Koho budete volit ?
ANO 0% [ 0 ]
SDKU-DS 39% [ 19 ]
HZDS 2% [ 1 ]
KDH 6% [ 3 ]
SMER 8% [ 4 ]
SNS 27% [ 13 ]
SF 4% [ 2 ]
SMK 4% [ 2 ]
KSS 4% [ 2 ]
OKS 6% [ 3 ]
Celkový počet hlasov : 49
A kto má robiť toho ministra zdravotníctva? Nejaký riaditeľ nemocnice? Lekár z ambulancie? Alebo mamička z domácnosti?

Však Spoločná zdravotná poisťovňa je štátna, jej generálneho riaditeľa vymenoval minulý minister zdravotníctva. Keď si ho berie minulá opozícia a terajšia koalícia, tak asi niečo vie. Minulý rok stála Spoločná zdravotná poisťovňa pred krachom, tento rok to nie je žiadny zázrak, ale z najhoršieho je von. Kto ju vytiahol z brindy? Minister zdravotníctva? Riaditelia nemocníc? Nejaký doktor z ambulancie? Mamička z domácnosti? Alebo menežment poisťovne, ktorý bol hodne obmenený?

Valentoviča nepoznám, možno bude ešte väčší divočák ako Zajko, ale odsudzovať ho len preto, že je predsedom predstavenstva zdravotnej poisťovne? Na to treba Roota!

Prečo sa neobúvaš do Jahňátka? To bol riaditeľ Plastiky a tú vlastní Širokého partia... Či ten akože zabudne sa svojich bývalých parťákov a nebude im prihrávať štátne zákazky?
03.07.2006 - 22:26:26
00
To iste sa pytam teraz ja. Ako moze robit ministra clovek, ktory je priamo napojeny na jednu zo zdravotnych poistovni a dokonca je jej sef?


:-) Tazko hodnit, kedze nemame podla coho - som na to zvedavy aj ja. Na druhej strane, je predseda predstavenstva a generalny riaditel. Nemusi nahodou z tychto funkcii odstupit (stret zaujmov)? Nie je akcionar, cize nevlastni podiel z tejto poistovne - mimochodom akcionarmi su 3 slovenske ministerstva. Uznaj sam, ze najst odbornika, ktory neposobi v obore je asi nemozne. Myslim si, ze priame financne prepojenie je mensie ako mal minuly minister. Uvidime podla cinov.

Celkovo som z novej vlady trosicku sklamany - hlavne prepojenie Kalinak - Pociatek sa mi zda podozrive. Zacinam hlavne pochybovat o tom, ci bude Fico dostatocne silny ...

Joko ma predbehol pocas toho, ako som pisal svoj prispevok - takze z casti sa opakujeme. Musim s nim len suhlasit ...
03.07.2006 - 23:27:53
00
JoKo, prave tu si ukazal, ze si len cakal na najblizsiu prilezitost ako dat Rootovi pocitit aky si kapo :lol:

Ja som sa bavil s Borisom a tym som myslel presne to, ze ak je to rezort zdravotnictva, tak je logicke, ze to bude robit niekto kto je z brandze :P

Inak ta nechapem, ja som ti napisal, ze ked mas nejaky problem, aby si mi napisal SS.
04.07.2006 - 08:27:49
00
Root, mas pravdu, ze by som to nemal jednoducho zovseobecnovat. Aj podla mna je lepsie, ked ministerstvo riadi clovek z brandze so skusenostami ako politicky nominant bez praktickych skusenosti - ale len dovtedy, dokym nezacne priamo alebo nepriamo pretlacovat svojich "znamych" a svoje sukromne zaujmy. Riziko je asi priamo umerne s mierou financneho prepojenia na firmy v brandzi. Celkovo protekciu, klientelizmus a uplatkarstvo povazujem za jeden z najvacsich problemov celej nasej spolocnosti. A ani len nedufam, ze tato vlada tento problem vyriesi - uspech bude, ak ho aspon zmensi, o com tiez pochybujem.
04.07.2006 - 11:08:01
00
BorisS: ja sa do politiky nejako moc nemiesam, skor z nadhladu a s odstupom sledujem, ale svoj nazor na vec mam. A nemam rad prezliekanie kabatov, tak ako niekto tu.
Ale pacia sa mi take tie tvoje zdrave nazory co som si tu precital.
04.07.2006 - 12:19:32
00
Problem ministra zdravotnictva sa v podstate tyka vsetkych oblasti. Je na mieste otazka, ci funkciu ministra (riaditela alebo ineho pravneho zastupcu) ma vykonavat clovek z odboru (potom je tu to riziko naviazanosti a jednostrannej zatazenosti) alebo to ma robit nejaky manazer, ktory sice nerozumie medicine, ale dokaze sa postarat o chod nemocnice. Obe poziadavky su protichodne, pretoze lekar nemusi rozumiet manazmentu a manazer nerozumie potrebam zdravotnikov. Ja sa zastavam skor druhej alternativy, ze podnik moze riadit aj niekto, kto celkom nerozumie co sa vlastne v nom robi, ale je dobry obchodnik. Pretoze v istom zmysle je jedno ci potrubim tecie ropa, peniaze alebo krv, ich tok sa da optimalizovat rovnakymi metodami.
04.07.2006 - 12:37:53
00
Prečo sa neobúvaš do Jahňátka? To bol riaditeľ Plastiky a tú vlastní Širokého partia


prave dnes toto spominal moj ujo(asi pred rokom ho vykopli).

Ja sa zastavam skor druhej alternativy, ze podnik moze riadit aj niekto, kto celkom nerozumie co sa vlastne v nom robi, ale je dobry obchodnik. Pretoze v istom zmysle je jedno ci potrubim tecie ropa, peniaze alebo krv, ich tok sa da optimalizovat rovnakymi metodami.


velmi pekne povedane. suhlas :wink:
04.07.2006 - 20:19:05
00
:wink: dik, cakal som za to skor odsudenie. Treba dodat, ze taky clovek by mal byt aj dostatocne chapavy, inteligentny a nechal si v odbornych veciach poradit od odbornikov. Skoda ze takych niet.
04.07.2006 - 20:24:05
00
Ale pacia sa mi take tie tvoje zdrave nazory co som si tu precital.

Nie som si teraz isty, ako si to myslel. Ci ironicky(ze sa na nich zasmejes) alebo normalne (ze s nimi sympatizujes);-) Ale v podstate je to jedno.

Ja sa zastavam skor druhej alternativy, ze podnik moze riadit aj niekto, kto celkom nerozumie co sa vlastne v nom robi, ale je dobry obchodnik. Pretoze v istom zmysle je jedno ci potrubim tecie ropa, peniaze alebo krv, ich tok sa da optimalizovat rovnakymi metodami.


velmi pekne povedane. suhlas :wink:


No ja s vami tentokrat tak jednoznacne nesuhlasim. Je pravda, ze podnik moze riadit aj niekto, kto celkom nerozumie, co sa vlastne v nom robi. Ale nemoze riadit niektore specificke ministerstva, ako napr. Min. spravodlivosti, zahr. veci, obrany a aj zdravotnictva. Konkretne zdravotnictvo : Zdravie nie je bezny tovar a plati tu kopec obmedzeni (ustava, hippokratova prisaha, rozne zakony, ...). Podla mna, je tu omnoho tazsie aplikovat rovnake metody ako v inych odvetiach. Treba mat hlavne cit pre vec a prehlad, co sa da a co nie.
Ale to je len moj laicky nazor, pretoze ekonomiu som nikdy nestudoval ;-) Okrem toho, minister nikdy nerozhoduje sam - ma cely tym odbornikov a poradcov. Takze teoreticky aj slaby minister moze byt uspesny, ak je obklopeny dobrym teamom ludi.
04.07.2006 - 23:14:04
00
JoKo, prave tu si ukazal, ze si len cakal na najblizsiu prilezitost ako dat Rootovi pocitit aky si kapo :lol: .

Samozrejme, urobilo mi to radosť a dobre na duši. Hneď sa mi lepšie spalo.
Ja som sa bavil s Borisom a tym som myslel presne to, ze ak je to rezort zdravotnictva, tak je logicke, ze to bude robit niekto kto je z brandze :P .

Tak to som nepochopil... Riaditeľ zdravotnej poisťovne a vyštudovaný doktor nie je z branže?
Inak ta nechapem, ja som ti napisal, ze ked mas nejaky problem, aby si mi napisal SS.

Neviem, prečo by som si mal dopisovať cez SS keď som návštevníkom tohto fóra.

BTW, Valentoviča sa nezastávam, možno práve pre názory Smeru a HZDS na smerovanie zdravotníctva budem o mesiac-dva postávať na úrade práce. Uvidíme...
04.07.2006 - 23:53:56
00
2Boris ja (myslim, ze ani giro) som to nemyslel na urovni ministerstva. ale v podstate staci, ak by bol minister vynikajuci manazer a mal nejakych 3 ludi pod sebou, ktori by mali prax z daneho oboru.
05.07.2006 - 17:13:43
00
2Boris ja (myslim, ze ani giro) som to nemyslel na urovni ministerstva. ale v podstate staci, ak by bol minister vynikajuci manazer a mal nejakych 3 ludi pod sebou, ktori by mali prax z daneho oboru.

jj, presne tak som to myslel.
05.07.2006 - 20:24:01
00
Ale pacia sa mi take tie tvoje zdrave nazory co som si tu precital.

Nie som si teraz isty, ako si to myslel. Ci ironicky(ze sa na nich zasmejes) alebo normalne (ze s nimi sympatizujes);-) Ale v podstate je to jedno.


Myslel som to uplne normalne.

Ja som sa bavil s Borisom a tym som myslel presne to, ze ak je to rezort zdravotnictva, tak je logicke, ze to bude robit niekto kto je z brandze :P .

Tak to som nepochopil... Riaditeľ zdravotnej poisťovne a vyštudovaný doktor nie je z branže?


Tomu sa ani necudujem, ze si to ty nepochopil.


Naposledy upravil root dňa 06.07.2006 - 07:08:05, celkovo upravené 1 krát.

06.07.2006 - 07:04:49
00
cron
keyboard_arrow_up