pbs.twimg.com
24.05.2024 - 08:57:19
08
perez napísal:
A co ty?

Konkrétne?
No, ja konkrétne budem mať smolu, a ty, tipujem radosť, lebo to čo píšeš sú presne tie príspevky, ktoré si iba potrebujú úplne bezobsahovo rýpnuť do konkrétnej osoby.
24.05.2024 - 08:57:29
00
narozdiel od tvojho prispevku, ktory si iba potrebuje uplne bezobsahovo rypnut do skupiny osob
24.05.2024 - 09:01:35
06
Zaujimava reakcia. Takze polozenie uplne rovnakej otazky ktoru kladies ty, len tebe, je bezobsahove rypanie do konkretnej osoby.
24.05.2024 - 09:02:22
06
no čo , úplne normálne "myslenie" karpatského typu
24.05.2024 - 09:04:08
00
Napísal som v prvom rade toto :
Marian61 napísal:
Raketový útok kdekoľvek mimo hraníc UA bude tretia strana vnímať alebo ako vyhlásenie vojny, alebo ako teroristický útok.
Na oficiálne potvrdenia o úmyselnom napadnutí inej krajiny treba zabudnúť, pre politikov je zatiaľ oveľa výhodnejšie, ak sa nemiešajú do vojny, ale do špeciálnej vojenskej operácie.

Príklad ďalej je len príklad, a voči obsahu príspevku je vždy nepodstatný.

A..?
Ďalej nijak neprekvapujúca klasika.
Pár okamžitých reakcií postavených len na nicku autora automaticky zaradeného mimo svorku, a voči samotnému obsahu príspevku účelová slepota.
24.05.2024 - 10:23:52
00
Chces aj nieco konstruktivne k teme povedat, ci iba byt za sasa?
:-*
24.05.2024 - 10:51:41
00
cokupit napísal:
Chces aj nieco konstruktivne k teme povedat

Jasné, aj som už dodal, a aj ti to kľudne znova zopakujem.
Bavíte sa tu v téme o raketových útokoch na Rusko.
Tak sa ťa pýtam, že či raketa ktorá dopadne z UA na Rusko je podľa teba oficiálnym vyhlásením vojny, alebo teroristickým útokom?
Ale kľudne daj aj inú možnosť.
Napr. že som ruský troll, to tu ešte nebolo : ;)

Ale vážne, vojna či terorizmus?
24.05.2024 - 11:23:20
00
Za mňa je to legitímna obrana, bez toho nemajú šancu.
Čo sa samozrejme už dávno deje pomocou dronov.
24.05.2024 - 11:31:18
08
Marian neviem ako si zbehly v prave. Tipujem ze v tom vojenskom uplne nijak. Takze skusim uplne laicky. Ked ti zlomim ruku, moze to byt trestny cin ublizenia na zdravi a pojdem sediet. Alebo to moze byt aj nutna obrana, kedy si v nej drzal noz, ktorym si ma bodal a sediet pojdes ty. Nezalezi na tom, ze som ti zlomil ruku, ale ako a preco. Ua uz dnes striela rakety na rusko. Zalezi na okolnostiach kazdej jednej, ci je to v sulade s vojenskym pravom, alebo nie je.
Tvoja skratka je taka strasne zjednodusujuca, ze je to proste len nerealna predstava.

UA, rusko, usa a uk su viazani aj budapestianskym memorandom, kde sa zaviazali, ze budu garantovat bezpecnost ukrajiny. Rusko si s nim vytrelo rit a ukrajinu priamo napadlo. To je jeho bezcharakternost a hanba. Usa a uk mozu byt za hajzlov tiez, alebo mozu ukrajine pomahat agresora porazit. Je to uplne legalne, jedine nelegalne a teroristicke je to, co robi rusko (pricom ale automaticky neplati, ze obranca moze robit cokolvek. Posudzuje sa kazdy cin a vystreleny naboj. Byt napadnuty neznamena mat imunitu)
24.05.2024 - 12:06:04
07
Srsen napísal:
Za mňa je to legitímna obrana, bez toho nemajú šancu.

Z ľudského pohľadu aj za mňa, je jasné že robia čo môžu.

Vrcholní politici to však také jednoduché nemajú, a ja sa vlastne len pýtam, že čo v ich konaní znamená to držanie " jednej ruky za chrbtom".
Vojnu vyhlásiť nemôžu, terorizmus nepodporia, tak o čo im tu vlastne ide?
Najčistejšie mi z toho vychádza podpora UA schovaná za obyčajný obchod.

Alebo tu niekto nevylučuje aj možnosť, že ide o kontrolovaný, a vopred dohodnutý konflikt hlavných hráčov?
Si totiž fakt neviem predstaviť Rusov hocikde za hranicou UA..
A nemyslím v nejakom okamžitom čase, myslím udržateľne.
24.05.2024 - 12:09:52
00
Načo konšpiruješ...

Tak tu máš jedného
Ukrajina má v rámci sebaobrany právo útočiť na legitímne vojenské ciele aj mimo svojho územia, vyhlásil Jens Stoltenberg.

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie to povedal po zasadnutí Rady NATO-Ukrajina v Bruseli.

Stoltenberg na tlačovej konferencii dostal otázku od ukrajinského novinára, či ho Kyjev informoval o zostrelení ruského bombardéra Tu-22M3 na území Stavropolského kraja v Rusku a či sa má Ukrajina nejak obmedzovať pri útokoch na vojenské ciele na území Ruska.

"Musíme mať na pamäti, že toto je útočná vojna, kde Rusko napadlo Ukrajinu ako svojho suseda. Ukrajina má právo na sebaobranu. To zahŕňa aj útoky na legitímne vojenské ciele mimo Ukrajiny. Takže zostreľovanie ruských lietadiel používaných na útoky proti Ukrajine spadá pod ukrajinské právo na sebaobranu," povedal Stoltenberg.

Podľa ruského ministerstva obrany sa bombardér zrútil do poľa pri návrate na letisko po dokončení bojovej misie a neniesol už žiadnu muníciu. Na palube lietadla sa údajne nachádzali štyria členovia posádky. Všetci sa katapultovali, avšak jeden z nich haváriu neprežil. Dvaja sú v nemocnici a jeden je nezvestný.

Ruské ministerstvo obrany pripísalo haváriu technickej poruche. Ukrajinská vojenská rozviedka HUR však tvrdí, že ukrajinským silám sa podarilo lietadlo zostreliť približne 300 kilometrov od ukrajinsko-ruských hraníc. Zasiahnuté lietadlo údajne dokázalo doletieť až do oblasti Stavropola, kde sa napokon zrútilo. (TASR)

Čítajte viac: https://www.sme.sk/minuta/23319127/stoltenberg-ukrajina-ma-pravo-utocit-na-vojenske-ciele-aj-v-rusku
24.05.2024 - 12:13:19
14
Srsen napísal:
Načo konšpiruješ...

Nebavme sa prosím štýlom " konšpiruješ".
Ja sa pýtam, ty cituješ svoj obľúbený denník.
Vyhlásenie Stoltenberga mi nijako nevadí, no všimni si jemné nuance v jeho vyjadrení.
Vidíš v nich niekde oficiálne povolenie používať zbrane NATO na územie Ruska? Alebo len právo UA útočiť na legitímne ciele ktoré tu i tak nikto nespochybňuje?
24.05.2024 - 12:32:40
00
cokupit napísal:
Marian neviem ako si zbehly v prave.

Ak už spomínaš právo, tak to je v právnom štáte kde žijeme len jedno.
To čo dávaš za príklad sa dá chápať skôr ako "zákopové právo", alebo "zub za zub".
No ak sa chceš zorientovať v politickom videní stavu na UA, začni napr. s ústavným zákonom 227/ 2002.
24.05.2024 - 12:34:21
00
Ak sa ti konečne podarí sformulovať otázku, tak poprosím finálnu verziu,
ale ty skôr asi očakávaš potvrdenie od putlera že súhlasí s útočením na rf
24.05.2024 - 12:39:08
00
keyboard_arrow_up