:talk:
24.11.2012 - 20:16:12
00
Matvej11: korisť pred šelmou uteká. Šelma jej najprv skáče na nohy a zadok. Na krk až potom, keď má korisť pod sebou. Celé to chvíľu trvá. V spôsobe lovu a usmrcovaní koristi sú určité rozdiely v závislosti od toho o aký zvierací druh sa jedná (vlci, medveď, mačkovité šelmy, atď).

Jfab: a to znamená že korisť to bude menej bolieť keď bude vedieť že dravec ju zabíja preto lebo sa riadi tými zákonmi, a nemá z toho radosť? Ako konkrétne sa zamotávam?
24.11.2012 - 20:18:47
00
Tato debata mi pripomina vyuku nabozenstva. Kdekto tu prezentuje comu veri. Fakty su nezaujimave.
OK ale co tak skusit sa vratit na zaciatok:
Kto mal konkretny incident s polovnikom?
Aky?
Ako skoncil?
A aby to bolo uplne tie iste otazky o lesnej zveri.
24.11.2012 - 20:32:39
00
ja s polovnikmi asi ziadne skusenosti
s lesnou zverou, no ak neratam tie co sme videli tak sa da ratat asi len liska ktora nam celu noc chodila na kacine kradnut jedlo :))
24.11.2012 - 21:01:00
00
Ja som dnes pri výjazde videl dva kamzíky a jedného rysa ako na ne číha (no....boli to vlastne dve kozy a z diaľky na ne dozerala mačka :D :D ).
24.11.2012 - 21:39:02
00
hmm a preco sa potom macka hrala s zivou mysou,to som videl na vlastne oci, vsak jej mala ist "pokrku"!? :)
polovnictvo, aj ked "degenerovane", tu ma,AKO CELOK ,svoje miesto a "funkciu" to som sa pokusal a asi aj breza, naznacit,ked tu zacalo par ludi osocovat VSETKYCH polovnikov...

co sa tyka ,konkretneho pripadu s vlkom ,podla toho aky bol nateseny ,tak ho asi nevida ,"kazdy den" oto smutnejsie je ze ho "musel" hned zastrelit...na "pamiatku"

vela veci funguje u nas podla starych uz neaktualnych zakonov a nariadeni ,130 vlkov :tmi: ...a ked sme pritom...vela krat tie "skody" na hosp. zvieratach robili dvojnohe selmy co sa one mali starat,na prilepsenie si a zvalili to na stvornohe,a tie polovnicke dvojnohe selmy co to "vysetrovali" boli rady ze si nejake tie stvornohe mozu strelit a este aj povedat ze vlastne robia "dobre"... ;)
24.11.2012 - 22:21:56
00
A osobne skusenosti, kvakob?
25.11.2012 - 06:04:38
00
tak napr ja som mal osobnu skusenost s jelenicou na Jurskom maratone, preskocilo viacej kusov cez cestu, jednu som trafil, nastastie len do kopytka rukou - o par desatiniek sekundy skor a bol by som v nej komplet
stretnutia doma neratam, tu ma to neprekvapuje :D
25.11.2012 - 08:47:27
00
Osobne stretnutia:
Rys: zlakol sa, usiel. Jelen, srna, ina vysoka zver: zlakli sme sa vsetci, usli oni. Diviaky: bolo ich malo aj vela. Boli velke aj male, este pasikave. Nebolo mi vsetko jedno, ale zostal som. Oni vyzerali, ze ma maju v pazi. Liska: nechcela sa fotit, usla. Zajac: zdrhal asi 3 min pred prednym kolesom, kym pochopil, ze staci zist z cesticky. Vlk: bol velmi daleko, aby som mohol povedat, ze mi lepilo. Polovnici: slusne ma upozornili na vstupe do lesa, ze maju spolocnu polovacku, tak aby som do lesa pre vlastne bezpecie nevstupoval. Respektoval som.

Breza, skus pochopit rozdiel medzi prirodou a panskou zabavkou.

Naposledy upravil jfab dňa 25.11.2012 - 09:20:16, celkovo upravené 1 krát.

25.11.2012 - 09:12:26
00
Clovek by cakal ze tu pribudnu konecne dake fotky slovenskych zvieratiek a ono sa tu stale vyse 10 stran nadava na polovnikov, ani ja ich nemam rad, ale nestacilo uz? Horsa do lesa s fotakom :D
25.11.2012 - 09:19:05
00
Vcera sme boli na love medvedov (s fotakom), ale oni nepochopili, co od nich chceme. Napokon sme stretli iba velku sovu. Ukazala kridla a uz jej nebolo. Fotky zostali iba v hlave.
25.11.2012 - 09:23:41
00
Kde ste boli?
25.11.2012 - 09:26:33
00
Prispejem aj ja k spätnému preklopeniu témy z "hľadania triedneho nepriateľa" na stretnutie s lesnou zverou.

Najviac mi utkvelo v pamäti stretnutie s Paovcou hrivnatou. Aj také nám pobehuje sem-tam po lesoch. Stalo sa to počas jazdy úzkym chodníkom nad Košicami. Zdvihnem hlavu a cca 20 m predomnou stojí nejaké rohaté hovado. "Boha, muflón!" Zabrzdil som dosť hlučne, muflón nič. Hulákam po ňom, nech vypadne. On nič. Nakoniec som sa radšej otočil a pustil sa smerom odkiaľ som prišiel. Keď som sa obzrel, muflón tam už nebol.

O pár dní som ho videl opäť. V lokálnych novinách. Odchytili ho a odviezli naspäť do ZOO. Vtedy som pochopil, prečo neušiel. Bol na ľudí zvyknutý. Vlastne bola na ľudí zvyknutá, Paovca hrivnatá.

Poľovníka poznám zatiaľ jedného a mám s ním iba tie najlepšie skúsenosti. Minule mi doniesol nejaké dobré mäsko z jeleňa. A nebolo to prvýkrát. Však švagrov si treba nadchádzať.
25.11.2012 - 09:50:00
00
Ja na fotenie zvierat jednoducho nemám čas :D . Nechce sa mi vyťahovať mobil z vrecka, nechce sa mi ani zastavovať.....preto ani nezastavujem a ani nič nefotím. Pozriem, občas spomalím.....a režem ďalej :l: .
25.11.2012 - 10:19:07
00
mobil je u mna len z nudze cnost. fotim casto v podstate na kazdom vyjazde je co cvaknut ale casto sa mi stava ze nestiham a zver ujde co ma potom mrzi :)
25.11.2012 - 11:30:27
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up