Neboj nehodovos opat vyrzne klesne v statistikach. Totiz po novm je nehoda iba to kde sa niekto zrani. Ak zlikvidujes na totolku bike, auto... ale nikto nejde do nemocnice ide o skodovu udalost. Nemas volat PZ a v statistikach to bude len poiustovacich ak vobec. Cize zase su cesty bezpecnejsie, skoda ze opat len a papiery. Ale predsa nemozeme nasich ctenych prislusnikov rusit pri menrani rychlosti na dialnicnych obchvatoch a poliach za dedinami. Pokladnica sa sama nenaplni.
17.07.2022 - 01:19:48
00
minule ma tesne pred kruhákom predbehli dve autá, potom samozrejme spomalili tak som kruhák obišiel z ľavej strany a zas som bol pred nimi
17.07.2022 - 02:33:49
00
Skvelé ivan a čo si tým získal?

Za mňa, odkedy ten zákon prešiel, tak je to na ceste o niečo lepšie a to sa počíta :)
17.07.2022 - 08:54:13
03
V ociach ostatnych pritomnych ucastnikov premavky ziskal dalsi minusovy bod pre cyklisticku komunitu. Dakujeme.

Ivan je skratka pretekar telom aj dusou. Skoda ze nie aj mozgom.
17.07.2022 - 09:00:56
00
Podľa mňa je to lepšie. Určite si viac šoférov dáva väčší odstup než pred pár rokmi.
17.07.2022 - 09:34:19
01
Je to lepšie určite...aj Garmin Varia tomu pomáha
17.07.2022 - 09:55:04
00
Ja svietilm cez deň blikačka vpredu na frekventovaných cestách a Varia vzadu (cesťák).

Ale stotožním sa so záverom toho článku: kto jazdil ohľaduplne predtým, tak teraz to zachová rovnako, prípadne ešte ohladuplnejšie. Ja som bez ohľadu na nejaký zákon predchádzal aj predtým v druhom pruhu, počkal keď som nemohol predbehnúť. Lebo si to viem predstaviť a ako cyklista čo najazdí viac na biku ako na aute (služobné nerátam) viem aj cyklistu predvídať.
Kto jazdil ako prasa predtým tak aj bude...
Jedine čo by som rád, tak toho magora posadil na bicykel že nech si to zažije.
Ale zase nebolo to kritické, len tá plechovkárska reakcia pána ciest ma vytočila a keby som mal kameru, tak to isto riešim.
17.07.2022 - 13:13:23
00
ennio napísal:
V ociach ostatnych pritomnych ucastnikov premavky ziskal dalsi minusovy bod pre cyklisticku komunitu. Dakujeme.

Ivan je skratka pretekar telom aj dusou. Skoda ze nie aj mozgom.


ved duša je mozog, take lahke nevieš

aký mínusový bod - tesne pred kruhákom nemajú predbiehat, minule ma jeden predbehol v strede kruhaku - to aké body si vodiči získavaju pre vodičskú komunitu, predbiehaju za každú cenu - aspon zistili že oni idu pomaly a sami zdržujú, zavadzajú, nevedia jazdit furt brzda plyn brzda plyn - jak moja žena, ved ked sa blížim ku kruháku tak dám neutrál a na že pridám plyn aby som predbehol cyklistu potom brzda aby som nevyletel z kruháku potom zas rýchlo plyn, to zrejme aj ty tak jazdíš - nie mozgom
treba ich trocha vycvičit nemožme im donekonečna ustupovat :D myslia si že ked su opancierovaní tak možu šecko :D


Naposledy upravil Hosť dňa 17.07.2022 - 14:00:25, celkovo upravené 1 krát.

17.07.2022 - 13:25:00
00
A ty si to zaklincoval keď si kruháč prešiel z ľava. Fakt si im ukázal ako sa majú dodržiavať pravidlá.
17.07.2022 - 14:00:12
06
ale ved som urobil len to co oni - predbiehanie v strede kruháku, ... ja som im neukázal ako sa majú dodržiavat pravidlá ale ako sa to nemá - to co robia oni
17.07.2022 - 14:01:52
00
Zvlastna logika...skor si im potvrdil, ze tak sa to moze :-)
17.07.2022 - 14:04:44
01
záleží ako sa na to pozreš, ked zistia že su pomalší ako cyklisti nebudú nás na kruháku, tesne pred kruhakom predbiehat kedže sú pomalší a zdržujú
17.07.2022 - 14:15:02
00
Kóšer by bolo natlacit sa do stredu pruhu, prejst kruhacom vpravo a opat sa vratit ku kraju vozovky a nie ist v protismere :-)
17.07.2022 - 22:42:05
00
Asi nema velmi yznam preberat Ivanove protismerne nepredpisove spravanie, ale ak to nieje len bajka, tak jedina možnosť co si viem akotak predstavit (ze sa da technicky stihnut) je vyjazd na 3. vyjazde (v 3/4 kruhu) na dost velkom kruhaci.
17.07.2022 - 22:58:02
00
:(
Osobné auto sa zrazilo so štyrmi cyklistami, ktorými boli príslušníci HaZZ, ktorí sa boli v čase osobného voľna previesť. "Následkom nehody utrpel jeden z príslušníkov zranenia nezlučiteľné so životom. Ďalší utrpel ťažké zranenia, ktorým aj napriek enormnej snahe zasahujúcich záchranárov na mieste podľahol. Ďalší dvaja hasiči sú bez zranení,"

https://www.cas.sk/clanok/2699757/velka-tragedia-pri-zvolene-vyhasli-zivoty-dvoch-hasicov-nemali-ako-prezit/
18.07.2022 - 20:01:32
10

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up