dobry napad

ja by som bol aj za navrh c2 aj za warzone-ov navrh.

skor nejaka kombinacia tychto moznosti:
1. neanonymna registracia celnov s uvedenim veku, ci je alebo nieje zamestanany ... s vystavenim karticky
2. majetnejsi clenovia by sa skladali nejakou sumou - z ktorej by boli dotovane nakupy na zaklade karticky...

napr. peppo (priklad lebo viem ze je student) by si s kartickou isiel kupit komponent.. v obchode by za neho zaplatil plnu sumu a na zaklade blocku by mu z uctu fora bolo vyplatenych napr 5% zo sumy (priklad)

+ min pocet prispevkov na fore 100 alebo min doba od zaregistrovania 1/2 roka


este by to ale bolo potrebne nastavit tak, aby ludia system nezneuzivali,
respektive, aby si niekto nekupoval XTR schalter alebo odlahcene zapletene kolesa a my sa mu na to budeme skladat....

co sa mna tyka, viem to zastresit mozno po financnej a ideovej stranke
ale na organizaciu bohuzial nemam cas, tak verim tomu, ze sa tu najde niekto co by na to mal cas to dat dokopy.
20.02.2008 - 12:45:07
00
ja si myslim,ze podporovat pausalne seckych co nemaju love je blbost

podpora by mala byt len pre tych ktori sa zucastnuju pretekov, nebudem davat penaze tajtrlikovi (aj ked chudobnemu studentovi) aby lamal prehadzovacky na ulici na obrubniku

dalej by sa mala urcit kategorie komponentov na ktore sa budu davat prispevky, aby sa to nezneuzivalo na zlavy na najdrahsie komponenty (aj ked je otazne kde vezme chudobny student 85% z ceny foxa, ale ide o princip, ked mu rovnako posluzi aj reba)
20.02.2008 - 12:51:12
00
mozno nejaka kategorizacia komponentov. opat priklad:
schalter 5% zo sumy kolesa 2% zo sumy
plaste 10% zo sumy
a pod.

ale hlavne dokladna registracia - aby sa nestavalo ze to budu vyuzivat ludia co budu registrovany 2 dni

co sa mna tyka - som ochotny financne prispiet do fondu.

EDIT: marecej ma predbehol v podstate toho co som napisal
20.02.2008 - 12:51:23
00
podpora by mala byt len pre tych ktori sa zucastnuju pretekov, nebudem davat penaze tajtrlikovi (aj ked chudobnemu studentovi) aby lamal prehadzovacky na ulici na obrubniku

To je pravda, ale ber tak ze mozno su ludia ktori by aj chceli jazdit preteky ale nemaju na komponenty, resp bez kvalitnejsich komponentov nemaju moznost natrenovat tak aby mohli pretek odjazdit.
Ale kategorizacia aj z pohladu vykonnosti by bola tiez dobra.
20.02.2008 - 12:55:29
00
bez kvalitnejsich komponentov nemaju moznost natrenovat tak aby mohli pretek odjazdit.


s tymto nesuhlasim, pokial chce tak natrenuje aj na TYneviemkolkatke
20.02.2008 - 12:57:21
00
To je pravda, ale ber tak ze mozno su ludia ktori by aj chceli jazdit preteky ale nemaju na komponenty, resp bez kvalitnejsich komponentov nemaju moznost natrenovat tak aby mohli pretek odjazdit.

dovolim si oponovat ze je to blbost. Sam som absolvoval maratony na biku s vybavou alivio a podobnymi "hard core" vecami. Bike mal snad milion kg ale bol funkcny. Ked sa chce tak sa da...
20.02.2008 - 12:58:30
00
preco by sme mali podporovat iba tych co pretekaju ?

a co ti ostatni co jazdia iba pre potesenie ? a napriek tomu jazdia vela ?
ja napriklad nechodievam na preteky a maratony, som kvoli tomu mensi biker ako niekto kto chodi ?
20.02.2008 - 13:14:46
00
toto je celkom fajn nápad, ale vyselektovať tú skupinu je asi nereálne.a čo sa podpory týka, tak napr. ja osobne ako "chudobný študent" mám najhlbšie do vrecka pri kupovaní spotrebákov ako reťaz a kazeta.na drahé veci si našetrím skôr.a myslím, že napr preplácať štartovné, alebo aspoň časť z neho by bolo vhodnjšie.aspoň ja s tým mám problém dať 500sk za štartovné a ešte dalších x stovák za dopravu, jedlo a iné výdavky s tým spojené.ale čo už.cyklistika nie je lacný špás.
20.02.2008 - 13:18:33
00
Haha. Už na začiatku hľadania cesty sme v patovej situácii. hehe
20.02.2008 - 13:20:49
00
Haha. Už na začiatku hľadania cesty sme v patovej situácii. hehe


no povedat, ze sa "to neda" je najjednoduchsie

mozno by to fungovalo lepsie,
keby si kazdy z nas vybral nieco ako "mladsieho bikoveho brachu"

komu by daval svoje skusenosti, know-how, a ktoreho by aj komponentovo alebo financne podporoval...

nevidte v tom prosim ziadne pedofilne alebo homosexualne sklony...
20.02.2008 - 13:26:54
00
Myslím, že to asi treba nechať na kluby. Koľko ich tu je tak či tak asi naznačuje niečo o obľúbenosti cyklistiky na Slovensku a zapálenosť pre vec.
A podporovať niekoho len preto, lebo chce lepší šálter na behanie po sídlisku tiež asi nebude tá správna cesta. Ak mladý človek chce, tak sa bude snažiť obklopiť súputníkmi alebo navštívy vo svojom okolí najbližší cykloklub.
Neodrádzam Vás ale týmto od hľadania riešenia. Moja malá ponuka platí.
20.02.2008 - 13:32:05
00
Geroy Tvoje posledné vety o mladšom bráchovi majú niečo do seba. Tento spôsob by ale chcel mobilizáciu zastrešenú koncepciou a osvetou v celoslovenskom meradle.
20.02.2008 - 13:35:40
00
Ja mam na toto uplne iny nazor....svet je svina a vyje_e skoro s kazdym...tak nech si kazdy ten svoj osud nesie na bedrach sam....
Niesom z bohatej rodiny ale ked nieco chcem tak to aj dostanem...a pricinim sa o to vlastnou zasluhou.. 8)
20.02.2008 - 13:37:34
00
zaujímavá idea .... páči sa mi.
ja už mám svojích "súrodencov" ktorím robím servis (ak náhodou potrebujú) a je to hlavne o dobrom pocite. Ten dobrý pocit je niekedy viac ako financie, ktoré by som az to dostal.
čo sa týka dielov, niečo málo mám (alivio 7 kolečko, rolničky... ) ale ked sa najde niekto kto to bude potrebovať tak mu to rád poskytnem.
Takýmto spôsobom odišiel môj RB booster na odskúšanie členovi fora a do konca roka mal byť vyplatený (ked bude mať financie), alebo vrátený. Čas plynie a stále je to neuzavreté, takže nemám boster ani Sk (cca 4-5 mesiacov, už to radšej nesledujem) :evil:

v každom prípade to treba dobre premyslieť aby sme sa nepopálily.

PS: ked niekto chce jazdiť, tak bude jazdiť aj na Sis a nezabrániš mu v tom. Takže vyhovárať sa na financie je blbina. Ja som mal (aj mám) hlboko do vrecka, ale odjazdil som dve sezony s 15kg CR-Mo bikom postaveným na Aliviu s vidlou RST 460 neskôr Gila T5. Prežil som a jazdím dalej.
20.02.2008 - 13:47:30
00
Idea súrodencov je fajn. Mám tiež svojho "tatka", ktorý ma doviedol k cyklistke, trenoval ma, učil ma ako jazdiť ako servisovať, komponenty som mal vždy od neho najlacnejšie. Ja takisto už mám svojho "učňa" je síce trvdohlavý no možno z toho niečo bude.

Pri tomto ide však o jeden veliký problem a konkretne o určitý typ "vzťahu" medzi "bratmi" ako si to geroy napisal. Toto však môže fungovať len v blízkom okolí. Nikto sa ti dobrovolne nezačne "starať" o randomneho mladeho cyklistu, ktorý o to požiada z 150km zdialenej dediny. a preto myslím, že sa týmto vzdalujeme od tvojej povodnej myšlienky na prvej strane.

Ako som už napísal, zatial jedina realne uskutočnitelná pomoc je prostredníctvom interneho bazaru.
20.02.2008 - 13:57:03
00
keyboard_arrow_up