Haier je cinska mrdka co sa tvari nemecky
18.09.2023 - 07:53:12
00
Dlhe roky bosch,ziadne problemy v byte vyse 12r, a teraz nove Boschky mame v dome tiez,toto je skor otazka na zeny,ja to pradlo iba vyberam 🤭
18.09.2023 - 11:49:09
00
Tutok moja gazdiná si vyberala posledne roky Samsung. Na pracku som postavil aj samsung susicku a funguju asi lepsie ako Samsung Android lacne telefóny. :) Hlucnost netusim ale pocitovo fajn. Problémy ziadne. Problem je len ked mam prat ja. :)
18.09.2023 - 16:05:02
10
Rodičia majú tiež Samsung práčku aj sušičku, ale práčka z nejakých dôvodov rezonuje pri zmykani - od začiatku. Výmena noziciek za mäkšie nepomohla. Ine riešenie servis vôbec neponukol.
18.09.2023 - 16:37:27
00
mam samsung pracu kombinovanu so susickou a ziadna hitparada, polomokore veci z toho lezu a sem tam preteka tesnenie
18.09.2023 - 19:36:47
00
AEG = drahsi/lepsi elektrolux.. do tisicky to bude LTT. samocistenie kondenzatora by som ozelel.. staci par krat za rok vycistit..
18.09.2023 - 19:53:15
01
marecej napísal:
mam samsung pracu kombinovanu so susickou a ziadna hitparada, polomokore veci z toho lezu a sem tam preteka tesnenie

To bude tou kombinaciou 2v1. Samostatna susi normalne teda aspon nas model.
18.09.2023 - 20:12:54
01
Nikdy nekupovat kombi,to spravi iba neznaly traged
Nikdy by som nekupil nic od samsungu mobil,tv,pracku,susicku,celkovo nic
18.09.2023 - 20:38:46
00
Ja mam pracku samsung uz 14 rokov a nic jej nie je, takze tie rady tvoje su take ake su vzdy. Kupujte len to najdrahsie bla bla. Ja by som napr nemal kam dat 2 veci cize ked susicku tak len kombi.
18.09.2023 - 21:03:45
02
Zoidberg napísal:
Viete poradit znacku pracky a susicky? Mam vyse dvoch rokov LG, nemam voci nim vyhrady, ale do noveho bydla potrebujem vybrat nove. Rozpocet okolo tisicky za obe dokopy. Na pracku nemam velke poziadavky, susicka chcem nech sa sama vypusta do odpadu (prekvapilo ma, ze niektore maju len nadobku) a nech si sama cisti kondenzator. Ale hlavne nech su obe tiche (pod tym si predstavujem do 71db pracka, do 62db susicka). Oplati sa priplatit napr. za Bosch aby to dlhsie fungovalo ci malo lepsiu dostupnost servisu?
Do mojich narokov na hluk spada aj podozrivo lacny Haier, co je to zac?

Ja mam AEG 8000 Series Lavatherm susicku a fachci. Ale zase ja som sam, takze nejak extra vytazena nie je. Ale mozem v nej susit aj cykloveci, pripadne GoreTex. Ma na to specialne programy. To samocistenie neviem ci ma zmysel, obcas to pozriem a pripadne vysajem kefkovou nasadou. Nebyva to aspon u mna skoro vobec zanesene. Ak to chces do bytu, tak ma aj tichy rezim. Inak to dost nie ze huci, ale tak zvlastne duni a je to pocut, ako keby si mal subwoofer na zemi.

Poradte nejake kvalitne vonave obrusky do susicky. Kedysi boli v DM super, ale tie nove stoja za prd.
18.09.2023 - 21:14:20
01
Sesulak napísal:
... tak zvlastne duni a je to pocut, ako keby si mal subwoofer na zemi

https://www.hornbach.sk/p/podlozka-pod-pracku-60x60-cm/4063923/
18.09.2023 - 21:35:28
00
Zoidberg canopus
Zoidberg, Bosch velmi odporucam, mame doma vsetko Bosch a sme max. spokojni, pracku, susicku aj umyvacku - nic ine by som nikdy nekupil. Vsetko Serie 6, to je uz celkom dostatocna kvalita.
Canopus veru podobne. Ja tiez nikdy, mobil a TV iba Sony.

Sesulak never tomu ze GTX moze ist do susicky, vseobecne funkcne pradlo neslobodno davat do susicky. Papier toho znese vela.
18.09.2023 - 21:39:51
00
vysoke serie AEG nerezonuju a pracky su vyborne odhlucnene (tiche pri zmikani) s minimalnymi vibraciami. susicka ma bizsie obratky a pradlo sa prirodzene obracia, preto ten ekekt popisany ako subwoofer. podlozka v tomto pripade nema skoro ziadny ekekt. alusticky tlak je jedna vec, frekvencia druha. nechces pri tom pozerat telku v jednej miestnosti:)
kombi pracka a susicka bohuzial kombinuje vsetky nevyhody a vela zerie, ale ked nie je miesto, nie je ina moznost.
18.09.2023 - 21:43:03
00
Mame samostatnu pracku Miele, myslim nejaku 8ckovu radu. Manzelka je z nej stale aj po 2 rokoch nadsena( ja recenziu nedam lebo netusim ani ako sa to zapina, na tieto raketoplany nemam vodicak :) Vytazena je celkom dost pri 2 detoch kludne aj 3 krat denne. Nemame susicku kedze v dome je priestor susit pradlo klasicky. Manzelka bola proti susicke, kedze vraj nici oblecenie. Tak vznikol priestor na vacsi rozpocet pre drahsiu pracku(trafili sme super akciu navyse). Sa som zvedavy ci je to stale legendarna nemecka kvalita na cely zivot. Ak by sme ale nejaku susicku kupili, tak asi samostatnu, na kombinovane som nepocul nikde dobre slovo. Chapem ze nie vzdy je priestor na 2 spotrebice, tak je to kompromis s kombikom. Co sa znacky tyka, nebal by som sa ani LG alebo Samsungu.
18.09.2023 - 21:46:01
00
Dakujem za rady, nakoniec (par minut pred koncom zliav "Dni Marianne") vyhralo LG. Pre pripadnych dalsich nestastnikov, ktori dostanu za ulohu kupovat taketo spotrebice, rozhodovaci proces bol:
- vyradil som nezname znacky pre nedoveru
- vyradil som zname Miele pre vysoku cenu
- AEG a Electrolux som vyradil pre vyssi hluk ako konkurencne v podobnej hladine (inak nic proti, Electrolux umyvacku som spokojne kupil druhykrat)
- lowend znaciek (ETA, Candy...) som sa tiez bal, a este su aj hlucne

-> zostal mi Samsung, LG, Bosch, Siemens, Whirlpool, Beko
- Beko malo malo "lepsich" modelov co zhltnu 9kg, tie potom stali ako LG, s ktorym uz mam dobru skusenost, takze slo von
- Samsung mal v danom vypredaji biedny vyber
- Siemens som vyradil, lebo bol ako drahsi Bosch, pricom uz Bosch som povazoval za 'priplatkovu kvalitu'
- Whirlpool mal konkretny model/seriu (W6....), ktore su mimoriadne tiche, co sa mi dost pozdavalo; avsak potom som sa (nastastie vcas) docital, ze ta susicka nema odvod do odpadu, co som bral ako standard aj v nizsich cenovych hladinach (pricom tento par vychadzal na temer 1100), rozhodne nehodlam chodit nadobku vylievat jak v stredoveku

-> vo finale ostalo LG a Bosch (Serie 6).; rozdiel pre dane modely bol 200e (po vsetkych zlavach cca 900 vs 1100)
V parametroch bola bud remiza alebo v prospech LG, tusim okrem spotreby elektriny susicky. LG malo navyse parne pranie. Za Bosch hovorili najma vseobecne pozitivne skusenosti, za LG ich bolo menej (ale nijaka negativna). Nahradne diely pre obe fajn dostupne. Nakoniec som si povedal, ze LG uz poznam a nemam s nim problem, usetril som 200 a rovno som ich vyuzil na kupu telky :D
Dufam, ze si nebudem o par rokov nadavat.
19.09.2023 - 00:59:10
02
keyboard_arrow_up