Nemate niekto skusenosti s HDD Toshiba P300?? Skladam taky povedzme budget PC a na bazosi nic rozumne nieje (HDD), resp. jeden jediny a majitel nevie kolko ma nabehane hodin.. Ten Toshiba by som zobral novy z obchodu, len ci to nebude haraburda za tu cenu :smirk: Staci mi 500gb, takze SMR zapis odpada. A pojde to do paru s SSD, takze rychlost vyriesena tiez
20.12.2020 - 14:25:44
00
Za 42-45 eur mas 480 resp 500GB SSD. Nevidim dovod kupovat HDD
20.12.2020 - 14:33:47
02
Cakal som kto to napise.. :smirk: Ako datovy disk mi je sympatickejsi klasicky HDD. Pouzivam SSD ako systemovy disk v inom pocitaci a obcas si zahral mrtveho chrobaka, takze vzhladom na tuto skusenost neviem ci mam SSDcku az tak verit


Naposledy upravil weexo dňa 20.12.2020 - 14:48:22, celkovo upravené 1 krát.

20.12.2020 - 14:44:13
00
weexo: klasicky HDD sa ti oplati v podstate len v dvoch pripadoch .. ked chces velku kapacitu (v raide) alebo chces zalohovat. Ale tam je 500GB nanic, za 40e. Za 40e kupis tych 480GB SSD, alebo 1TB disk. Potom este je jedna vec, kedy sa ti SSD urcite nevyplati /ak teda nepocitas s castym nakupom/. Ak budes neustale zapisovat malicke subory tazko kompresovatelne s castym syncom. Ale to asi nebude tvoj pripad.

Co s tyka dat a ich spolahlivosti .. SSD je v zasade spolahlivejsie, co sa tyka integrity, ale stale hrozi sudden death. Ale to hrozi uz viac menej aj u dnesnych HDD. Zial. Jedina cesta su zalohy :) .. pretoze je uplne jedno co tam mas .. dnes tam data su, zajtra nemusia byt. Zalohovacich programov , aj free je celkom dost, aj samotne windows ponukaju pouzitelne veci. Alebo do cloudu, ak to toho neni vela.
20.12.2020 - 14:47:40
00
Ja mam SSD od roznych vyrobcov ci uz na zalohu alebo ako systemove uz niekolko rokov a zaklopem zatial ziadna chyba ci vypadok. HDD jedine ako vysokokapacitne ulozisko na zalohu, inac uz pre mna vyznam nemaju. Kazdy mame nejake preferencie
20.12.2020 - 15:02:26
02
V imacoch a macbooku fungujem na nvme samsungov 960 evo popripde v starsich imacoch na samsung 860 evo ssd

Tie su kapanek drahsie ale ako cestovnu zalohu mam nejake lacnejsie 1TB ssd a funguje bezchybne :)

Tak ako posu vyssie hdd ma zmysel fakt len ako velkokapacitna zaloha :)

Do 1TB ries bud nvme alebo sata ssd :)

Pri dnesnych cenach nieje o com :)
20.12.2020 - 15:13:28
01
Tak, tak .. a maju este zlacnit .. o 30% ...a ked si zoberiem, ze naozaj velkokapacitne disky (10GB+) su riesene vselijakymi pofidernymi technologiami ako heliove bubliny :lol: .. tak asi uz neni daleko cas, kedy HDD uz skonci uplne. No, este teda je tu to obmezenie na prepisy ... to je v niektorych pripadoch problem, ale nastastie nie je to uz asi tak moc akutne. No, este jedna vec .. disk vydrzi dlho, SSD/flash je nutne prippojit obcas na napatie /polroka-rok pre istotu/, inak bunky stratia data. Starsie flashe by mali vydrzat par rokov. Ale z toho tak ci tak plynie jedna vec .. zalohovat,zalohovat,zalohovat. Ked uz o tom pisem .. windows -> backup -> windows 7 type -> zvolit co zalohovat -> kazdy den. PC a hlavne windows (ktory rad maze profily) nejsu papierove sanony v policke :D
Inak zatim asi naj pomer cena/kapacita SSD som videl patriot 960gb za cca 80e
20.12.2020 - 15:28:20
00
v NTB som mal SSD cez M.2 SATA a cakal som, ze z toho budu hadam aj plamene slahat, tak to bude rychle :D a ho... takze sa z NTB teraz tesi sestra, ktorej 10ky Okna nevadia.
A zmienil som, ze to ma byt budget PC, ano? :D takze Samsung EVO a Pro mozme vynechat. Skor som pozeral na GoodRam Iridium gen.2, ktory ma tiez MLC pamate.
Cenu SSD mozno ovplyvni aj nova technologia zapisu u HDD, tam sa chcu dostat az do 40TB, a s heliom samozrejme :D


Naposledy upravil weexo dňa 20.12.2020 - 15:51:38, celkovo upravené 1 krát.

20.12.2020 - 15:34:43
00
Tak zas Zipsik ma zas utkvelu predstavu, ze Samsung EVO su high end SSDcka .. ale nie su. Zipsik este high end SSDcka nevidel ani z rychlika. Samsung evo su obycajne consumer level SSDcka, ktore ohuruju reklamou /a neni su nejak velmi drahsie/, takze sa riad cenou .. kapacita/vs cena a ktomu mozno TBW (aj ked tam tiez dost odrbavaju). Budget PC ti staci aj TLC .. tusim za 20e mas 240GB.
20.12.2020 - 15:44:38
01
Mozno staci, ale za 6€ navyse chcem MLC. Za tie super ceny co spominate kupim mozno polovicnu kapacitu, alebo mate firemnu zlavu potom :D
20.12.2020 - 16:05:47
00
Ja mam dobre skusenosti s lacnymi kingston SSD. Prave som nahadzoval dalsie 480GB. Stalo ma 50€ (porazene vianoce) najstarsie mi uz bezi 6 rokov, z toho 2 roky 24/7. Ak si tam chcel mat HDD nie je potrebne hladat ultra rychle SSD. A o vydrz sa fakt nemusis bat. Ak su to dolezite data, nemaju byt na disku doma ale na cloude.

Ako pise Ito, bavime sa stale o lacnych consumer ssd.
20.12.2020 - 16:06:36
00
my mame v praci pure storage 2PB diskove pole tam su urcite tiez samsung evo :facepalm:
20.12.2020 - 16:06:43
00
lto napísal:
Tak zas Zipsik ma zas utkvelu predstavu, ze Samsung EVO su high end SSDcka .. ale nie su. Zipsik este high end SSDcka nevidel ani z rychlika. Samsung evo su obycajne consumer level SSDcka, ktore ohuruju reklamou /a neni su nejak velmi drahsie/, takze sa riad cenou .. kapacita/vs cena a ktomu mozno TBW (aj ked tam tiez dost odrbavaju). Budget PC ti staci aj TLC .. tusim za 20e mas 240GB.



Pisal som niekde ze su to highend ssdcka? Kua Lto uz aj ty mas potrebu domyslat si nieco co nikde nebolo napisane?

Ja len pisem o tom ze su trochu drahsie....

Btw. Do applu oen tak hocijake ssdcko nenapchas a zeovna samsungy su jedny z tych kompatibilnych, to je jediny dovod preco ich tam mam :)
20.12.2020 - 16:11:57
02
To sú tu už iné čítania medzi riadkami 😮. Kde zipsik písal, že je Samsung EVO je highend disk. Napísal len, že je trochu drahší sko tie najlacnejšie, čo je pravda.
20.12.2020 - 16:12:14
03
petrik: diskove pole mozes stavat na kapacitu, alebo I/O vykon :) .. hadaj, co je drahsie :)
20.12.2020 - 16:13:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up