Cyklista moze predbiehat sprava. Kedze tych motorkarov dobehol, tak moze tvrdit, ze sli pomaly. Si nastuduj zakon. To, ze potom sa nedrzal vpravo, je uz druha vec.
10.06.2016 - 12:56:37
04
To je mozne, alebo len nepoznas vyhlasku :)

"Pomaly idúce alebo stojace vozidlo môže cyklista idúci rovnakým smerom predchádzať aj po pravej strane vozovky alebo krajnici, pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť; to neplatí, ak vodič takého vozidla dáva znamenie o zmene smeru jazdy doprava."

EDIT ? Džízs ma predbehol, ide o to, ze si na žiletkarov alergicky, ty by si mu dal preventivne jednu davku jarovej vody do ksichtu ;)
10.06.2016 - 12:57:50
05
Je jasne ze sa to vztahuje na jazdu v kolonach, statie na krizovatkach a pod. To urcite nebol tento pripad.

A alergicky som na debilov, bez ohladu na to, na com jazdia.
10.06.2016 - 13:00:54
00
Nezabudajte, ze sa to odohravalo mimo europu! Myslim, ze to bola amerika. Kto vie ake tam maju predpisy?
10.06.2016 - 13:02:49
00
Zakon nikde nedefinuje, ze sa musi jednat o jazdu v kolone a statie na krizovatke. Neviem kto tu ma pokrutenu optiku...

A hlavne nezabudajme, ze PhilJ JE ZAKON! Ak niekto porusuje predpisy tak on je zakonodarna aj vykonna moc ktora rovno v premavke vynesie rozsudok aj vykona trest.
10.06.2016 - 13:05:44
02
Hosť napísal:
DVAJA debili


ty si asi slepý že? cyklista si nadbehol do zákruty(bol v rámci svojho pruhu)

následne ho motorkár podbehol z prava(čo za debila obieha z prava??) a vytlačil ho do stredu cesty.. kebyže sa mu tam ten motorkár nevopchá cyklista je už dááááávno naspeť od stredovej čiary niekde pri pravom okraji...

PS: nestáva sa často že súhlasím s Jezus-om....ale v tomto prípade má naozaj pravdu

PhilJ snažíš sa to prekrútiť tak trápnym ako okatým spôsobom ako keď súdruh fico zistí že položená otázka mu nevyhovuje...
10.06.2016 - 13:09:18
00
Netvrdim ze motorkar je v tom nevinne. Hovorim odzaciatku ze vsetci traja su blbci, aj ten s kamerou, co presiel cez dvojitu ciaru.
Ale toto teda ja za normalnu jazdu nepovazujem. Cyklista je uz telom v protismere.

i.imgur.com

..a nikto ho vtedy neblokoval, takze je to len nejaky stravasshole co si potrebuje vylepsit cas tak nemoze do zakruty pribrzdit

i.imgur.com
10.06.2016 - 13:26:55
00
to vas fakt bavi?
10.06.2016 - 13:34:53
02
trolololol - PhilJ sa zjavne nudi v robote...
10.06.2016 - 13:38:43
00
Jezus napísal:
Zakon nikde nedefinuje, ze sa musi jednat o jazdu v kolone a statie na krizovatke. Neviem kto tu ma pokrutenu optiku...
Obcas je dobre pouzit aj rozum a nespoliehat sa na "zakon definuje". Dole Pezinskou babou alebo Donovalmi asi nebudes kamion predchadzat sprava aj ked zakon ti to teoreticky povoluje...


Jezus napísal:
A hlavne nezabudajme, ze PhilJ JE ZAKON! Ak niekto porusuje predpisy tak on je zakonodarna aj vykonna moc ktora rovno v premavke vynesie rozsudok aj vykona trest.

bez urazky, ale taketo ad hominem veci by na serioznom webe urcite nemali svietit pod niekym, kto ma uvedene "moderator"...
10.06.2016 - 13:39:31
03
Ten motorkár je vyslovene nebezpečný element, nielen pre seba, ale bohužiaľ aj pre ostatných. Keď zbadám takéhoto helementa, radšej idem na brzdy a snažím sa byť od neho čo najďalej. Okrem debaty, že čo je vôbec oprávnené podľa predpisov, by bolo možno dobré povedať, že rozumné je radšej sa stiahnuť – jedna vec sú zážitky pri zjazdoch a úplne iná vec je súdnosť. Ak mal možnosť pozorovať nejaký čas, čo ten polovodič stvára, neviem či bol vôbec najlepší nápad predbiehať ho.

Inak dnes v stúpaní od Hrabova na Vlkolínske lúky ma jeden Fiťipaldy v protismere takmer donútil ísť do zelín. Neviem či nemal odhad na pravý okraj svojho auta, ale ak áno, tak nedáva logiku, že sa rúti ako pretekár. To ani nebolo v zákrute, ale v rovnom úseku, videl ma z diaľky. Byť na jeho mieste, tak dosť spomalím, v strmom stúpaní cyklista navyše nedrží vždy ideálne priamu stopu. Ďalší s dodávkou pri míňaní radšej takmer zastal, to bol zjavne profík. No ľudia sú rôzni...
10.06.2016 - 13:52:24
02
To nebola diskusia o pouzivani rozumu. To bola diskusia o zneni zakona. Zakon nikomu nebrani pouzivat rozum...
10.06.2016 - 13:54:31
00
Hosť napísal:
Netvrdim ze motorkar je v tom nevinne. Hovorim odzaciatku ze vsetci traja su blbci, aj ten s kamerou, co presiel cez dvojitu ciaru.
Ale toto teda ja za normalnu jazdu nepovazujem. Cyklista je uz telom v protismere.



..a nikto ho vtedy neblokoval, takze je to len nejaky stravasshole co si potrebuje vylepsit cas tak nemoze do zakruty pribrzdit


Dany usek je krasne prehladny a cyklista videl ze v protismere nic nejde aky je problem ze je pri strede?? Ziadny. Jediny debil je motorkar podbiehajuci cyklistu z prava ktory neovlada svoju motorku.....
10.06.2016 - 15:48:00
00
no esteze mal na baranoch tie spatne zrkadla v ktorych si kontroloval tie 2 motorky co isli za nim, ze ? ..nehnevaj sa ale toto bola uplne hlupa, agresivna jazda zo strany cyklistu, a zbytocne ohrozovanie vlastneho zivota - ako najzranitelnejsi ucastnik premavky sa predsa nemozem tvarit ze som v Hummeri - musim predvidat chyby druhych a spravat sa tak, aby som minimalizoval ich dosledky...
10.06.2016 - 16:15:25
02
Ty si asi v zivote na cestaku nejazdil vsak?
10.06.2016 - 16:17:15
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up