presne Duri, aj tak ho nepresvedcite. Ostatnym je to jasne.
07.02.2012 - 15:03:36
00
roadbiker áno!!!!!!!!!! Ale to by museli písať pre každého zvlášť pre rôzne činnosti, ktoré vykonáva. Takže uvádzať jednu teplotu pre všetkých je somarina. Už ja to jasné, o čom píšem furtajs dookola? :-)
07.02.2012 - 17:57:49
00
Mne je jasne akurat to, ze "furtajs" len dristas.
07.02.2012 - 18:25:59
00
nato ze vraj nevies co je torrent :) mas odo mna like za tento koment :D pobavilo ma to
07.02.2012 - 19:40:54
00
Nepochopili ste ma na pár výnimiek. Ale neva, ide sa ďalej. Ozi, katkova kalkulačka nezohľadňuje odolnosť voči chladu jednotlivých ľudí. Každý je totiž inak otužilý, alebo to nieje pravda? Ak sa to "zaokrúhľuje", že všetci majú rovnakú dobre... Rozdiel v oblečení (pletený svetrík, ktorý ľahko prefúka či membránové veci) je tiež zásadný a taktiež to nikto nezohľadňuje? Ale drístam samozrejme ja.

Jeden údaj pocitovej teploty v predpovedi počasia neplatí pre všetkých rovnako. Ale tiež samozrejme drístam. :handshake: :D

No nič, pekný večer! :hai:
07.02.2012 - 22:12:55
00
tá tabuľka nie je moja, patrí firme Gore...ale ak by si chcel vedieť ako to je v skutočnosti, prečítaj si toto...

http://en.wikipedia.org/wiki/Wind_chill

;)
07.02.2012 - 22:30:59
00
Jeden údaj pocitovej teploty v predpovedi počasia neplatí pre všetkých rovnako.

Ja už nevládzem, nevieš pochopiť, že platí pre všetkých, úplne všetkých rovnako? Je plne objektívny a presný, je už na tebe ako s ním subjektívne naložíš, nik totiž nevie nakoľko si voči zime odolný, len ty. To len meteorológovia chcú aby ľudia nemuseli prepočítavať vietor, vlhkosť a iné veci. Proste to pre verejnosť vypočítajú, bachnú do predpovedi aby sa tým riadili. Ak vypočítajú pocitovú -30 °C tak ich nezaujíma, že jeden človek si oblečie 4 svetre, druhý 3 a bezdomovec len to čo má, poroste pocitová bude stále -30 °C a platí pre tých troch rovnako. To môžeš potom tvrdiť, že ani normálna teplota neplatí pre všetkých rovnako. Môžme sa takto hádať v nekonečnej slučke :devil:

Viem čo ti behá hlavou, ale v tom čo tu a ako prezentuješ nemáš pravdu :coffee:
07.02.2012 - 22:53:54
00
Pocitova teplota nema porovnavat mnohych ludi ale dat informaciu konkretnemu cloveku, pretoze kazdy mame pri rovnakej teplote ine pocity. Takze cele vyjadrenie pocitovej teploty je o tom, ze vzdy ked budes pri rovnakej pocitovej teplote vykonavat rovnako namahavu cinnost a budes rovnako obleceny, budes mat rovnaky pocit tepla. To cislo je pre kazdeho relativne ale je uplne presne. Teraz priklad, kedze je to komplikovane napisane :

Ak jeden den je 0 stupnov a vietor 10 km/ hod a druhy den su +2 stupne a vietor 20km/hod, v oboch pripadoch bude rovnaka pocitova teplota a to znamena, ze ak budes robit rovnako namahavu aktivitu, tak sa mas rovnako obliect a budes sa citit rovnako.Je jasne, ze niekto bude potrebovat vetrovku, niekomu bude stacit tenka bunda.
07.02.2012 - 23:22:25
00
pán Lord .. vy mi pripomínate môjho riaditeľa ... a takým ľudom ja zo zásady vykám ... :) ale aspoň sa zabavím
08.02.2012 - 08:40:42
00
orava -18, pocitova-25 :P
08.02.2012 - 08:53:20
00
Lord a normálny teplomer je podla teba presný, relevantný a pre všetkých platný? keď použijem katkovú tabulku od gore aký vidíš rozdiel v oblečení pri 0°C a vetre 20km/h a pri vonkajšej teplote -10°C a bezvetrie?
08.02.2012 - 11:57:45
00
Nerozumiete mi o čo mi ide. Začnem napr. tým, že katkovu tabuľku som nemyslel, že si ju vycucal z prsta, ale že ju tu jednoducho dal. Tým som ju označil ako katkova.
CraObs nepopieram, že sa človek inak cíti vo vetre alebo v bezvetrí pri rovnakej teplote. lapaloma ja sa s niektorými ľuďmi pokiaľ nemusím (pracovne) ani nebavím, nie pre maličkosti ako nepochopenie. Ale pre chrapúnstvo a podrazy.

Posledný pokus: :D (naozaj, sľubujem).

Šlo mi o to, že keď mám údaj napr. - 30 st. Celzia a nikdy som sa pri tejto teplote nepohyboval = neviem, čo presne si mám obliecť, aby som sa cítil pri danej činnosti pohodlne.

Keby som sa riadil údajom pocitovej teploty, ktorá by mi jednoduchým výpočtom vyšla (pri rovnakých poveternostných podmienkach) - 45 stupňov, tiež by som sa nevedel obliecť, keďže som sa v takých podmienkach nikdy nepohyboval.

Pre oba prípady platí, že hodnoty sú dovtedy nič nehovoriace čísla, pokiaľ si na základe vlastného úsudku a skúsenosti a pokusu-omylu nenájdem optimálne oblečenie. Až potom budem mať predstavu, čo tie čísla pre mňa znamenajú = čo si mám obliecť pre danú aktivitu za týchto podmienok.

S týmto zatiaľ so mnou súhlasíte? (ako by jedna nemenovaná učiteľka povedala: "Áno alebo áno?") = pokus o žart. ;)


No a prečo termín "dríst" pre pocitovú teplotu? Pretože sa na základe úsudku a skúsenosti podľa nej neriadim a neprijal som ju ako dôležitý údaj a nepriraďujem ku nej zvolené oblečenie. Pocitová teplota vychádza z údajov, ktoré vlastne využívam aj ja. Ale nepočítam ju a považujem ju za zbytočnú. To je celé.

Ak tento fakt niekoho uráža, tak sa mu ospravedlňujem.

Tým nikoho nechcem presviedčať, že sa pocitovou teplotou nesmie riadiť. Ak mu to vyhovuje prosím. Len kvôli tomu zo seba nemusíme robiť somárikov. Veď vstupné údaje využívame totožné. Hm? :wasntme:
08.02.2012 - 18:59:01
00
no a je to , moze sa zmazat 5 stran :D
08.02.2012 - 19:01:21
00
Veď o tom som stále "točil". :-)
Svoje príspevky zmažem povedzme v piatok.
08.02.2012 - 19:03:42
00
to čo si napísal je pravda, na základe skúseností si pridelíš oblečenie na určité teploty (napr pri peknom počasí = bezvetrie, bez hmly atď.).. a keď bude vonku 10° oblečieš dres s dlhým rukávom a 3/4 gate, lenže keď bude vonku 10° a 10km/h už sa neoblečieš rovnako ale tak akoby bolo napr 5° (udaná pocitová teplota)
alebo podla čoho volíš oblečenie? ako kombinuješ vzhladom na teplotu s vetrom a vlhkosťou vzduchu?
08.02.2012 - 20:19:55
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy)
keyboard_arrow_up