marseluspp napísal:
A viete že mám pripojený motorový podávač drevených dosiek ku frézke Je to elektrická prípomoc pre pohyb materiálu po stole. Inak skvelý pomocník... Som však tým pádom e-stolár?



marseluspp - a za kreativitu máš ďalší bod :)
20.12.2022 - 16:24:17
00
Vam to tu riadne kuruje.

Najlepsie je ako vzdy vsetci vedia co ma robit (co si mysli) ten druhy.

Isiel som zo Somara na BK a na kratkom stupani som si to dal za vlastne, predbehol ma "analog". To slovo sa mi paci =)
Dole kopcom pri zjazde ma taktiez predbehol "analog".
Isiel som dlhsie vacsie stupanie + dopomoc a predbehol som "analog".
Isiel som po asfaltke z Race na BK a za parkoviskom (isiel od parkoviska) ma predbehol "analog" lebo som isiel za vlastne, chcel som si maknut. Ked mi uz dochadzal dych tak som si dal ECO a vyssie som ho predbehol.

V ziadnom z tychto pripadov ma ani nenapadlo uvazovat v zmysle, ze ma vysmiali, alebo ze ja sa im teraz mam smiat alebo ze sa mu idem pomstit (kua, vsak pockaj ja Ti ukazem).

Po precitani tohto vlakna sa mi ale ulozila do hlavy tato vasa myslienka.
Ked nabuduce, niekoho stretnem, ci uz ma bude predbiehat alebo budem predbiehat ja jeho, tak si spomeniem tu na typkov co to tu pisali a budem si vraviet to bol asi henten alebo tamten.

Tak ako sa nachadzaju vo vsetkych sferach hlupaci tak sa nachadzaju aj tu, kt. vsetko hejtuju, pretoze tomu druhemu vo vacsine pripadov nerozumeju alebo nechcu rozumiet.

Proste niekoho bavi to ineho to. Kazdy ma svoj dovod, preco si vybral prave ziletku, gravel, mtb, ebike, Fatbike, ...
Niekto ma iba jeden zaujem (napr. bike) iny ma viac zaujmov a nevenuje vsetok cas jednej aktivite.
Niekto rad sutazi (amatersky, cestak, mtb) a preto pravidelne trenuje ci uz tvrdsie or lahsie v ramci svojich casovych moznosti, iny zasa robi cyklovylety.
Ide o to, ze ta to bavi. Niekto ma radost, ze sa mu zlepsuje kondicia, vykonnost, druhy ma radost z peknych vyhladov a krasneho vyletu.
Aj na Ebiku sa da schudnut (80% je v strave) a zlepsit kondicia.
---

Co sa tyka 200W vs 200W

Teoreticky 200W na E-biku je 200W na Biku
Ale len za urcitych podmienok.

Priklad:
E-bike = 25kg + jazdec 80 kg = 105 kg
Bike = 15kg + jazdec 80 kg = 95 kg
Nech na rovinke, asfalt, dvaja identicki jazdci
1. jazdec sliape vykonom 200W na E-biku + 100W dopomoc ECO = konstantna rychlost 25 km/h
2. jazdec sliape vykonom 200W Bike = konstantna rychlost 25 km/h
=>
d=25km
v=25km/h
t=1h

Obaja prejdu rovnaku vzdialenost za 1h => obaja sa nadreli rovnako.
---

skoro rovnaky priklad len 2.bike vazi o 5 kg menej:
- // -
Bike = 10kg + jazdec 80 kg = 90 kg (-5 kg)

1. jazdec sliape vykonom 200W na E-biku + 100W dopomoc = konstantna rychlost 25 km/h
2. jazdec sliape vykonom 200W bike = 30 km/h
=>
d=25km
v=30km/h
t=0,833 h => 50 min

Tu uz sa Biker nadrel menej ako E-Biker.
pretoze pri konstantnom vykone 200W bol 50 min ale E-biker 1 h.

A podobne je to u dalsich premennych, kt. to ovplyvnuju ako vaha jazdca, vaha biku, vykon jazdca, stupanie %.

Ti co pouzivate "STRAVA" kludne si to porovnajte so mnou na identickej trase. Raca -> BK
Odskusal som 3 rozne stupne dopomoci.
https://www.mtbiker.sk/forum/post1875321.html#p1875321
20.12.2022 - 17:32:57
02
Ja len tak nahlas uvažujem že pri čom všetkom si pomáhame s elektrikou a motormi a rozmýšľam prečo práve pri bicykloch je to zlé.

Asi tu ie o vnútornú energiu a jej generovanie.

Niekto čerpá energiu samotným výletom a radosťou z pohybu, kde je jedno ako sa hýbe. Proste v zmysle "aj cesta je cieľ". Tu radosť a energia nabieha hneď po štarte.

Niekto iný potrebuje prekonávať sám seba a pocit uspokojenia spolu s energiou sa dostaví až na konci " ja som to dal, prekonal som môj starý rekord, atď) . Tu problém nastáva keď pri prekonávaní seba vás hravo prekoná niekto iný, hoci nechtiac. Niekoho to môže rozladiť a radosť nepríde...ale za to ebike nemôže.

Výsledok je taký že vždy je lepšie sa radovať ako tešiť.

Chodievam plávať. Rád plávem. Tak 30min súvisle. Čistí mi to hlavu. Niektorí plavci sú pomalší, niektorí rýchlejší. Niektorí majú plutvy (samozrejme umelé na nohách...) iní majú ešte niečo na dlaniach. Je to taká prípomoc, aj keď za svoje.

Niektorí tvrdia že s plutvami sa namakajú viac, ja zase viem že s plutvami sa mi pláva oveľa rýchlejšie a ľahšie. Kto má pravdu? A kazia plutvy tradičné plávanie?
20.12.2022 - 17:45:50
02
dotm napísal:
a na súloženie máte čo elektrické?

Kto neskúsil, nevie o čo prichádza 🤭
20.12.2022 - 17:51:42
00
Red1
A na toto si prišiel ako ?
Bike = 15kg + jazdec 80 kg = 95 kg / 200W = 25 km / h
Bike = 10kg + jazdec 80 kg = 90 kg (-5 kg) / 200W = 30 km / h
Postupne sa tu dozvedáme, že elektrický pohon vlastne nepomáha, ale viac zvyšuje kondičku,
lebo je vlastne na príťaž :)
20.12.2022 - 17:51:51
07
Ved zvysuje kondicku, ked ides na ebiku ale si ho nezapnes tak urcite zamakas viac ako na normalnom ?
20.12.2022 - 18:00:08
01
Pri rovnakej námahe je elektro rychlejsie...nejsi cyklista, pot , slzy a krv, to je mtb :D
20.12.2022 - 18:23:51
00
tak aj ja sa vyjadrím k wattom
200 W má bajker na klasike, ale ebajk má minimálne 250W aj keď je opretý pred krčmou :)
20.12.2022 - 18:56:29
00
Schvalne pani dotknuti elektrickari, kolko najdete v tejto teme vyjadreni, ze dopomoc emotorom je zla? Lebo zjavne asi citate nejaku inu temu a prispevky. Alebo vam prebija baterka do elektrosedla? ;)
20.12.2022 - 18:56:49
24
scarinko napísal:
Ved zvysuje kondicku, ked ides na ebiku ale si ho nezapnes tak urcite zamakas viac ako na normalnom ?


To tam potom nemuseli montovať motor a akumulátor, kopa peňazí vyhodených. Stačilo závažie zodpovedajúce váhe elektropohonu.
20.12.2022 - 19:09:31
01
Pripomenieme si, elektromotorova pripomoc nie je zla, ani ludia ci ju vyuzivaju pocas bicyklovania. Len jednostope dvojkolesove vozidlo s motorom uz nie je bicykel. That simple a temu mozme uzavriet
20.12.2022 - 19:12:12
55
marseluspp

Áno, ja som napríklad dnes vŕtal elektrickou vŕtačkou, ale nenahral som si tú aktivitu na stravu.
Vieš ako ma lakeť bolel?
20.12.2022 - 19:13:33
02
cokupit napísal:
Schvalne pani dotknuti elektrickari, kolko najdete v tejto teme vyjadreni, ze dopomoc emotorom je zla? Lebo zjavne asi citate nejaku inu temu a prispevky. Alebo vam prebija baterka do elektrosedla? ;)


Som prečítal do "elektrosadla"
20.12.2022 - 19:15:59
04
ano správne, to sadlo sa ti spraví po čase na ebejku :D
20.12.2022 - 19:25:57
00
V jednom sa určite zhodneme. Elektrosadlo je rovnaké ako biosadlo. Ebajkeri nie sú v tomto nijako diskriminovaní.

corsair Neviem, čo ma šokovalo viac, či Tvoje 250+ výlety na skladačke, alebo toto priznanie. Aktív či pasív ?😂

Je to dobrá téma, od invektív sa pristúpilo k humoru, čo dokladajú aj krátke matematické exkurzy do teórie výkonu hybridných elektricko humánnych šliapacích sústav. Konečne je to zábavné.
20.12.2022 - 19:41:34
09
keyboard_arrow_up