problém aby ho ďalej pil. Ale súhlasím s tým, že je prioritne určené novorodencom a nesúhlasím s tým, keď nútia deti ho piť.

BTW. keď sa pravidelne vyťahuje škodlivosť tej ktorej rokmi požívanej suroviny. Zaujímalo by ma z dlhodobého hľadiska vplyv geneticky modifikovanej sóje, ktorá je asi všade.
03.09.2008 - 12:08:50
00
nevidím dôvod, prečo by GMO mali škodiť, s výnimkou, ak vďaka genetickej modifikácii nevytvárajú nejaký toxín (to sa tiež skúša - aby si rastlinky tvorili insekticídy - ale samozrejme tam, kde to nevadí, napr. aby mali jedovaté listy, ale nie plody)
koniec koncov šľachtenie je tiež genetická modifikácia, akurát že oveľa menej cielená a pomalšia - to si treba uvedomiť

lapaloma: ja som napr. schopný kľudne zažrať mäso A mäsom B a nič mi to neurobí, prílohy nemusím, ale nebudem to masovo odporúčať :) každý organizmus je individuálny, takže sú nejaké zásady, ale tie sa dajú aplikovať s ohľadom na seba
03.09.2008 - 12:15:45
00
Mlieko proste starý zver nepotrebuje...

Na tejto hláške možno niečo bude...
V mladosti mi nerobilo problém vypiť liter mlieka, bez akýchkoľvek následkov. Keď som prišiel domov mŕtvy z tréningu, tak pohár - dva mlieka z chladničky vždy potešili najviac. A teraz už nejako mlieko nemusím. Ani si nepamätám, kedy som si dal naposledy pohár.
Mlieko sa mi nejako prestalo páčiť, keď sa prešlo na tetrapacky a začal sa predaj tepelne upraveného mlieka. Zdá sa mi, že je to len biela voda, aj keď je na krabici napísané, že je plnotučné. Ešte aj to v igelitových sáčkoch mi viac chutilo a o flaškovanom, resp. predávanom na litre do rajničiek už ani nehovorím.

Na druhej strana - na chalupe mám kocúra a keď mu do misky nalejem mlieka, tak sa ide od radosti zblázniť. Občas rozmýšľam, či má radšej párok alebo misku mlieka. A chalanisko nie je najmladší, tiež už má svoje odsúložené...
03.09.2008 - 12:20:36
00
samozrejme, ze sa toho nedrzim, mne mlieko a mliecne vyrobky chutia a samoty clanok je podla mna napisany tak trochu tendencne...ved kedysi (este hadam aj aj v neolite) sme boli masozravci a zivili sme sa masom...patirli sme k skupine zivocichov, ktore nieze pili mlieko ineho cicavca, ale jedli jeho svaly, srdce, pecienku, pluca...a okrem toho, neviem si predstavit nejakeho pardala, ako si zaobstarava kravske mlieko...zial sme boli jedini, ktori to dokazali....je zaujimave, ze v krajinach na severe je laktozova intolerancia menej rozsirena a naopak v krajinach zaliatych slnkom je tomu naopak...ovela viac nam skodia ine latky, ktore su v mlieku a inych potravinych, ktore tam kedysi, ked sa tolko nechemikovalo neboli...
ozaj ktora pizza komu viac chuti: so styrmi druhmi syra a so styrmi druhmi brokolice, ktora viac chuti?
alebo su lepsie bolonske spagety s parmezanom alebo karfiolove posypane petrzlenom?
:-)
03.09.2008 - 12:43:07
00
Osobne tiež nevidím dôvod prečo by mali GMO škodiť, chcel som upriamiť skôr pozornosť na to, že aj iné veci ktoré nevidíme nemusia byť kóšer. Mňa to GMO zaujalo skôr z dlhodobého hľadiska, presne ako píšeš tuleník, o množstve vecí určite nie sme informovaní (napríklad aj tie pokazené mäsá, syry o ktorých sme sa dozvedeli až nedávno), ako vplyv na ľudský genóm, rakovinu atď.
03.09.2008 - 12:50:55
00
inak .. vraj zemiaky skodia klbom ... co vy nato ?
03.09.2008 - 12:58:00
00
Ste vedeli, že vzduch škodí ľuďom? Od prvého nadýchnutia sme čoraz bližšie k hrobu :roll:
03.09.2008 - 12:58:58
00
hm...inak mna by celkom zaujimal vplyv pesticidov, insekticidov a dalsich icidov, umelych hnojiv, rastovych hormonov, kadejakych liekov, vselijakych stabilizatorov a inych chemikalii v potravinach na zdravie a rakovinu...
03.09.2008 - 13:00:29
00
Horalka s kofolou je dobrý zdroj energie. :-)
03.09.2008 - 13:06:10
00
Jednoznačne snickers s kofolou
03.09.2008 - 13:32:57
00
Ale čo,čo chladnička dá,to budem žrať a hotovo...a idem kuknúť,kde má mamička schované mlsoty.. :wink:
03.09.2008 - 13:39:59
00
veru, hlavne ta tulenova arasidova nugeta :-)
03.09.2008 - 13:46:26
00
My sa chystame v piatok na 9 dni na dovolenku, pricom asi 6 dni z toho pojazdime na MTB, byvat budeme v kempoch (rakusko, francuzsko, spanielsko). Viete poradit aku stravu vozit? Ceny za hranicami su znacne vyssie, takze by sme radi 90% jedla mali so sebou. Budeme mat aj plynovy varic, ideme traja.
Mimochodom aky je to iontak na dlhodobu zataz?
03.09.2008 - 14:39:29
00
keyboard_arrow_up