Koho budete volit ?
ANO 0% [ 0 ]
SDKU-DS 39% [ 19 ]
HZDS 2% [ 1 ]
KDH 6% [ 3 ]
SMER 8% [ 4 ]
SNS 27% [ 13 ]
SF 4% [ 2 ]
SMK 4% [ 2 ]
KSS 4% [ 2 ]
OKS 6% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 49
Zivotna uroven sa zvysila stabilizaciou koruny, znizenim inflacie, zaclenenim do EU. Slovensko sa stalo zaujimavou investicnou krajinou, prisli zahr. investori, ponukli zamestnanie a tak sa znizila nezamestnanost. Vsetci maju vacsiu moznost najst si robotu. Ale je pravda, ze priepast medzi chudobou a bohatymi sa prehlbuje. Tak je to vsak aj v USA alebo inde.
30.06.2006 - 13:35:16
00
Zivotna uroven sa zvysila stabilizaciou koruny...


myslim ze stabilizacia koruny nema moc spolocne so zivotnou urovnou ...

napisal si to pekne - normalne by som ta zobral za hovorcu :) ale ma to chybu - zatial sa prichodom investorov zivotna uroven nezvysila. hodim priklad - fabrika co ma 50 zamestnancov tak 45 pracuju za minimalnu mzdu a 5 za paradne prachy (to sa potom rata priemer) ... je mi jasne ze to je vsade vo svete tak ale mne sa to jednoducho nepaci :( a nemyslim si ze by sme sa mali prave uberat smerom ako USA ... a vseobecne cele toto fungovanie je trocha divne ... tu musime palit tisice ton obylia lebo eu povedala ze je ho privela a v afrike nemaju co jest ... niektore veci asi nikdy nepochopim :(
30.06.2006 - 13:56:40
00
Nazory ako kralik na Slotu majuvacsinou ludia, co byvaju od Ziliny aspon 150 km a nevedia co sa tu naozaj deje, ako treba odvadzat z firiem Slotovi vypalne a pod.


Inac by ma zaujimalo, ako je mozne, ze Slota je v Ziline primatorom uz tusim 16 rokov (od 1990, ak sa nemylim). Preco ho Zilincania stale volia ? Myslim, ze tu je viacej ludi zo Ziliny, tak skuste napisat svoje nazory.

Napriklad tie 20 korunaky, kazdy nadava, ale je to naznak systemu. A ze lekari nadavaju na platy? Doprial by som im sukromne nemocnice, tam by asi tazko fungovali uplatky a nakup pristrojov na zaklade provizii.


Ja si osobne myslim, ze Zajac bol zly minister. Ako moze robit ministra zdravotnictva clovek, ktory je priamo napojeny na firmy, ktore dodavaju zdravotnicky material a pristroje. Zhodou okolnosti mam kamarata, ktory v tomto sektore robi - bezne sa stavalo, ze lekari / nemocnice boli donutene kupit drahsi pristroj s vyssimi prevadzkovymi nakladmi a rovnakou funkcnostou len preto, lebo im niekto naznacil, ze takto peniaze na ten pristroj dostanu.

A na zaver este mala poznamka - pockajme s kritikou vlady aspon dokym bude jasne jej personalne zlozenie a jej program. Nechcem sa Fica zastavat, ale podla mna vela inych moznosti nemal. Do vlady musel ist, lebo dalsie volby by uz 30% neziskal. S KDH ratat nemohol (kvoli nejednotnosti strany a hrozbe rozpadu), s SDKU ist nechcel, pretoze je fakt, ze tieto 2 strany by asi vela spolocneho vo svojich programoch nenajdu. Bol by som radsej, ak by bola v koalicii aj SMK, ale pravdebodbne by to pre Fica znamenalo viac kompromisov.
30.06.2006 - 14:24:47
00
sa znizila nezamestnanost


O kolko? Zmenil sa hlavne system, ako sa hodnoti kto je nezamestnany ako uz nie. Nehovorim, ze nezamestnanost neklesla, ale klesla minimalne. A ked na tym tak rozmyslam, tak najvacsi podiel mal na tom asi Rusko, ktoreho vacsina ludi najviac odsudzuje ...

mne sa to jednoducho nepaci

Mame tu laviciara ? ;-)
30.06.2006 - 14:32:19
00
suhlas s borisom ... ruska vsetci nenavidia ale myslim ze jeho zasluhy su velke ... priviedol kopec investorov (aj ked mi je jasne ze z toho poriadne profitoval ale na tom nezalezi, predsa nesiel do politiki kvoli 100 000 platu)

nenadavaj mi do laviciarov ... respect :)
30.06.2006 - 14:37:33
00
no tie niektore investicie :roll: zahranicni investori tu maju take podmienky o akych by sa tebe v nemecku, anglicku, alebo inej EU krajine ani nesnivalo...

inac suhlas s Borisom :wink:
30.06.2006 - 15:02:25
00
raz ked to pojde takto dobre a nebude kam exportovat a na slovensko pride aj taiwansky vyrobca vsetkych bajkoramov taiframes ltd. tak kazdy bajker uz v koliske vyfasuje jednu kiu z drziakom na bajk a bajk podla vlastneho vyberu...
30.06.2006 - 19:10:23
00
Zivotna uroven sa zvysila stabilizaciou koruny, znizenim inflacie, zaclenenim do EU. Slovensko sa stalo zaujimavou investicnou krajinou, prisli zahr. investori, ponukli zamestnanie a tak sa znizila nezamestnanost. Vsetci maju vacsiu moznost najst si robotu. Ale je pravda, ze priepast medzi chudobou a bohatymi sa prehlbuje. Tak je to vsak aj v USA alebo inde.



no ja by som len k tomu zamestnaniu.. ono ta hlaska cim stale ohurovali ludi ze vytvorili novych 1500 pracovnych miest je tak trocha ofajc.. pretoze z tych 1500 miest je pre bezne obyvatelstvo tak 500 mozno (ak vobec tolko) a zvysnych 1000 miest sa obsadi odbornikmi ktory uz robia inde (t.j. maju zamestnanie ale tu im daju lepsie podmienky), pripadne vysokoskolakmi (ktory nemaju problem sa zamestnat pretoze su to vacsinou technicke smery ktore su ziadane).. takze novych pracovnych miest pre ludi neni 1500 ale len 500, zvysnych 1000 je pretahovanie z inych podnikov...
30.06.2006 - 20:25:59
00
K zamestnanosti. Za meciarovej vlady sprivatizovane podniky krachovali a ludia prichadzali o pracu. Napriklad tie automobilky s periferiou vytvaraju kvantum prac. miest, buduju sa dialnice. Ako europania mame lepsiu moznost najst pracu v zahranici (aj ked podradnu). Takze neverim, ze by sa nezamestnanost neznizovala. A Zajaca neobhajujem, obhajujem reformu.

K Slotovi. Ja stale pochybujem o objektivite poslednych volieb primatora. Nemal protivnika a ostatni su aj tak prilis na neho napojeny. A stale je umoznene volit aj starsiemu sfanatizovanemu obyvatelstvu naucenemu na diktatorov. Vymenou primatora sa v Ziline aj tak vela nezmeni, v rukach ju bude mat stale ten isty clovek.
30.06.2006 - 20:45:44
00
Zivotna uroven sa zvysila stabilizaciou koruny, znizenim inflacie, zaclenenim do EU. Slovensko sa stalo zaujimavou investicnou krajinou, prisli zahr. investori, ponukli zamestnanie a tak sa znizila nezamestnanost. Vsetci maju vacsiu moznost najst si robotu. Ale je pravda, ze priepast medzi chudobou a bohatymi sa prehlbuje. Tak je to vsak aj v USA alebo inde.



no ja by som len k tomu zamestnaniu.. ono ta hlaska cim stale ohurovali ludi ze vytvorili novych 1500 pracovnych miest je tak trocha ofajc.. pretoze z tych 1500 miest je pre bezne obyvatelstvo tak 500 mozno (ak vobec tolko) a zvysnych 1000 miest sa obsadi odbornikmi ktory uz robia inde (t.j. maju zamestnanie ale tu im daju lepsie podmienky), pripadne vysokoskolakmi (ktory nemaju problem sa zamestnat pretoze su to vacsinou technicke smery ktore su ziadane).. takze novych pracovnych miest pre ludi neni 1500 ale len 500, zvysnych 1000 je pretahovanie z inych podnikov...
Si to trochu nedomyslel lebo kto potom bude robit v tych firmach odkial poodchadzaju ty odbornici?musi tam prist nejaka nahrada cize je to znizovanie nezamestnanosti
01.07.2006 - 14:53:27
00
smer chce zrusit poplatky za zdravotnictvo....
od septembra
prave to bolo na exprese...
01.07.2006 - 17:03:18
00
smer chce zrusit poplatky za zdravotnictvo....
od septembra
prave to bolo na exprese...

Mal by sa viac snazit. Tych usetrenych 20 korun rocne ma nezachrani. :(
01.07.2006 - 18:34:39
00
Si to trochu nedomyslel lebo kto potom bude robit v tych firmach odkial poodchadzaju ty odbornici?musi tam prist nejaka nahrada cize je to znizovanie nezamestnanosti


no ne tak uplne.. ti firmy bud pretiahnu zasa niekoho ineho alebo viac vytazia ostavajuci tim.. pripadne na tie posty stiahnu cerstvych absolventov, lenze ty by sa zamestnali aj bez nich.. problem zamestnanosti ma uplne ina skupina ludi, takze ak vyjde rocne 1000 technikov tak 980 rovno zo skoly bezproblemov nastupi do podnikov aj bez novych investorov..
proste ty super investori neriesia nezamestnanost tak ako sa to prezentuje..
01.07.2006 - 20:06:30
00
Ako moze robit ministra zdravotnictva clovek, ktory je priamo napojeny na firmy, ktore dodavaju zdravotnicky material a pristroje.


To iste sa pytam teraz ja. Ako moze robit ministra clovek, ktory je priamo napojeny na jednu zo zdravotnych poistovni a dokonca je jej sef?
03.07.2006 - 08:09:52
00
Ja sa nic nepytam, jeden z nich uz kedysi odpovedal jasne: "Je po volbach, zvyknite si."
03.07.2006 - 08:31:44
00
keyboard_arrow_up