chel by som vedet aka sladkost ma najviac Kj.urcite sa neco zide pri celodennom vylete
01.09.2008 - 13:59:57
00
asi to bude 10 kg balenie cukru
pripadne svadobna torta
8)
01.09.2008 - 16:25:06
00
dost maju hrozienka, mysli tycinky, i horalka je dobra, margotka, tatranka ...
01.09.2008 - 18:59:20
00
len ak si dáte nejaké mono- alebo disacharidy, tak asi tak po 20-30 min pôjdete do ešte horšej hypoglykémie ako keď ste sa "dotankovali"
lepšie je niečo so škrobom, maltodextrínom a pod., skrátka polysacharidy
01.09.2008 - 19:06:49
00
len ak si dáte nejaké mono- alebo disacharidy, tak asi tak po 20-30 min pôjdete do ešte horšej hypoglykémie ako keď ste sa "dotankovali"
lepšie je niečo so škrobom, maltodextrínom a pod., skrátka polysacharidy


Napíš niečo konkrétne,keď si sa už zapojil.. :cry: :lol:
01.09.2008 - 19:43:43
00
len ak si dáte nejaké mono- alebo disacharidy, tak asi tak po 20-30 min pôjdete do ešte horšej hypoglykémie ako keď ste sa "dotankovali"
lepšie je niečo so škrobom, maltodextrínom a pod., skrátka polysacharidy

tak tak, aj mna by to zaujimalo...
01.09.2008 - 19:45:12
00
aj mna 8)
01.09.2008 - 20:25:44
00
aj mna :D :D :D
01.09.2008 - 21:18:30
00
skus si zobrat ovsene vlocky alebo musli a na zapitie kakao...take gastanove pyre tiez musi byt fajn...ale urcite nieco co ma skrob nejake tie zemiaky mozno cipsy
01.09.2008 - 21:46:51
00
Pre mna najlepsie padne nejaka ta Snickers..mnam :oops:
01.09.2008 - 22:00:15
00
napríklad klasické predpretekové žranice - cestoviny, tými nič nepokašlete
maltodextrín samotný sa dá kúpiť, vyrába sa hydrolýzou škrobu
a sypú ho do gélov a ionťákov určených pre dlhodobú záťaž (asi 1/10 potreby počas výjazdu sa dá uhradiť z 2-3 l vhodného ionťáku)
"normálne" sladkosti nie sú veľmi vhodné, pokiaľ nemáte po ich skonzumovaní tak hodinku na orazenie
no a škrob, to sú normálne cestá na báze múky, už je viacmenej jedno, či obilnej alebo zemiakovej - nemalo by to ale byť veľmi sladké (vynoril sa mi ten cesnakáč v Omšení :) )

ovsené vločky a podobné haluze nevieeem, lebo to na seba vie stiahnuť celkom slušné množstvo vody - po ktorej baží vtedy napr. krvný obeh - a následne toto bahienko aj vďaka pohybu nôh môže absolvovať črevnú pasáž rýchlejšie, ako by vám bolo milé - ja na také vtáčie zoby mám dosť neblahú reakciu :) takže kto toto znesiete, tak radšej po výkone, alebo dostatočne dlho pred... a kakao nie už z princípu, že je tam mlieko, čo tiež nie je práve najvhodnejšia potravina (v našich oblastiach má intoleranciu na mlieko asi 50 % ľudí, a napr. v JPN drvivá väčšina - čím ďalej od Stredomoria, tým horšie, hrubo povedané), to letím na hajzel v priebehu minút a zvíjam sa tam aj hodiny :evil:

najbohatším zdrojom energie sú tuky, ale náš organizmus je taký pako, že sa dosť zdráha na ne siahnuť, takže ak to vezmeme z tohoto hľadiska, taká riadne krémová torta veru nie je na zahodenie, ale behom bikovania to nežerte :) jednak ten blbý glykemický profil mono- a disacharidov, jednak mastné do čreva počas hýbania nožičkami - to je zas o zvíjaní sa v kríčku vedľa trate... pred alebo po, to už je iné

pre zaujímavosť, v polárnych končinách funguje aj zožratie čistého tuku alebo vypitie čistého oleja, Inuiti s týmto vôbec nemajú problémy a napodiv ani bieli polárnici, ale v našich zemepisných šírkach aj pri extrémnej záťaži v zime v Tatrách skončil pokus to napodobniť riadnou sračkou... to je spôsob najrýchlejšej tankovačky kilojoulov (skôr megajoulov) do seba, ale ako vidíte, nemá univerzálnu platnosť...

heh a máme tu jeden z Murphyho zákonov... "živý organizmus sa za starostlivo kontrolovaných podmienok správa tak, ako sa mu práve chce" ... takže aj tak si to musíte otestovať sami na sebe... som vám pomohol, čo? :twisted:
01.09.2008 - 22:21:13
00
Brayenn a potom pol kýbľa vody na rozlepenie huby... :evil:
Moja zubárka by sa síce poďakovala výrobcom tých lepidiel, ale ja som predsa len radšej, ak ju nevidím :wink:
01.09.2008 - 22:34:36
00
Zas som horko :cry: :cry: :cry: :lol:
01.09.2008 - 22:40:43
00
skus si zobrat ovsene vlocky alebo musli a na zapitie kakao...

Silná nátura... Mne musli (vločky) s mliekom trčia v žalúdku možno dlhšie ako polkilový biftek. A pri záťaži by išli hodne rýchlo zo mňa - smerom hore.
Keď musli (mám ich rád), tak buď na sucho, s čajom alebo džusom. A aj tak najneskôr hodinu - hodinu a pol pred výjazdom.
Ale v drese mám vždy traťovky - musli tyčinky. Stačia päťkorunové z Kauflandu alebo z Lidla, pretože dávam približne každú hodinu minimálne jednu. A čisté, lebo s jogurtovou alebo čokoládovou polevou sa v teple nedajú vybrať z obalu a hrozí hlavan. Ako vyprosťovák vozím preventívne aj tyčinku Powerbaru, resp. gel (Penco alebo Carbosnack).
01.09.2008 - 22:47:20
00
Musli nejsu problem skor mléko kere vela ludi nemoze stravit kvoli laktoze.Treba to zmiesat z jogurtom.
01.09.2008 - 22:51:50
00
keyboard_arrow_up